Gebeliğe Hazırlık ovitrelle çatlatma iğnesi sonrasında hamile kalanlar var mı ?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Zaten doktorum direkt adetinden sonra hsg çekilcek dedi.Umarım açık çıkar tüpler.Benim eşimin ileri hareketli %1 yerinde hareketli %15 pco var diye doktor klomen önerdi diye düşünüyorum.Pco olunca yumurtlama ilaçlarına daha çabuk tepki veriliyomuş sanırım. İnşallah pozitif sonuç alırsın..

M
Merhaba canım. Daha önce tek seferde hamile kalmama rağmen 1 ay önce eşim test yaptırdı ve onunda sperm hareket sorunu var, ayrıca sayıda sınırın altında. Varikosel teşhisi kondu ve ameliyat olucak önümüzdeki hafta. Öncelikle ilaçla düzelebilcek durumdaysa eşine yoğunlaşın derim. Benim de klomen ve çatlatma iğnesinde 2.ayım. Aşılamadan farklı bi olay. Sadece yumurtaların büyütülüp çoğaltılıyo klomenle ve iğneyle çatlatıyolar. Sonra doktor ilişki günleri veriyo. Yani aslında doğal yoldan bi farkı yok

Benim eşimin durumundan dolayı normal ilişkiyle olmayacağı kanaatinde doktorlar. İlaç önermedi doktor bize. Direkt aşılama olcak doğal yolla çok zor görünüyo dedi.Yani ben klomenle başlasam bile yine sperm yıkaması yapılmak zorunda. Gün takibiyle filan çözülse keşke ama bizim %1 ileri hareketli %15 yerinde hareketli çıktı.Bu şartlarda boş yere ilaç içip çatlatma iğnesi olmayı kabul etmem zaten bende.

100mg verdi canm bana. Yok asilama yapildi bebek kolay tutunsun ve dusmesin die. Ama sonuc olumsuz gibi
Olumsuz düşünme cnm nerden o kanıya vardın ki?
Benim de yumurtalarim bu ay erken büyüdü doktor dA böyle erken buyuyunce düşük riskide çoğalıyor dedi ve olurda hamile kalitsam bebek tutunsun diye verdi.

Ins gercegini uasarsin canim:) biz kafayi bozduk bence:) bnde pijamalarla disari ciktgmi gordum ruyamda bu haptn sora hayal alemndeyim acayip slr guroym
Kesinlikle kafayı bozduk :) burda hep okuyorum ovulasyon testiyle hamile olduğunu öğrenenleri, onun etkisinde kaldım herhalde

Anladım canım. O zaman aşılama daha mantıklı tabi, en azından spermler yıkanıyo ve işe yarayanlar enjekte ediliyo. Peki eşinde varikosel ya da hormon değerlerinde bi sorun var mı baktırdınız mı? Benim eşimin de ileri hızlı hareketli %1, ileri yavaş hareketli %29, yerinde hareketli %43. Tabi sayımız da sınırın altında. Varikosel çıktı, ameliyat olucaz. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun

Kızlar nasılsınız bugün ay bu gece rüyamda kan veriyim önde 569 çıkıyor sonra farklı bi yerde veriyim 200 çıkıyor du ama hamileyim diyordum ya çok güzel bir ruyaydi
Allah hayra çıkarsın cnm.
Bende rüyamda değişik bir apartmandaydim komşum bana sen kaç aylık hamilesin ben hamile Değilim diyordum
Bana kilo almışsin bende seni hamile sandım diyordu normalde çok zayıf biriyim

Bende genc kizligimdan beri pko ike savasiyorum.4 yasinda bir oglum var dojtorlarin olmaz dedigi halde oldu.sen doktorlarin her dedigini yap elinden geleni yap gerisini Allah a havale et o ol derse oluyor.inanki olmasa benim olmazdi

Reactions: 10N

Bu arada canim kilo cok etkiliyor inanki benim ogluma hamile kaldigimda 10kg vermistim.dojtor onunda etkisi olmustur dedi.

Kizlar bu arada sabah esim dediki.bu aralar elinde hep telefon var hayrola dedi.arada bakiyorum sırıtıyorsun arada bakıyorum icini çekiyorsun diyor...
Adam tabi bilmiyo hamilelik için neler çektiğini, burda nasıl bi ortama düştüğünü :)

Benzeriz ins verimli olir tedavin canim. Benim 1 yumurtam oluyo hep hapla ama:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…