Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
ne tahlili kuzucumm ben pazrtesi verdim
Ebru hoca 25 Şubat'ta yapılan tahlilleri de TSH ı yüksek buldu ve idrar yolunda hafif enfeksiyon var dedi idrar kültürü ve tahlili TSH serbest t3 ve T4 bakılacak daha önce ani düşüklerim olduğundan sıkı takipte beni. Geldim şimdi içeri girmeyi bekliyorum

anladım kuzucumm bnde pzartesi yaptırdım onları çok şükür birşey çıkmadı inşallah sndede düzelmiştir kuzucum
Minnoşum fasulyem büyüyor teyzoşları Kanama alanı da yok çok mutluyum
yaaaa gördn müüü bak annesii çok şükür bak herşey yolunda inşallah böylede gidicek

doktordan geldim kızlar benim pazartesi yumurtam sağda 10,88 mm varmış bugun gittim 11,70 olmus solda yumurtam yoktu ordada 10,30 mm bi yumurta oluşmuş ve rahmim kalınlaşmış doktor yavaş yavaşta olsa gelişicek pazartesi büyümüş olur büyük ihtimal dedi

hem erken doğdukları için hem taşıyabilme açısından çoğul gebelikten korkuyorum ben :/ ben de yaptırsam sebebi sadece biri tutmazsa biri tutsun olacak.. sırf bu sebeple 3 embriyo bile isterim ama hepsi de tutarsa sıkıntı büyük
benim rahmin küçük olması olayı önceden anlaşılabilir bir şey değil mi niye buna hiç bakmadan 2 embriyo koydu bunu çok merak ediyorum.. burada bazen görüyorum rahim ölçülerim şöyleymiş falan diye yazanı ama bana hiçbir doktor bu konuda bilgi vermemişti. ultrasondan anlaşılmıyor mu falan merak ediyorum ama hala adetim başlamadığı için gidemiyorum kontrole

Kontrolun nasıl geçti canım? Hangi hastaneye gidiyorsun?

Kızlar merhaba. Vajinaya sülük tedavisi ne hiç duydunuz mu saçma bisey değil mi sizcede ben duyar duymaz korktum baya. Ama yaptıranlar hep memnun kalmış bu nasıl oluyor anlamadım.
Rahim icindeki pis kani temizleyip,enzim salgiladigini dusunun
Rahim agzindan spectumla acip saliyorlar sonra onlar kendilerini atiyorlar.
Daha once sulul yaptirdiniMi?

Tahlil sonucu çıktı canım 1,17 olmuş idrar da iyi bence . İskenderun'da ki doktor herşey yolunda tedavilik birşey yok dedi ebruya da attım akşam dönüş yapar bana o
Kızlar tünaydın da benden olsun nasılsınız hepiniz herşey yolunda mı, cücüşleriniz nasıl?
Coco cummm nasılsınnn biz iyiyiz herşey yolunda sen nasılsın neyapıyorsun
Kuzu harika haber bu valla hadi gözün aydın yumurta sayısı artınca şansın da arttı
Senin korkularını en başta ben de hissettim hele ki perde ameliyatı olduğumdan daha tedirgindim ama bizim durumlar ameliyat ile düzeltildi inşallah artık sağlıkla kucağımıza alabileceğiz seço
Rahim küçük görünse de sonuçta esneyebilen bir yapı ölçüye göre kanaat getirebilmek bence doğru değilöyle olsa şu rahim ölçülerinin dışındakiler gebe kalamaz şu rahim ölçülerinin dışındakiler çoğul gebe olmamalı gibi kurallar olurdu Dr lar da ilk ona bakardı bence tekrarlayan düşük yoksa rahimden ötürü korkacak birşey yok seço
Kontrolun nasıl geçti canım? Hangi hastaneye gidiyorsun?
Selam tuanacım çok şükür herşey yolundaymış. İskenderun'da palmiye hastanesi Sinan Erdoğan, Adana'da da perinatolog a gidiyorum özel poliklinik prof Dr Ebru tarım. Riskli gebe olduğumdan iki doktorun takibindeyim canım
Kızlar merhaba. Vajinaya sülük tedavisi ne hiç duydunuz mu saçma bisey değil mi sizcede ben duyar duymaz korktum baya. Ama yaptıranlar hep memnun kalmış bu nasıl oluyor anlamadım.
Yok bacım bunu da ilk duyuyorum sülüğün bi tek kukumuza karışmadığı kaldı

Rahim icindeki pis kani temizleyip,enzim salgiladigini dusunun
Rahim agzindan spectumla acip saliyorlar sonra onlar kendilerini atiyorlar.
Daha once sulul yaptirdiniMi?
Yok canım yaptırmadım hiç histereskopi olacaktım doktor bana dedi az bi kapalılık var o sende enfeksiyon yapıyor dedi dün dedim hocam gebeligime engel olan o mu dedim hayır o değil enfeksiyon yapıyor o enfeksiyon engel oluyor dedi. Bende yaptırmak istemedim hiç içimden gelmedi dedi ozaman ilaçlarını kullan dedi cleocin krem verdi geçen defa o fayda verdi bana diye. Annemlere geldim teyzemin bi arkadaşı böyle bitkisel karışımlar yapıyormuş onu aradı annem kadında dedi hacamat ve sülük yapacağım dedi ama senin sülük yaptirman şart dedi tabi ben acayip korktum iyyy igrenirim ya o çıkmazsa geri napacaz

Sülük içinde kalıp çırpınırsa napıcan

inşallah kuzum ya umut var mı korkuyorumda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…