Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Haftada kaç saat ergoterapi yetiyor acaba

Allah a o kadar şükredin o kadar şükredin ki.ben de otizm diye dertleniyor üzülüyordum şimdi bir de metabolik hastalığı olabilir dediler şimdi inşallah o çıkmaz sadece otizmdir diyorum.

Komşumuzun iki kızı vardı ve yaşları da küçük değildi ikisi de cekyata kafalarını vururlardi sürekli şimdi üniversiteden mezunlar normal bireyler hemde.Sosyallerde...Doktora götürecek anne babaları da yoktu öyle ilgisiz ailelerdi yani

Bunu çok merak ediyorum otizmli olup da eğitim almadan düzelen çocuklar var mı ne durumdalar?

Eskiden de çocuklarda gelişim geriliği oluyormuş. Adı konmuyormuş sadece. Şu an konuşması geciken gelişimi biraz geriden gelen çocuklar tanı alıyor. Çok ağır durumda olmayanlar birkaç yıla toparlıyor. Yeme problemleri, hareketlilik normal gelişim gösteren çocuklarda da görülebiliyor. Olumlu düşüneceğiz bol ilgi ve eğitim ile inşallah yaşıtlarına yetişecekler

Oğlum konuşmadığı için bizimle paylaştığı bişey de yok evin içinde.Genellikle böyle yanı.Sizin kızınız parkta atıştırmalık dağıtıyordu di mı sizinle arası nasıl paylaşımci mıdır? Konuşur mu?

İletişim ve algı 3 yaşından sonra açıldı. 3,5 yaşından beri de etrafla çocuklarla insanlarla daha ilgili. Derdini anlatacak konuşması var. Bunlarda kreşin etkisi çok fazla.

İletişim ve algı 3 yaşından sonra açıldı. 3,5 yaşından beri de etrafla çocuklarla insanlarla daha ilgili. Derdini anlatacak konuşması var. Bunlarda kreşin etkisi çok fazla.
Ne güzel maşallah İnşallah bizim de algılarımız açılır dört gözle bekliyorum...Ben de yaz okuluna göndermek istiyorum bu yaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…