Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Neden nöroloji ? Cocugunuzda gelisim bozuklugumu

Kafasini sag sol salliyormu bazi bazi
Uyaran eksikliği denildi oğluma ama bir bakıma gelişim geriliği var. Rehabilitasyon merkezin de bir kadın bu doktorun ismini verdi kızında gelişim geriliği varmış şuan normal çocuklar gibi bıcır bıcır da konuşuyor kesinlikle git dedi bana

Doktora gittim

Doktora gittim gelişim geriliği dendi ygb dendi yasitlarindan geri dedi doktor zaten 22 ayliktan beri egitim görüyor 5 yasinda hareketliligi bi nevi azaldi ama ogrenimine ket vuruyor 6 yasindan once ilac tavsiye etmedi doktor tekrar gitcem ama doktorlarda bilmiyor zaten tani koymada ve raporda şart eniyi cocugu bakimvereni taniyor ben bebekliğinden beri araştırıyorum çok ağlıyordu 1 sene çiğnemesi için uğraştım psikozu falan yok çok şükür hiperaktivite en çok mevcut

Ben kesinlikle otizm oldugunu dusunuyorum hafifini yasiyor bence tamam gelisim geriligi ama neden?! İlgisiz bir aile olmadiktan sonra sosyal bir aile degilmisiniz normali varken niye anormal bir durum yasiyoruz diye dusunmek lazim bence oyle zamana birakalim olmaz cocugunuzun ustunde duruyorsunuz ama kesinlikle otizmide göz önüne alin tek bir doktora gitmeyin boyle bir tanidik var uyaran eksikligi gelisim geriligi dendi ama doğan her cocugu bu sekilde yani bu nörolojik degilde ne hepsimi uyaran eksikligi olur hepsindemi gelisim geriligi olur

Uyaran eksikligi neden var bir kendinize sormaniz lazim neden var size soruyorum ? Sosyal bir cevrenizmi yok

Bana ima ettiğiniz şeyi görmezden geliyorum benim kadar ne demek olduğunu bildiğinizi düşünüyorum
Size neyi ima ediyorum ki size bir soru sordum sosyal cevreniz yok mu uyaran eksikligi neden oldugunu biliyormusunuz buna sebebiyetler var uyaran eksikligi dis etkenlerden sebebiyettir siz degil elbette kim cocuguna zarar vermek ister imaymis burada birbirimize yardimci olmaya calisiyoruz size neyi ima edebilirim ? Bir sorgulayin cocugum neden boyle onu iyilestirmeye calisin kreş gibi, yoğun ilgiyle..ben olsam derim neden uyaran eksikligi var nörolojik mi ? Diyorsun bizi nörolojiye gönderdiler adamlarda demistir neden diye ? Bende diyorm siz neden demissinizdir ama madem uyaran eksikligi peki uyaran eksikligi neden oluyor ?

Dolunay ve kadiffee siz ayni kisi misiniz anlamadim dolunay ne kadifenin yazismalarini alintilayip paylasiyorsunuz alaskina bir madem birseyler duymak istemiyorsunuz buraya niye yaziyorsunuz alaskina size ters gelen sey ne kendinizi suclayin demiyorum sorgulayin neden boyle bizde sorguladik anadan dogma hastalikmis yani elden gelen birsey degil ama madem uyaran eksikligi diyorsunuz uyaran eksiligi nedir bir ogreninde gelin bir zahmet sonradan olan cevre aile faktorunden oluyor benmi yanlisim siz soyleyin suclama yok neresi yanlis anlama anlamiyorum

Son bir sey ben acik konusurum ima etmem sizide tanimiyorum heleki hic ima etmem
İsterseniz tekrar bana sorduğunuz soruları bir bakın nasıl sormuşsunuz neyse oda önemli değil. Ben burada yaptıklarımı sürekli yazıyorum zaten 4 aylık bir süreçte kreş ve yoğun özel eğitimle baya ilerledik ama nöroloji kısmını hiç denemedik bunun üzerine doktor araştırıyorum ve buradaki arkadaşlar bilir diye yazdım.

Hanımefendi iyimisiniz bu neyin hırsı yanlışlıkla panoya yapıştirmisim kadife adlı kullanıcının yazısını varsayın ki bizim çocuklarımız otizm size ne biz bilmiyoruz sanki yol yordam doktora gidiyoruz tabiki sadece istişare ediyoruz aramızda sizin bu durumu bu uslupla bize yazmanız nasıl bir kendini bilmezl
Meraba yanlışlıkla panoya yapistirmisim yazıyı kusura bakmayın

Son bir sey ben acik konusurum ima etmem sizide tanimiyorum heleki hic ima etmem siz
Yanlislikla yaparsan sonucuna katlanirsin benim ne hirsim olacak alaskina bize neyse ne yaziyorsunuz bilgi almak yardim almak icin degilmi size neymis oyleyse yazmayin ne diye yaziyorsunuz ???doktora gitmissiniz zaten benim uslubum gayet iyi kotu olsaydi ban yerdim moderatormu kesildiniz kendini bilmezlik bence sen agzini kapat cocugunla ilgilen bide arkadasa kusura bakmayin diyorsunuz komiksiniz benim yazilarimida kopyaliyorsunuz bana kac defa bana kac defa ozurunuz var

Hay Allahim ya yahu kotu niyet olsa size niye sorim karsiliginda kotuluk goreceksem yahu bizde sorguladik kendimizi sen yanlis anladin beni hala israrcisin yanlis anladim demiyorsunuz sana kardes gibi yaklastim ama iyi niyetimin kurbani oldum tamam ben bise demedim size siz anlamak istediginiz gibi anladiniz yahu tamam sen bise yapamadin cocuga biz demedin yaptik sende dersin yaomadik demekki nörolojik yada sosyal cevresi yok cocugun bu kadar basit Son yazim .!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…