Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sana tavsıyem bebegını kasılma ve dogum sancılarıyla kaybetmıs bırı olarak yat sakın ola strese gırme rısklı gebelık drlarına gıt rahım agzını olctur 28 lere kadar kalma rahım agzında sorun varmı bılmıyorum ama sakın korkmw ben dr kurbanı oldm ve saglıgımı kaybettm 1 sene cocuk dusunemedım operasyon gecırmekten ıkıncı ayım bu denıyorum aynı seylerı yasama olanagım cok yuksek buyuk ıhtımal serklajlı oluvam sanırım ama sen somdıden onmelını al kalma ıcın magnezyum ve zaten basla ılavlqrda verıyolar en onemlısı moral ve yatman yemek ıcın bıle kalkma banyoyu suan 25 ı gecene kdr haftada 1 e azalt wc ye kalk bol dua Allaha kalmıs tabı ıns hepımız guzel gunlerı goruruz
Insallah canim dualarını esirgeme

Sanmam KuZum bazılarında çok düşük çıkıyormuş ama ben Ocak’ta yapmıştım dr ilaç verecekti grip için yine 1.20 çıkmıştı yine öyledir oy oy.. 😔
O zaman yeni ay için umutla başlıyoruz tamam mı??? Bak birbirimizin müjdeli haberini alacağız göreceksin. Çok güzel bir kalbin var senin ve annelik de çok yakışacak :KK37: Umut hep var :dua:

Merhabalar. Ben bu ay ovulasyon takibi yapmak istiyorum. Test siparişini internetten verdim.
Problem polikistik over. 10 yıldır ilaçsız adet olmadım. Ondan önce de düzensizdi. yumurtam büyümüyor ve kendiliğinden çatlamıyor. Tabi ki tedaviler oluyorum klomenler yumurta takipleri. Bugün de ilk tüp bebek denememin negatif sonucunu aldım :işsiz:
Eylüle kadar tüp denemeyeceğim. Dondurulmuş embriyolarım var. Bu arada kendim deneyeyim diyorum. Bütün ilaçları da bıraktım. Şimdi bu hafta adet olurum ama sonra ilaçsız nasıl olucam bilmiyorum. Sizce denesem mi yoksa hiç kendimi yormasam mı?

KIZLAR HEPINIZIN DUASINA IHTIYACIM VAR.. DOKTORDAN GELDIM BIRAZ ONCE VE HAMILELIGIM RISKLI GIDIYORMUS AGRILARIN SEBEBI BUYMUŞ.. ŞU AN YATIYORUM VE UZUN SÜRE YATMAM GEREKİYORMUS.. DUA EDIN LUTFEN.. DOKTOR KONTROLLERINIZI GECIKTIRMEYIN
Allahım yardımcın olsun güzelce dinlen inşallah sağlıkla kucağına al bebeğini dualarımız seninle 🙏🏼

1917pinkterest 1917pinkterest teşekkürler canım Aselece Aselece tamam canım değerlendirelim bu günü şunu görmek bile insanı nasıl mutlu ediyo ☺
Rica ederim canım benim umarım değerlendirmeler sana minik sağlıklı bir kalp ile geri döner☺️ Benim de çift çizgileri gördüğüm tek test ovulasyon testleri Rabbim gebelik testlerinde görmeyi de nasip etsin inşallah isteyen herkese☺️

O zaman yeni ay için umutla başlıyoruz tamam mı??? Bak birbirimizin müjdeli haberini alacağız göreceksin. Çok güzel bir kalbin var senin ve annelik de çok yakışacak :KK37: Umut hep var :dua:
Çok teşekkür ederim canımın içi 🙏 inşallah göreceğiz evet kendime geleyim inş Umut etmeye devam dediğin gibi.. dua etmekten başka çaremiz yok. Allah razı olsun 🍀

Amenna canımm, sen bu kadar kişinin duasını alıyorsun sana da bebeğe de bir şey olmayacak Allah'ın izniyle :dua:
Bu hafta HSG çekileceğim çok korkuyorum açıkçası dualarında beni unutma olur mu?:KK200:
Aynen hiç korkma 3 saniye ağrıyo o kadar ağrı eşiğin yüksekse bemce hiç stres yapma

kızlar bnmde midem bulanmıyo kasık batmamda bitti galiba hsstmiyorum:KK43: işyerinde bi arkadas kalp atısı baslayınca mıde bulanır dedi çok keyfszm ya :KK43:

kızlar bnmde midem bulanmıyo kasık batmamda bitti galiba hsstmiyorum:KK43: işyerinde bi arkadas kalp atısı baslayınca mıde bulanır dedi çok keyfszm ya :KK43:
korkuyorum kalp atısını duyabilcekmiyim diye :KK43: aselece bni dr 27 sinde cagrmıstı ama bn bu ctesi gtsem dr ye nasıl olur sence

Rica ederim canım benim umarım değerlendirmeler sana minik sağlıklı bir kalp ile geri döner☺ Benim de çift çizgileri gördüğüm tek test ovulasyon testleri Rabbim gebelik testlerinde görmeyi de nasip etsin inşallah isteyen herkese☺
Ah inşallah hepimize en kısa zamanda nasip olur o çizgileri görmek ☺️

Merhabalar. Ben bu ay ovulasyon takibi yapmak istiyorum. Test siparişini internetten verdim.
Problem polikistik over. 10 yıldır ilaçsız adet olmadım. Ondan önce de düzensizdi. yumurtam büyümüyor ve kendiliğinden çatlamıyor. Tabi ki tedaviler oluyorum klomenler yumurta takipleri. Bugün de ilk tüp bebek denememin negatif sonucunu aldım :işsiz:
Eylüle kadar tüp denemeyeceğim. Dondurulmuş embriyolarım var. Bu arada kendim deneyeyim diyorum. Bütün ilaçları da bıraktım. Şimdi bu hafta adet olurum ama sonra ilaçsız nasıl olucam bilmiyorum. Sizce denesem mi yoksa hiç kendimi yormasam mı?
Oncelikle hosgeldin canim.. bende de polikistik over vardi yumurtlama takibiyle hamile kaldim.. öncelikle ilaçları birak vücudun adeti gec de olsa beslenmene dikkat etmelisin.. ve yumurtlama icin bol bol karışık kuruyemiş ve kuru incir yemelisin.. eger prolaktin seviyen yüksek ise kuru incir ve maden suyu icme kesinlikle.. esine de bol bol kabak cekirdegi yedirmelisin.. ovulasyon testlerine adet bitimi hemen başla takibini istersen burdan ben yapacağım.. senden istedigim sadece sabırlı ol stres yapma olumlu düşün mutlaka.. aklinda ne soru olursa olsun ben burdayim rahatca sorabilirsin.. adet bitimi hemen iliskiye de baslamalisin ama nasil.. 2 yada 3 gune bir iliski mutlaka olsun ovulasyonda yumurtlamayi yakalayana kadar.. sonraki sureci de anlatacam sana

Dediğin günleri degerlendirdim bugünü de değerlendircem cok teşekkür ediyorum🌸silik olduğu zaman yumurtlama mi olmuş oluyor
Canim pik olunca yumurta koskocaman büyüyor siliklestigi gun o kocaman yumurta catliyor veee icinden birsürü yumurta çıkıyor.. bu yumurtalar taze ve spermle döllenmeye en uygun yumurtalar oluyor.. o yuzden pik arti 3 gun birliktelik oluyor ki vucutta sperm hic eksik olmasin yumurtalar spermle bulussun

X