Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
bugün bizimkinin dersi vardı ben gidemedim abisini gönderdim yanında 10 a kadar sayıyor demiştimya fazla takmış benimki kafaya heralde herşeyi sayıyor öğretmenide saydığı zaman durdurun demiş şimdi dil çıkartma çalışıyorlar saymaya başlayınca dil çıkarttırın demiş yarın bi arıycam bakalım neler oluyor takıntı olacaksa neden sayı öğretti değilmi anlamadım gitti birde çokmasumcum bize her ay imzalamamız için verdikleri sayfada başka bir öğretmeninde 4 saat grup dersi verdiği ayrıca kendi öğretmenimizinde 8saat bireysel verdiği yazıyor halbuki öyle birşey yok daha önce yazmıştım sende grubu bireysele çevirebilirsiniz demiştin bende öyle yaptım yani toplamda 10saat ders alıyoruz onun içinde arıycam yarın ve düzeltmezlerse imzalamıycam

cnm bişey sorcam otizim we benzeri hastalıkların sebebi nedir acaba?

sayı takıntısı olacağını sanmıyorum ben şimdi yeni saymaya başladığı için hoşuna gidiyo saymak bide onlar sayınca yada birşey söyleyince bizim hoşumuza gidiyo alkış falan yapıyoruz ya mesala onlarda dikkat çekmek için yapıyorlar diye düşünüyorum...10 saat bireyseliniz varsa 12 saat yazamaz ki yazssa bile bunun karşılığını devletten alamaz zaten devlet 10 ders ücreti karşlıyor sadece mutlaka yanlışlık olmuştur yada geçen aydan gitmediğiniz 2 seans oldumu onumu eklediler acaba ama o telafi oluyo listede yer almaz..öğretmenlerin ismi değişik mi yazıyor yani aslında size ders vermeyen öğretmen ders veriyor gibi mi gösterilmiş bu çok yanlış ve yasak konuşun öğretmeniniz sertifikalı öğretmen mi yoksa sertifikalı demek istediğim de yani özel eğitim bölümünü okumamış ama bu konuda eğitim almış seminerlere falan gidip sertifika alıyorlar sonra rehabitilasyon merkezlerinde çalışıyorlar imza yetkileri olmuyor yerine imza yetkisi öğretmeninin adını yazıyorlar

melodi nerdesin bırak oyunu da gel hele kızıldenizde gelmiş benim oğlum anannesinde kaldı bu akşam eve gelmek istemedi bende yarın bol uyuycam inşallah

evet çok abartarak alkışlıyoruz hoşuna gidiyor aferin filan çığlık atarak kutluyoruz benim elimde ders programı kağıdımızda var imzalamam için verilen kağıttada gittiğimiz tarihler bölümü var ders programımızla bu kağıttaki aynı değil tarihler biz bu ay sadece salı günleri gittik 5salı vardı 10saat ama imzalanacak olanda tarihler farklı haftada 2kere bile gitmişiz eğitim şekli bölümünde 8saat bireysel aldığımız 4saatte grup aldığımız yazıyor eğitimi veren meslek elemanı bölümündede 8saat kendi öğretmenimiz bireysele girmiş öbür öğretmende 4saat grup vermiş olarak görünüyor çalışma izni branşı bölümündede bizim öğretmen için zihinsel engelliler sın.öğr yazıyor diğer öğretmen içinse çocuk gelişimi ve eğit. yazıyor eğitim verilen destek eğitim programı bçlümündede yaygın gelişimsel bozukluklar destek eğitim programı (bireysel_grup)yazıyor eğitim verilen destek eğitim programı alt modülü bölümündede eşleme becerileri ifade edici dil becerileri motor beceriler filan yazıyor sırasısya imza atmam gereken yerin üzerindede alınan eğitimin şekli bireysel eğitim 8saat grup eğitimde 4saat olarak yazılmış biz grup almıyoruz telafimizde yoktu

anladım canım tamam zihinsel engelliler sınıf öğretmeni yazıyorsa sorun yok sizin öğretmen tarafından o zaman..diğer konu içinde okul müdürü ile konuş 10 saat ken niye 12 saat yazıyo diye...sizin raporunnzda grup yazdığı için onlar grup adı altında listeye eklerler sen bireysele çevirdin ama ram bunu kabul etmeyebilir listede grup yazar ama sen bireysele giriyorsun canım orda problem yok..yaşıtları olduysa grup için gruba dönün çok faydası var grubun bizim grup yok ama öğretmen gruba çağarıyo bu sayede çok şey öğrendi ana okulu gibi paylaşmayı sıra beklemeyi ve sırası ile cevap vermeyi konuşmayı öğreniyorlar

aaaahh bide müdür müdür olsa adamla konuşuyorum konuşuyorum ama derdimi anlatamıyorum bir daha deniyim şansımı belki hafızası açılmıştır nasıl müdür yapmışlarsa

o yapıyormuş kızlara veriyormuş bilgisayardan kızlar çıkarıyormuş birde kurucusu ve eşi var iyiki seni tanıdım burada tşk.ederim desteğin ve verdiğin bilgiler için

canım benim ne demek hepimiz birbirimizden destek alıyoruz moral çok ama çok önemli nerden bilcektik ki başımıza böyle şeyler geleceğini neyse buna şükür rabbim bu günlerimizzi aratmasın iyi geceler

canım benim ne demek hepimiz birbirimizden destek alıyoruz moral çok ama çok önemli nerden bilcektik ki başımıza böyle şeyler geleceğini neyse buna şükür rabbim bu günlerimizzi aratmasın iyi geceler

amin beterin beteri var hmm bide sölemeyi unuttum bikaç gündür bi oyun varya bu tutmuş bu kesmiş bu pişirmiş hani bana demiş gıdıklıyoruz onu sölüyor yarım yamalak kendini gıdıklıyor biz onu gıdıklıyoruzya ama bugün benide gıgıkladı birde yatırırken iyi geceler diyoruz sadece yatırırken diyoruzki anlamlı olsun diye oda bize iyiiiii diyor tşklr canım sanada iyi geceler

aferin küçük adama gece yatarken kitap ta okuyabilirseniz okuyun ona hayal dünyası gelişir senin birde küçük bi bebek var ilgiyi alakayı hep bölmen gerekiyor değilmi buda zor...bugün oğlumu devletin ana okul sınıfına kayıt ettirdim eylülde okullarla beraber açılıcak kısmetse özel anaokuluna para yetişmiyo ne yazıkki melodi yaş sınırını sormadım bugün keşke sorsaydım benim oğlum 2007 doğumlu 2008 leride alıyorlardır belki araştır istersen hangi semtte oturuyorsun yada özelden yaz bana her semtte devlete bağlı ana okullları varmış ama ilköğretim okullarının içindekiler değil ayrı bir okul kocaman sadece ana okulu bügün gördüm minicik minicik çocuklar vardı benim oğlandan küçük

kitap normaldede okuyorum yanlarında yüksek sesle kitapları seviyorlar zaten ikiside ama evet çok zor oluyor tam oturtuyorum büyüğü bişeyler yapalım diye küçük gelip bozuyor almaya çalışıyor oda sinirleniyor itiyor onu kendi canı isterse sarılıyor bu seferde küçüğü onu istemiyor ağlıyor tabi aradada ben :18:yarın ilk iş bunu araştırıcam tekrar tşklr sizin içinde hayırlı olsun

teşekkürler canım sizinde olur inşallah umarım vardır ve yaş sınırı sorun olmazssa süper olur yavruların çok tatlılar maşşalah allah uzun ömür versin eviniz sen şakrak ne güzeldirbenim haylaz bu gecede annanede kaldı onsuz ev bomboş hiç ses yok herşey eksik

hiç sorma valla o kadar şenki kafamız şişiyor artıkinş sorun olmazda başlar benimkide çok iyi olur keyfi yerinde o zaman annane iyi bakıyor desene aman allah başka türlü ayrılıklar göstermesin bende hiç uzak kalamam hiçbirinden

tahmin edebiliyorum kafanızın şiştiğini ama okadar çabuk büyüyorlar ki bu günlerin tadını çıkarmak gerek..annanesini çok seviyo benim oğlum hatta benden çok desem yalan olmaz yani annaene varken gözü beni görmez tatlım balım diye hitap ediyo ona ama bidaha bırakmıycam oğlumu kıskanıyorum artık

selam kzılar melodicim Allah sana sabır versin iki küçük bebeyle ugrasmak ne kadar zor oluyordur Allahtan kocaman abileri var cok sempatik görünüyo sana yardım edıyordur umarım masumcum bende yiğit bi büyüsün hemen devlet kreşine verıcem bız ikimizde calısıyoruz ama ev borcuna gırdık kreş hesapta yokru şimdi okadar kasıyokı eşim ek iş yapıyor oda cok yoruluyo aylık 350 bizimki devletten bı farkı olacagını sanmıyorum benım amacım cocuklu ortamdı zaten birde çişini söylemesı gerekıyo heralde devetten okula gıtmek için öyle bişiy duymustum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…