Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Bide yemekte öyle yapıyordu kokluyordu ,çiğnemiyordu 8 ay kadar hergun değişik şeyler pişirdim her yere çorba ve yoğurt taşıyordum hala öyle yemesi sorun
benim büyük oğlumda koklayarak yerdi 5.5 yaşında hala öyle ama kızımda koklamak yok canının istediğini yiyor istemedigini tadina bakip çıkarıyor

Bir psikiyatri,bir psikolog, birde nurolog görmeli çocuğunuzu gelişim geriliği olabilir davranis bozukluğu olabilir. Bunlarin sebebi tv maruz kalma ilgisiz aile. Yada otizm olabilir. Sonrasi zaten araştırma ile devam ediceksiniz egitimler vitaminler. Öğrenince size eğitim önerilecek. Ama siz evde oynar yaşına gore eğitim verirseniz, herşeyi öğretir sosyallestirirseniz buda değişim gosterecektir. Başaran anneler var.

evet tvye maruz kaldi benden baska ilgilenende yok iki cocugum var ona yeteri kadar ilgi gösteremedim bi kaç gündür fazlasıyla uğraşıyorum cuma günü cocuk doktoruna gidecegiz bakalkm ne diyecek.

Evet çocuklar farklı zaten aile eniyi gozlem yapip farkediyor cocuk psikiyatri ve nöroloji muayenesi gerekli oluyor paikiyatri psikolog denver testi yapiyor cocuk doktorunun malesef uzmanlik alani degil icinizde en ufak tereddüt varsa nacizane tavsiyem onlem alin 21 ayliktan beri bu yollardayiz inşallah birşey yoktur Allah hepimize yardım.etsin feraha kavuştursun

cocuk doktorunun sevki ile gidildigi icin öncelikle oraya gitmek zorundayim.gelisim geriliği oldugundan supheleniuorum tani baska birşeyse olabilir rabbim cümlemizin yardımcısı olsun inşallah hepimizin yavrusu iyi olur.gunlerdir ağlıyor tv açmam için çok üzülüyorum ama inat ettim babasi hiç inanmiyor destek olmuyor bu yüzden.bugun bebek ve kediyi öğrendi kitaptan resim gosteriyorum umarim işe yarar çabalarım.

evet tvye maruz kaldi benden baska ilgilenende yok iki cocugum var ona yeteri kadar ilgi gösteremedim bi kaç gündür fazlasıyla uğraşıyorum cuma günü cocuk doktoruna gidecegiz bakalkm ne diyecek.
Cocuk doktorunun cok birsey yapacagini sanmıyorum. Ve özel olarak iyi bir nurolog ve pedegog görmeli maddi durumunuz müsait ise eğer. Tam bir teshis tam bir yonlendirme ve eğitim icin iyi bir doktor sart. Devlete gidersiniz test yapar rapor verir eğitim der. Ama özel de hem psikologlar yol gosteriyor. Ve eğitim devletin verdiği yeterso geliyor özel aldiriyosunuz.

Bu kadar çabuk öğreniyorsa uyaran eksikliği olabilir tv izletmeyin babalar ahh onlar zora gelemiyor zaten ,)) ama büyük ihtimal tv dendir kucuk daha

maddi olarak suanda imakim yok maalesef.cocuk doktoru sevk yapmazsa nörolog tan randevu alamiyoruz.elimden geleni yapacam ilginize tesekkur ederim.

maddi olarak suanda imakim yok maalesef.cocuk doktoru sevk yapmazsa nörolog tan randevu alamiyoruz.elimden geleni yapacam ilginize tesekkur ederim.
Hakkinizda hayirlisi olur inşallah. Artık böyle durumlar maddiyata bakiyor malesef paranız varsa iyi egitim paraniz varsa iyi doktor. 40 dk eğitim 170tl evladiniz için mecbur veriyosunuz. Ama olmayinca vermeyen aileler de var.

Bu kadar çabuk öğreniyorsa uyaran eksikliği olabilir tv izletmeyin babalar ahh onlar zora gelemiyor zaten ,)) ama büyük ihtimal tv dendir kucuk daha
ilk tv kapattigim gün hicbiseye ilgisi yoktu bugün 4. gün biseyler öğrenmeye başladı tabağın içinden şekerleri bosaltip bi kac tanesini koymaya başladı bunlari video ile çektim bakalim doktora göstermeyi düşünüyorum insallah uyaran eksikliğidir simdiye kadar cocugumla ilgilenemedim benim yüzümden oldu çok üzgünüm.

Hakkinizda hayirlisi olur inşallah. Artık böyle durumlar maddiyata bakiyor malesef paranız varsa iyi egitim paraniz varsa iyi doktor. 40 dk eğitim 170tl evladiniz için mecbur veriyosunuz. Ama olmayinca vermeyen aileler de var.
ailem 20 günlüğüne geldi onlar gelince çok ilgilendik haliyle bi kaç kişi olunca daha iyi oluyor oyunlar oynuyordu onlarla ,yürümeyi emeklemeyi hemen öğrendi demekki ben yetemiyorum

Kendinizi üzmeyin olacaksa oluyor ablamın kızları gece gündüz tv izlerdi yani birşeyler yolunda gitmiyorsa tv tetikliyor siZin msj yere birsey koyup etrafinda donmesi dikkatimi cekti yazma geregi duydum ben cocugumda en takildigim olay oydu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…