Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
cnm bndede böyleydi hatta bnm kanamam oldugu halde kan değerlerim yükseldi merak etme dış gebelik degil kimyasal hatta sana demiştm sıfırlanması 20 günü buldu diye

dış gebelikte artış yüksek olur kuzum, çok şükür o değil. kimyasalda böyle diye biliyorum
Sağolun kızlar gittim başka bir doktora kürtaj ile temzileyecek yarın ve patolojiye gönderecek daha detaylı ilgilendi sağolsun

Canım aynı durumu ben de yaşıyorum doktora gidince inşallah tansiyonumu ölçmez diyorum. Tansiyon 15 lere kalp atışı 110 a çıkıyor. Sanki küçük çocuk doktordan korkar heyecanlanır ya ben korkmuyorum ama aşırı heyecanlanıyorum yerimde duramıyorum neden böyle olduğumu da bilmiyorum. Ultrasona giricem sadece ama stresten hüngür hüngür ağlıyorum eşim teselli ediyo sakin ol bişey yok doktorun iyi bebek iyi diyo ama yaşadığım stresin bunlarla alakası yok yoğun bir iç sıkıntısı hissediyorum. Yaşadığım şeylerle alakası yok. 1 hafta sonra kontrolum var şimdiden başladı stresim ellerim ayaklarım buz gibi oluyo aklıma geldiğinde bile. Bebek sevincimi yaşayamıyorum. Eşim çok anlayışlı iyi bir insan ama ona stres yaşadığım çoğu günü anlatmıyorum üzülmesin diye iyiyim diyorum. Seni çok iyi anlıyorum. Sürekli endişe durumu oluyor kalbimi dinliyorum hızlanıyor mu diye. Arkadaşlarımla görüşemiyorum. Normalde bunu çok severdim ama uzunca bir süredir insanlarla muhabbet etmek bana sıkıntı veriyor yalnız kalmak daha iyi ama öyle de atak geçiriyorum. Eğer mesajımı görürsen seninle tanışmak isterim.

Şimdi ben bu ay femara kullandım ayın 23undw çatlatma igneis vurdum 4 gün boyunca ilişkide olun dedi doktorum hallettik neyse cumartesi duphaston başladık iğneden 4 gün sonra 12 gün sonra test yap dedi doktorum ilacın bitmesine 5 gün var dün akşam üstü test yaptım hafif silik çıktı bu sabah tekrar yaptım çizgi çıkmadı tam gününde mu yapsam bilemedim

İğne etkisi geçmiş demek canım. Artık bugünden sonraki günlerde varsa çıkar. Gününde yapman daha makul

Çok teşekkür ederim cevabınız için . Hangi hastanede tedavi gördünüz hayırlı olsun bebişiniz

Canım merhaba. Öncelikle gebeliğin hayırlı olsun sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Ben doğum yaptım cevap yazdığım saatten anlaşılıyordur Şöyle anlatayım. 9 Ay boyunca bu panik durumuyla devam ettim maalesef. Hatta öyle ki bazen o kadar arttı ki ağlama nöbetleri geçiriyordum. Çok zor bir hamilelik geçirmedim. Ama hep bebekle ilgili endişeliydim. Üstüne birde doğum planlanan günden 1 gün önce gece başladı. Şimdiyi sorarsan çocuk gık dese bişey oldu zannediyorum. Çok şükür herşey yolundA ama bende kaygı bozukluğuna sebep oldu. Naçizane tavsiyem anlattıklarımı gözünün önünde bulundurup sakin kalmaya çalış çünkü bir süre sonra kronikleşiyor. Hiç bir sorun yokken stres Oluğ bebişi de strese sokma ben o hatayı yaptım hep. Sakin kal ve bol bol bebişinle konuş. Kafana takılan bişey olursa da her zaman yazabilirsin.

Teşekkür ederim canım. Senin de bebeğin hayırlı olsun, Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Stres bir süre sonra alışkanlığa dönüşüyor. Bir şeye stres yaparken başka şeylere de bulaşıyor 3 yıl önce başladı ben de üzüntüyle kalp çarpıntısıyla. Eve misafir geliyo ben kalp çarpıntısından öleceğim sanki sürekli kalkıp başka yere sakinlesmeye çalışıyorum nedenini de bilmiyorum. Aşırı bir bunaltı var bende her şeyden. Çok fazla sıkkınlık olunca da çarpıntı olusuyo sonra da tansiyonumu yükseltiyor. Hamilelikle ilgili de öyle endişelerim vardı ya çarpıntı yaşarsam tansiyonum yükselip bebeğe zarar verirse diye. Sağlık ocağına doktora gittiğimde yine bir carpinti tansiyon orda oturup ağlıyorum sürekli. Bebeğimi besleyebiliyormuyum diye ilk aydan daha yaklaşık 3 kilo aldım halbuki besleniyordur ama şunu da yiyeyim iyice beslensin demekten kendimi alamıyorum. Doğduktan sonra ona sevgi ilgi gösterebilecek miyim bilmiyorum. Herkesten ve herşeyden çok sıkılan bir yapım var. Kimselerle oturup konuşamıyorum. Çarpıntım başlıyor. Yani hayatımın her yerini anksiyete ve panik atak kaplamış durumda.ilac kullanmak istemiyorum hamileliğim süresince. Terapi alsam bunun da tek başına yeterli olabileceğini düşünmüyorum. Öğretmenim bir de üstelik. Mesleğimi yaparken bile zorlanıyorum. Tatile girdik artık evdeyim ama bişeyler beni çok sıkıyor.

Çok merak etmiştüm seni canım. Ani gitmiştin. Hayırlısı olsun inşallah
evet canım bende seni, sizleri çok merak ettim. tüp bebeğe başladım o kısmı zaten biliyorsun ancak transfer olamadım henüz. histereskopi oldum. rahmimde doğuştan şekil bozukluğu varmış uzun bir işlem oldu bebek için yeterli yeri açmış doktorum ancak sağ ve soldan hala rahme baskı varmış. düşük vs. gibi durumlar olursa o zaman ameliyat edecekmiş beni. şimdilik histereskopi sonrası ilaçlarımı kullanıyorum adet olmayı bekliyorum. olduğumda transfer için tekrar görüşmeye gideceğim. sen ne yaptın canımm?

Benim de sürecim iyi gitmedi maalesef. Tek embriyo yaşadı onu transfer oldum. Evde testler negatif çıktı, pazartesi kan vereceğim canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…