Over (Yumurtalık) Kanseri tedavisi olacaklara deneyimlerimiz

Öyle bir şey ki bazen ca düşse bile tomografide çıkıyor...Maalesef bazı arkadaşlarım bunu yaşadı.Ca değerinin düşmesi tabiki çok iyi ama anladığım kadarıyla tek başına ca takibi yeterli olmuyor.Annemin şuan ca değeri 16 ...3 kürden sonra 16 oldu.Geçen hafta son kemoterapiisini aldı.Ayın 8 inde ca ve tomografiden bakılacak.İnş.iyi çıkar.

ayak karıncalanması için kullandığınız kremler nedir acaba? bir de bu konunun devamı nerede?

Merhabalarr Samet Topuz ismini verince dikkatimi cekti bende 4 senedir bunun mucadelesini veriyorum ameliyatimizi Samet Topuz beyde oldukk acikcasi ona ne kadar dua etsem azdir aşamamiz 4 evreydi kiminle gorustuysek zor ameliyat oldugunu 4 evrede kimse almak istemedi taki Samet beyi bulana kadarr ameliyatimizi olduk kemoterapimizi aldikk cok sukurr atlattikk sizee onerim ameliyat oldugunuz yeri degill kontrol altinda tutan hocaya dikkat edin ki Samet Topuz bey bu konuda biçilmis kaftan... Kontrolleri hastalarina karsi olan tutumu ilgisi takdir edilirr iyiki varr ve hayatimizdaa...

Son düzenleme:
merhaba öncelikle herkese cok gecmıs olsun acıl sıfalar dılerım umarım hepınız verdıgınız bu savası kazanırsınız benım annemde 19 martta amelıyat oldu sol boslukda bır tümor olusmus doktorumuz cok ıyı huylu oldugunu soyledı bıze ılk basta amelıyattan sonra patalojıde gıdıp kendı kesıp ınceledı ve korkulucak bırsey olmadıgını herseyın ıyı oldugunu soyledı 1 hafta sonra patalojı sonuclarını aldık ve kotu huylu cıktıgını ogrendık raporunda Endometrioid adenokarsinoma,tümör endometrioma zemininde gelişmiştir yazıyordu ve grade 2 % 20 kanserlı hucreye saptanmıs doktorumuz hala ınatla sonucda bır yanlıslık oldugunu baska bır patalojıye daha goturmemızı soyledı goturduk ve sonuc ordada aynı cıktı suankı onkolojı doktorumuzun ön tanısı yumurtalık kanserı suan kan testı sonuclarını beklıyoruz bugun 14:00 de bellı olucak pazartesıde taramaya gırıcek ama doktorumuz her ıhtımale karsı kemo gorucegını soyledı bıraz uzun uzun yazdım ama hıc bır ayrıntıyı atlamak ıstemedım sızınde basınızdan gectıgı ıcın suan ne kadar saskın oldugumuzu tahmın edersınız sızın rapor sonuclarınızda ne yazıyordu acaba grade hastalıgın evresınımı belırtıyor bırde bunu ogrenmek ıstedım

Merhaba annem 4.evre over ca sizinki kaçıncı evreydi ve şu an nasıl ? İnşallah görürsünüz mesajımı çok teşekkürler.

Ah canim benim..mesajini gordum...moralini bozmak istemiyorum ama ben annemi 4 ay once kaybettim..cok sancili bir surec oldu bizimkisi..biraz detay verebilir misin?karsilastirma yapalim..
Elimden gelen yardimi,destegi vermeye calisirim...

Bizinki 4.evre su an caylex aliyor ve cok zayif karnida acayip sisti cok zor cok Basiniz sagolsun Allah yardimciniz olsun

Merhaba bizde 3.evre ile başladık maalesef ANNEMİ KAYBETTİK AMA LÜTFEN ŞÖYLE DÜŞÜNÜN ÖMÜRÜ VEREN ALLAH BU HASTALIK ÖLMEYECEKSE ÖLMEZ VE KURTULUR.İÇİNİZİ FERAH TUTUN

benim annemin de evre 3c. o kadar kotuyum ki ne yazsam bilemiyorum, buraya dokmek istedim icimi zira kimseyle yuz yuze konusamiyorum bu konuyu, icime kapandim...
yenen yok mu bu illeti lutfen anlatsin yenen varsa, internette sag kalim oranlari cok dusuk gorunuyor, bunlari gordukce daha da kotu oluyorum...
ona bir sey olursa nasil yasarim bilemiyorum, Allah yoklugunu gostermesin. Allahtan baska dilegim yok. neyim varsa alsin ama onu bana, aileme bagislasin...

Şimdiki durumunuzu öğrenebilir miyim?

bu arada ameliyatı normal kadın doğum uzmanı değil jinekolog onkolog yapmalı. tedavi için üniversite hastanelerini tercih edebilirsiniz. Başkent üniversitesinden Prof. Dr Ali Ayhan bu konuda isim yapmış biri.
Selam...
Benim annene de 1 hafta önce over kanseri teşhisi konuldu.. Dr.Ali Ayhan bizim de doktorumuz..henüz hastaneden çıkmadı..3c seviyesinde farkedebildik maalesef.. 1 hafta önce ameliyat oldu. Yumurtalıklar, rahim ve karın iç zarının tamamen temizlendiğini, durumunun iyi olduğunu söylediler. Bundan sonra kemoterapi sürei başlayacak..
Merak ettiğim anneniz şuan nasıl? düzeldi mi tamamiyle..
ne yapacağımı bilemiyorum..Elimizden bişey gelmeyince köşeye sıkışmış gibi hissediyorum..canım yanıyor ama güçlü olmaya çalışıyorum..
sizin durumunuz nedir şu süreçte?

mrb herkese.herkese geçmiş olsun. bir sorum olacaktı . annem over kanseri ve 3.evresinde 4 senedir bu hastalıkla yaşamaya çalışıyor şimdi ise doktorları amelyat öneriyor hipec die bir tedavi yöntemi.yani ameliyatla karın bölgesinde olan tümörleri aldıktan sonra sıcak meoterapiyle yıkıyorlarmıs.cok uzun ve riskli bir ameliyat. bu ameliyattan olan varmı acaba.amelyat sonrası hasta nasıl oluyor faydası oluyormu hastaya . şimdiden tşk ederim herkeseç acil cvp verirseniz cok mutlu olurum

Geçmiş olsun..Allah şifa versin inşallah...

Tşk ederim iyi dilekleriniz icin. Bu amelyati olan yakını varmı bilgi aktarırmısiniz.
Annem ameliyat olmuştu ama sadece tümörler temizlenmişti..sıcak kemoterapi uygulaması yapılmadı..onun için bi bilgim yok..yardımcı olamayacağım..

Nasıl anlaşıldı acaba yumurtalık kanseri olduğunuz. .. ca125 değerlerim 2 senedir yüksek ama ben hep aksattım kontrolleri bu ay yine yüksek cikti...

Nasıl anlaşıldı acaba yumurtalık kanseri olduğunuz. .. ca125 değerlerim 2 senedir yüksek ama ben hep aksattım kontrolleri bu ay yine yüksek cikti...

Annemin karnında yumurta büyüklüğünde kitleler eline gelmeye başladı..bu sebeple dr a gitti... öyle çıktı ortaya. Lütfen siz de ihmal etmeyin.. Bi kontrol ettiriniz kendinizi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…