Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Denver testi yapıldımı çocuğunuza bi terapi merkezine goturun orda bi gozlem yapsinlar benimki yasindan geri geliyor gelisim geriligi hiperaktif dikkat ekdikligi ozel egitim goruyoruz kres

2bucuk yasinda beni bazen anliyo bazen anlamiyo kartlari aldim resimli kartlar bazen git mööö kartini getir diypm getoriyo bebek lartini getor diyom getoriyo buna bemzer bi kactane kart daha ama hala biseyler takili kaliyo
Getir gotur icin henüz erken kartlari siz goz mrssfesinde tutup hergun tanitin doktora gittiniz mi

Benim oglumundq bi doktr kqgidinda 6 8 ay arasinda geride yaziyor
20 aylik gittigimde denver testi bizede aynı dendi psikiyatri hemen özel eğitim dedi süreç başladı 21 aylık başladık ama çok inat vede hipaleraktif zor ilerliyoruz biranda olmuyor egitim+ kreş +evde tekrar Ama benim oğlum inanılmaz hareketli şimdi mesela üç sesli iki heceli kelimeler çalışıyoruz yani doktor ve terapisti baz alın yani aktivite alın civi çakma,sihirli dugmeler duyu markete bakın ama trendyolda daha uygun temin edin tavsiyelerim belki huyu öyledir zaman gösterecek inşallah hepimiz toparlarız

Insss cumlemizee...Allahim kimseyi yavrusuyla sinamasin..malesef trendyol yok burda amazonda ne diye aratirsam cikar

Kızlar banyo olayını nasıl yaptırıyosunız be ekken oglum çok severdi şuan hassas korkuyo bana sarılmak istiyo su dökemiyorum. Merdiven inerken korkuyo yürürken elleri assada yürüyo bunlar ergoterapi ye düzelir mi acaba

Ben küveti su doldurup hadi yüz diyordum bide basması için eline şampuan kutusunu veriyordum merdiven icinde bizinkide yapiyordu yer cekiminden korkuyorlar salincak iyi geliyor bi yere dalmiyorsa sallayin

Benim kızım da suyu çok severdi sonra korkmaya başladı banyoda bana sarılırdı su dökerken. Her banyo çığlık çığlığa biterdi. Şampuan ve sabunlamak çok zordu. Ergoterapi bu hassasiyetlerde çok işe yarıyor. Dolunay41 in yaptıklarını ben de yaptım leğen oturtup üstüne değil de leğene su dökerek alıştırdım. Köpüğe dokunmazdı ergoterapist çalıştırdı.

Çok tesekkür ederim cevapladığınız için özel eğitimde hemen ergoterapi alması gerekio dediler. Yürüyüşü top atmasını belki orda öğrenir

Çok tesekkür ederim cevapladığınız için özel eğitimde hemen ergoterapi alması gerekio dediler. Yürüyüşü top atmasını belki orda öğrenir
Eğer motor becelerilerle ilgili sorun varsa muhakkak duyu bütünleme. Biz motor becerilerde iyiydik ama dokunsal hassasiyet, yemede seçicilik vardı, planlama yapmayı, başlama ve bitişi bilmiyordu duyu bütünlemede çok faydasını gördük. Psikiyatrist duyuyu halletmeden hiçbir şey beklemeyin demişti bize temeli halletmek lazımmış. Sonra konuşma gelir dedi.

Beyin mr'ı çektiren oldu mu?Orda ger şey belli oluyor mu
Hayır otizmli çocukların çoğunda MR normal. Sizde gelişme geriliği var ya o yüzden MR istemişlerdir. MR yani öyle herşeyi göstermiyor ya da çocukta çok şey var MR ı normal olabilir
Oğlum 10 yaş hiçbir Dr MR istemedi...

Ayrımı oluyo duyu bütünleme ergoterapiden farklı mı gittiğimiz kurumda yok galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…