Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Oğlum şuan 4.5 yaşında konuşma var tam yaşıtları gibi olmasada konuşuyor algısı açık anlıyor takıntı yok denecek kadar az sadece kıyafete huylu seciyor göz teması var ama çok iyi değil fiziken herşey normal. Bizim en büyük sıkıntı dikkat odaklanma ve hırçınlık. Gelişim geriliği var çoğunlukla.

Ergoterapist bugün birkaç öneri de bulundu faydası olur diye paylaşmak istiyorum.Lavanta yağı ile masaj yapın ve terapi fırçası alıp vücudunu fırçalayın dedi oval olacak şekilde
Terapi fırçası ne bide benim oğlumun raporu daha çıkmadı ama doktorumuz dedi rapor çıkmadan duyu eğitimine başlayın onu rapor karşılamaz dedi bizde o yüzden görüşmeye gittik ilk okulumuz biraz daha araştırmak istiyorum sonra vermek istiyorum. Allah yardım etsin bize haftada kaç saat alıyorlar sizinkiler. Pazartesi işitme testini yaptırayım sonra gidecez psikiyatriye yine sonra rapor işlemleri başlatıcam dedi doktor

yani ismine bakan goz temasi olan algilari acik iletisimi iyi olan cocugun konusmamasi cok normal degil.belki sizibn sorununuz otizm bile olmayabilir .cene kaslari guclenince konusmaya baslar direk
Benim oglum 28aylik camasir makinasini izlemesini cok seviyor+ elinde oyuncak varsa sallayip duruyor konusma olarakta sadece anne baba mama ))) gecen yil bi kac kelime vardi onlarida artik konusmuyir biswy istedigindw vucut dilini yada beni cekistirip istiyor. Goz temasi var soyleneni anliyor

Cok tsk ederim cvp icin saydiklarinizin bir kaci var ama nedense konduramiyirum.psikiyatristede goturmek istwmiyorum yazina kadar bekleyeyim ins ozmn kadar konusur. Rabbim hepimzin cocuklarina sifa versin

2 yasinda iki kelimeli cumle kurmasi gerekiyor yoksa acil cocuk psikyatri gorusu isteniyor.bence gec kalmayin erken teshis cok onemli

Aylık 8 saat bireysel eğitimi karşılıyor devlet

Cok asiri hircin ve aglayan bi bebwk oldugu icin hatirlatamiyorum acikcasi
Zaten otizmli cocuklar ya cok hareketli yada hareketsiz olurlar

Bizim ilk otizm belirtileri gec kalmadan acil test yaptirip terapiye baslayin!

Sen iyi olmazsan çocuğun nasıl iyi olsun .onların daima güler yüze ihtiyacı var.biz iyi olmaya mecburuz

Otizmi atlatan da çok çocuk var. Benim etrafımda da var. Normal gelişim gösteren çocuklarla okuyorlar. Raporları da yok. 10 11 yaşlarında pek de diğer çocuklardan farkları yok. Sadece çok sosyal değiller. Herkesin ufak takıntıları var. İlerde bu davranışlarını da kontrol edecekler inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…