Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Merhaba hepimizin sıkıntısı ortak sizi o kadar iyi anlıyorum ki benim de yüreğim sızlıyor nasıl böyle olduk diyorum... 3 yaşına geçen ay girdi ve gün geçtikçe farklı davranışları arttı o kadar sırıtıyor ki artık kim görse bı tuhaflık olduğunu anlar.Vakit kaybetmeden eğitimlere başlatın biz yeni başladık bugün de ergoterapi aldı 1 saat..
Allah yardımcımız olsun
Haftada kaç saat ergoterapi yetiyor acaba

Bazilari et sevmiyora takilmis bizimki cok seviyor mesela bu otizmin bir sonucu olabilir ama genel olarak boyle degil bu bir yelpaze gibi dusunun her cocukta belirtisi farkli derecesi artik kiskaniyorum diger cocukları bu kadar net olacagim oglumla kiyasliyorum ruyalarima giriyor devamlı diyorum kendi kendime cocugum konussun diye hayal etmek istemek bir hayal olabilirmi yani zor birsey degil ama bizde zor..ruyalarimda konusuyor arkadaslar nasil mutluyum inanamiyorum sonra uyaniyorum rüyaymis artik bilinc altimiza girmis etkilenmemek eldemi kimseyle dertlesemiyorum artik ayda 1 bende terapi gorecegim gercegi konusalim cocugunun geleceginin olmamasi nasil birsey simdiden arkadaslarini kiyasliyoruz Allahim diyorum bu nasil imtihan evlat acisi en zor imtihanmis meger kiziyorum bazen Allahima afffetsin
Allah a o kadar şükredin o kadar şükredin ki.ben de otizm diye dertleniyor üzülüyordum şimdi bir de metabolik hastalığı olabilir dediler şimdi inşallah o çıkmaz sadece otizmdir diyorum.

2 yasinda tedaviye baslayip suan 4 yasinda bir hasta var ve tamamen atlatmis yalniz ailr kimseyle otizm hakkinda bilgi vermede iletisik kurmuyor o kadar acı cekmislerki ve uzgunlermiski bu konuda otizmin o sunu bile duymak istemiyorlar yinede ailelere yardimci olmalari lazimdi bilmiyorm ben otizmi atlattimmi kesinlikle kendimi otizm dayanisma yardimlasma dernegine adayacagim bu aciyi ben yas

Otizmi atlatan da çok çocuk var. Benim etrafımda da var. Normal gelişim gösteren çocuklarla okuyorlar. Raporları da yok. 10 11 yaşlarında pek de diğer çocuklardan farkları yok. Sadece çok sosyal değiller. Herkesin ufak takıntıları var. İlerde bu davranışlarını da kontrol edecekler inşallah.
Komşumuzun iki kızı vardı ve yaşları da küçük değildi ikisi de cekyata kafalarını vururlardi sürekli şimdi üniversiteden mezunlar normal bireyler hemde.Sosyallerde...Doktora götürecek anne babaları da yoktu öyle ilgisiz ailelerdi yani

Otizmi atlatan da çok çocuk var. Benim etrafımda da var. Normal gelişim gösteren çocuklarla okuyorlar. Raporları da yok. 10 11 yaşlarında pek de diğer çocuklardan farkları yok. Sadece çok sosyal değiller. Herkesin ufak takıntıları var. İlerde bu davranışlarını da kontrol edecekler inşallah.
Bunu çok merak ediyorum otizmli olup da eğitim almadan düzelen çocuklar var mı ne durumdalar?

Komşumuzun iki kızı vardı ve yaşları da küçük değildi ikisi de cekyata kafalarını vururlardi sürekli şimdi üniversiteden mezunlar normal bireyler hemde.Sosyallerde...Doktora götürecek anne babaları da yoktu öyle ilgisiz ailelerdi yani
Eskiden de çocuklarda gelişim geriliği oluyormuş. Adı konmuyormuş sadece. Şu an konuşması geciken gelişimi biraz geriden gelen çocuklar tanı alıyor. Çok ağır durumda olmayanlar birkaç yıla toparlıyor. Yeme problemleri, hareketlilik normal gelişim gösteren çocuklarda da görülebiliyor. Olumlu düşüneceğiz bol ilgi ve eğitim ile inşallah yaşıtlarına yetişecekler

Eskiden de çocuklarda gelişim geriliği oluyormuş. Adı konmuyormuş sadece. Şu an konuşması geciken gelişimi biraz geriden gelen çocuklar tanı alıyor. Çok ağır durumda olmayanlar birkaç yıla toparlıyor. Yeme problemleri, hareketlilik normal gelişim gösteren çocuklarda da görülebiliyor. Olumlu düşüneceğiz bol ilgi ve eğitim ile inşallah yaşıtlarına yetişecekler
Oğlum konuşmadığı için bizimle paylaştığı bişey de yok evin içinde.Genellikle böyle yanı.Sizin kızınız parkta atıştırmalık dağıtıyordu di mı sizinle arası nasıl paylaşımci mıdır? Konuşur mu?

Oğlum konuşmadığı için bizimle paylaştığı bişey de yok evin içinde.Genellikle böyle yanı.Sizin kızınız parkta atıştırmalık dağıtıyordu di mı sizinle arası nasıl paylaşımci mıdır? Konuşur mu?
İletişim ve algı 3 yaşından sonra açıldı. 3,5 yaşından beri de etrafla çocuklarla insanlarla daha ilgili. Derdini anlatacak konuşması var. Bunlarda kreşin etkisi çok fazla.

İletişim ve algı 3 yaşından sonra açıldı. 3,5 yaşından beri de etrafla çocuklarla insanlarla daha ilgili. Derdini anlatacak konuşması var. Bunlarda kreşin etkisi çok fazla.
Ne güzel maşallah 🙏 İnşallah bizim de algılarımız açılır dört gözle bekliyorum...Ben de yaz okuluna göndermek istiyorum bu yaz.

X