Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Tedavi icin test yapilma zorunlulugu var oda 6 ay bekleme beklemedeyiz cok israr ettigimiz icin cunku gec kalmak istemiyoruz haftada 1 saat terapi goruyor biraz faydasi oluyor

Tedavi icin test yapilma zorunlulugu var oda 6 ay bekleme beklemedeyiz cok israr ettigimiz icin cunku gec kalmak istemiyoruz haftada 1 saat terapi goruyor biraz faydasi oluyor
Biz bi rehabilitasyon merkezine gittik bizi bi doktora yönlendirdiler esnaf Hastanesi'nde rapor çıktı İstanbuldayiz vakit kaybımiz olmadı böylelikle

Bizde sadece davranis bozuklugu disinda bedensel bir nörolojik bir sorun yok zor yurume gibi birde gelisimi normal giderken sonradan gerileme oldu yani hala baba diyebiliyor ama anne demiyor artik

Bazilari et sevmiyora takilmis bizimki cok seviyor mesela bu otizmin bir sonucu olabilir ama genel olarak boyle degil bu bir yelpaze gibi dusunun her cocukta belirtisi farkli derecesi artik kiskaniyorum diger cocukları bu kadar net olacagim oglumla kiyasliyorum ruyalarima giriyor devamlı diyorum kendi kendime cocugum konussun diye hayal etmek istemek bir hayal olabilirmi yani zor birsey degil ama bizde zor..ruyalarimda konusuyor arkadaslar nasil mutluyum inanamiyorum sonra uyaniyorum rüyaymis artik bilinc altimiza girmis etkilenmemek eldemi kimseyle dertlesemiyorum artik ayda 1 bende terapi gorecegim gercegi konusalim cocugunun geleceginin olmamasi nasil birsey simdiden arkadaslarini kiyasliyoruz Allahim diyorum bu nasil imtihan evlat acisi en zor imtihanmis meger kiziyorum bazen Allahima afffetsin

Yemek yemede cocugunuz nasil arkadaslar birde kendi basina yemesini konusalim benim oglum elleriyle yiyebiliyor yalniz koparma sorunumuz var dilimli hazirliyoruz yoksa agziyla koparip yiyemez birbirimize önerilerde bulunursak daha iyi olur

İyi akşamlar kızlar bugün genetik test sunucumuzu aldık ve noonan sendromu tip 4 destekliyor olabilir sonucunu aldik. Oğlumda suanlik onun belirtileri yok boyu büyümesi fln gayet iyi elhamdülillah kafam tamamen allak bullak oldu dualarını bekliyorum şu mübarek gecede

Et'i ben sordum protein deyince arkadaş...
Kimsenin çocuğunu kiskanmadim fakat söylediklerimizi anlamıyor olması beni üzüyor yalnızca... Neden gelecekleri olmasın ki?

Son düzenleme:
Et'i ben sordum protein deyince arkadaş...
Kimsenin çocuğunu kiskanmadim fakat söylediklerimizi anlamıyor olması beni üzüyor yalnızca... Neden gelecekleri olmasın ki?
Ben kiskandim yahu sizi demiyordumyok yok yanlis anlamayin eti sever sevmez demek istedigim o cocuga has birsey otizmli cocuklar illa sevmez diye birsey yok takildigini soyledimden kastım bu.Neden olmasinmi cunku konusmuyorlar evlenemiyorlar bu yuzden cunku duygulari olsada kendilerini ifade edemiyorlar annelerine baglilar bu degisebilirmi hicbir fikrim yok ben gordugum boyle daha cok ailelerle tanissak belki farkli hayatlar gorebiliriz ama en kotusunu suan dusunuyorm dusunmek zorundaym ama iyisi icinde caba sarfetmeliyiz ben bir an kendimi biraktim yoksa kotu dusune dusune yol alinmaz

O sendrom nasil bir yazsaniz bizde o olabilir diye tahmin edelim yardimci olursaniz sevinirim
Boy kısalığı boyun kısalığı yani yele boyun yüzde değişiklik kalp hastalığı ve bazen öğrenme güçlüğü zeka geriliği oluyormuş. Okuduğum öğrendiğim kadarıyla şuan bizim herşey gayet normal fiziksel olarak ama zeka testi ve eko istedi kalbine bakılacak. Allah büyük inşallah hiç bi sıkıntı çıkmaz ben hep otizm zannediyordum dna da bisey çıkmadı onunla ilgili gözünaydın dedi doktor peki bu belli olan bisey mi ki. Kafayı yedim iyice ya valla

Benim oğlum da sever eti.Evlenemiyorlar mi?Bunu ilk defa duyuyorum...Bu çocuklar dilsiz değil ki elbette konusacaklar.Konusma terapileri bunun için var.Siki eğitimler ile hepsi yaşıtlarını yakalayacaklar inşallah Ağır durunday olan otizmli çocukları bilmiyorum tabi....

O sendrom nasil bir yazsaniz bizde o olabilir diye tahmin edelim yardimci olursaniz sevinirim

Ayy otizmin en buyuk sorunu bu zaten iyilesecek diye birsey yok bunun kesinati yok canim biz hayat herkes %100 girerken bizim cocuklar %50 sansla giriyor yani ya konusmaz tum hayati yok gibi evlenmez yok gibi bu gercegide acikca konusalim arkadaslar yaten yeterince uzulduk yada kurtulur ama ihtimali zor sıkı egitim ve sevgiyle insallah kurtulabilir

Arkadalar hepinizin kandili mübarek olsun bu gece Allah hepimize beratimizi almayı nasip etsin Allah istediğini dilediği gibi yaratır sorgu yapmak haddimize değil Rabbim bu gecenin yüzü suyu hürmetine yavrularimizin gelecegini güze eylesin amin

Ben sildim size sorumu cok özür dilerim demekki yakalayip cevap vermissiniz gidip googleden bakabilirdim bir anneye bu soruyu sordugum icin cok utandim peki size sorum belirtileri neler belki benim oglumda boyle umut iste benimde fiziksel gelisimi normal

Geçmiş olsun iyi haberler alırsınız inşallah

Arkadaslar bir belirti daha benim oglum daha bebekken cok agliyordu huzursuzdu hep gaz sandik cocugun hep aglamasi normalden daha fazla zor olmasi normal degil yurumede ayak ucunda yurumesi tv ye tersten bakmasi bu belirtiler bizde oldu otizm

yani ismine bakan goz temasi olan algilari acik iletisimi iyi olan cocugun konusmamasi cok normal degil.belki sizibn sorununuz otizm bile olmayabilir .cene kaslari guclenince konusmaya baslar direk
İnşallah ya bugün okulla konuşmaya gittik duyu eğitimi bireysel eğitim ve dil eğitimi alması gerekiyor dedi

Gecmis olsun bu arada otizm cok kotu o olmamasi iyi belki biraz kisa kalacak ama hersey normal olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…