Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Arkadaslarr ben gercekten artik kafayi yiyecem oglum herseyi ceviiriyo ve seyrwdiyo surekl8 arabayi ileri geri suruyorr ben iyi degilim artik ole bi doluyimki kafayi yoyecem ne olursunuz bana cvb yazjn sizde bu durum degistimi ne yapmam lazim

Arkadaslarr ben gercekten artik kafayi yiyecem oglum herseyi ceviiriyo ve seyrwdiyo surekl8 arabayi ileri geri suruyorr ben iyi degilim artik ole bi doluyimki kafayi yoyecem ne olursunuz bana cvb yazjn sizde bu durum degistimi
Arkadaslarr ben gercekten artik kafayi yiyecem oglum herseyi ceviiriyo ve seyrwdiyo surekl8 arabayi ileri geri suruyorr ben iyi degilim artik ole bi doluyimki kafayi yoyecem ne olursunuz bana cvb yazjn sizde bu durum degistimi ne yapmam lazim

Nörolojik bir sorun çıkmıyor genelde sizinki daha küçük al ver yapıyor mu yapmıyorsa onu öğretmeye çalışın kolay gelsin

aliyor ama şimdilik elime vermiyor onume atiyor cocuk doktoru gidin dedi bakalım.hepimize kolayliklar versin rabbim.
Yapa yayınları kartları var gerçek resimli onlardan alın gün içinde dinlemese bile hergun gösterin meyveler hayvanlar eşyalar herşey ilmek ,ilmek
Öğretiyoruz inşallah uyaran eksikliğidir çabuk toparlar bebeğiniz hergun mumkunse parka cikarin

Birde baybay yapiyor cak yapiyor opucuk vwr diyom veriyo elindekini ver diyom veroyo ama git sunu getr dersek getirmiyp 2 aydor sifir tv taklit var biz hapsu yapinca yapiyo ben oksurunce oda yapiyo ayyyyy oksurdunmu dedim halandewam ediyo isaret parmagini kullanmiyor

2bucuk yasinda beni bazen anliyo bazen anlamiyo kartlari aldim resimli kartlar bazen git mööö kartini getir diypm getoriyo bebek lartini getor diyom getoriyo buna bemzer bi kactane kart daha ama hala biseyler takili kaliyo
Isaret olayi o kadar kolay olmuyor ne yazık ki işaret başlayınca kelimeler geliyor benimkide o yaşta işaret etmiyordu ama isaret ettiğim yone bakardı parmağını hergun tutardım işaret ettirirdim ama oncelikle tekerlelek ceviyor demissiniz onlara odaklanmanizi tavsiye ederim tras kopugu sikin masaya elleri ile oynasin ,ziplama varsa trampolin alin

Yok ziplama yok tekerlek cevitmiyor ama eline gecen nesneleri ceviriyo.kizdigimu bildigi halde gozumun icine bakip yapiyo o tiras kopugune deniyecem sizin taniniz ne ve suan ne durumda konusuyomu yasotlarini yakaladimi

bu ara çok soguk ama haftaya çıkarmayı düşünüyorum insallah öyledir banada çok kötü gelmiyor durumu önlem amaclı gitmek istedim tv kapatmanin çok faydasi oldu bize

2bucuk yasinda beni bazen anliyo bazen anlamiyo kartlari aldim resimli kartlar bazen git mööö kartini getir diypm getoriyo bebek lartini getor diyom getoriyo buna bemzer bi kactane kart daha ama hala biseyler takili kaliyo
kafasi karışıyor yada istemiyor olabilir benim oglumda renkleri ogrenirken çok zorlanmıştı arabasini ileri geri sürer tekerleği donunce çevirip onu izlerdi

bence gayet normal bi çocuk siz neden suphe ediyorsunuz.getirmemek için inatlik yapiyordur bence zaten tam özgürlük duygusunun geliştiği bir yaş istemedigi hicbirseyi yapmaz.

Merhaba N Nur ve su çocuğun bence çok ağır durumda degil çok fazla üstüne düşersen toparlar inşallah. Getir götür olayı için ilk önce çocuk anlaması ve istediğin seyin ne oldugunu bilmesi lazım o yüzden belki getir dediğinde getirmiyor olabilir. Elinde bi çöp var mesela çöpe atar mısın dedin ve yapmadı çöpü eline verip beraber atın atarken yaptığının ne oldugunu söyle kalem ver dedin yapmadı diyelim ilk önce kalemin ne oldugunu bilmesi gerekiyor yine aynı şey beraber tutup kalemi senin eline koyun hemen ve tekrar et kalemi bana ver de ve eline koyun kolay olmuyor ama bu bizim için komut almayı arttırmıştı. İşaret parmağı için de ben parmağını tutardım su istediği zaman suyu tutup işaret parmağını değdirirdim parmağını zamanla hemen alıştı onada. Umarım sizde de işe yarar

bence gayet normal bi çocuk siz neden suphe ediyorsunuz.getirmemek için inatlik yapiyordur bence zaten tam özgürlük duygusunun geliştiği bir yaş istemedigi hicbirseyi yapmaz.
Benmi normal degilim artik onuda anlamis degilim bende zatwn kaygi bozuklugu var herseyi kafama takarim ve sirekli incelerim artik inanirmisin 2 aydir 10 kilo attim cocuga hamur wermemeye calisyom ki kafasi iyo calissin diue yawruk 3 kilo atti psikolojim iyi degil yurtdusundayim kendi dilin olmayinca bazi seyler zorlaniyosun turkiueden 4 dr.la gorustum yasadigim yerdede ayni sekilxe ama biri bana net bisey demedi

En zor sey belirsizlik o beni cok yipratti

Allah razi olsun cvbin icin canim burdaki tum annelere duamdir inss hepimiz en kisa surede bu belirsizlikten kurtuluruz...benim oglum bazen dersun tmm bu herseyi snliyor ama yok bazende donuk uykusu duzenlidir herseyi yer yemek ayirt etmez gecen gun ayagimla topa wurdum bak annecim goool dedim oda aynisi yapip gol dedi bazen cabi isterse mama bitti der ama ardindan alkislaman lazim cok asosyal bi cocuk degil bazen sosyal kizkardesiyle kowalamaca oynariz hadi bebege mama werelim derim werir buda bi nevi hayali oyin goz temasinda isminde problme yok ama bazi takintilarin olmasi korkutuyo ellerine bakmasi bazi seyleri cevjrmesi beni cilgina ceviriyor

kaygi duymak anneliğin doğası diye düşünüyorum.ilk gittiğim doktor bilgisayardaki rapor dosyasini bile acmayi bilmiyordu baska doktor çağırdı ben o ne derse guvenevilecekmiydim tecrübesizdi belli.kesin tani konulmasının sebebi cocuktaki belirtilerin az olması diye biliyorum

bu ara çok soguk ama haftaya çıkarmayı düşünüyorum insallah öyledir banada çok kötü gelmiyor durumu önlem amaclı gitmek istedim tv kapatmanin çok faydasi oldu bize
Evet ilgi gerekli bana da sizin çocuğunuz kadarken psikiyatri doktoru dedi hergun yarim saat parka götürün diye hepimize kolay gelsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…