ortodonti

canım ılhıtabın o sekılde durması zararlı cunku curuk olan sut dısı altındakı daımı dıse zarar verır fakulte hastanesıne goturebılırsınız

enamal82 çok teşekkür ederim. kızım çok ağlıyo bir türlü yaptırmıyo tedaviyi yani 1,2 sene beklemekde zararlı mı olur diyorsunuz. hani belki biraz daha büyür anlar diye yani.

hayır canım aşırı çapraşıklık diye bişey yok bende zaten. dişlerim muntazam ufak tefek problemler var.esas ve benim farkında olmadığım problem çenemin bir tarafının yarım diş sağa kaymış olması.bu yüzden sadece 1 diş çekilecek.neyse canım teşekkür ediyorum...yani buna değip değmeyeceği konusunda artık 1 karar vermem gerekiyor

sorum şu----ssk da tel takabilirler mi bana? annem ssk da sadece babanla bana yaparlar ama sana yapmazlar dedi...ssk da babana takarlar mı???
takarlarsa sıra falan ne kadar bekleriz...
şimdiden teşekkürler... :)

Son düzenleme:
canım kusura bakma dalgınlıgıma gelmış olabılır haklısın gormemışım canım kızının yasını belırtmemışsın ayrıca once fılme bakmak lazım gormeden bısey dıyemem tekrar ozur dılerım

sorum şu----ssk da tel takabilirler mi bana? annem ssk da sadece babanla bana yaparlar ama sana yapmazlar dedi...ssk da babana takarlar mı???
takarlarsa sıra falan ne kadar bekleriz...
şimdiden teşekkürler... :)
canım tel taktırmak ıstıyorsan fakulte hastanelerı ya da diş hastanesınde tedavı olabılırsın ssk hastanesı zaten sızlerı oraya yonlendırıyor

bende ortodonti görüp görmemekte çok kararasızdım 22 yasındayım kendimi çok kötü hissediceğimi düşünüyodum,ama baktım ki üst çenemdeki yamuk dişim daha kötü görünüyo olmaya karar verdim 2 ay oldu tellerim çıkalı. Ben 2 ay kadar erken çıkarttırdım dayanamadığım için.bu yüzden görüntü düzgün ama aynı hizada normalde alt çenemin biraz geride olması gerekiyomus. ama 8 ay filan kaldı tel.şimdi çok memenunum sabitleştirici takıyorum .ama 3 ay da bunu takmam gerekiyomus...

meraba bnmde şöyle bir sorunum var çenemin darlığından dolayı dişlerimde çarpıklık var tel taktırmak istiyorum ama çok da uzun süre kalsın istemiyorum yaşımda 17..izmirdeyim yaptırabilceğim bir yer var mı bildiğiniz ?

slm 5yıl önce bendede aynı problem vardı.çene kemiğinin dar olması durumunda dişlerde çarpıklık oluşuyor.benim yirmilik dişlerimin çıkması ile ortaya çıktı.yeni çıkan 20lik dişlerimi çektirince çarpıklık zamanla düzeldi.tel takmak zorunda kalmadım.yinede dr'nuza danışmanızı tavsiye ederim.
sevgiler

benide 20 lık dişlerim yanaklarıma doğru çıkmıştı ağzım bir müddet sonra kilitlenmeye başlaldı kaşığı bile sokamıyodum yemek yerken iltihaplanmış.daha sonra 20 lik dişlerimin hepsi çekildi.Şimdi ÇOK RAHATIM

merhaba ben bu sorunla yıllardır yaşıyorum ssk 18 yaşından büyüklerin masraflarını karşılamıyor. ben 28 yaşındayım sadece üst dişlerimde çarpıklık var acaba masrafı ortalama ne kadardır yardımcı olursanız sevinirim. cevabınızı bekliyorum. hoşçakalın

kızımn yaşı 14 ama bizi istanbul çapa hastanesine sevk etiler cevap için teşekkür ederim

slm ben 27 yaşındayım üst dişlerim çarpık hatta soldaki köpek dişim tamamen içe doğru yamuk yok gibi görünüyo süt dişlerimin yanındaki dişler de süt dişlere doğru çarpık benim hemen hemen bütün dişlerim dolgu içinde tel düşünmüyorum lamine veener tedavisiyle bun sorunlar halledilebilirmi aşagı yukarı maliyeti ne olur ve tam olarak lamine veneer nedir?sanırım biraz fazla oldu cvplaya bilirsiniz cok memnun olurum şimdiden teşekkürler

canım çoğu kısı senın dusundugun gıbı yanılıyor sızlere gore sorun sadece ust dişler olabılır ama tel takılırken tum dişler butun olarak ele alınır yanı bunun ust ya da altı yok normal sabıt tedavı ucretı 2000 dolar yaklaşık onu odersınız

merhaba..24 yaşındayım..öğretmenim..dişlerimde ciddi bir bozukluk yok ancak yine de beni rahatsız ediyor..iç kısma tel taktırmam mümkün mü?bunun özel bir kriteri var mı?ayrıca mesleğim dolayısıyla il değiştirmem gerekebilir..tedaviyi başlattığım yerde mi devam ettirmem gerekiyor?

Canim Caprasiklik Miktarin Dedigin Gibi çok Degilse Lingual Ortodonti Dediimiz Içten Tel Takilir Tedavin Basladi Mi Ayni Yerden Devam Etmen Gerekir.aylik Kontroller Oluyor Zaten

merhaba benim bi kaç sorum olacak cevap verirseniz cok sevinirim 22 yaşındayım tellerim yeni çıktı dişlerim dümdüz ve seffaf bi aparat kullanıyorum günde 4 saat cıkarma hakkın var dedi doktor üst 20 liklerim görunuyo ama altlar cıkmadı bendee bu seffaf seyı taktıgım sure içerisinde yavas yavas 20 likleri aldırmayı dusunuyorum cunku maddi açıdan zorlanıyorum sormak istedıgım su bu seffaf sey nasıl dişlerin bozulmasını önluyorsaa 20 liklerimin dişlerimi iterek bozmasınıda engellermi yani dişlerimin bozulmasını ıstemıyorum bu seffaf sey yeterli olurmu lütfen bu benım için cok önemli seffaf seyı 1 yıl takacaksam 1 yıl içinde muhakkak aldırcam 20 likleri ama seffaf aparatı gunde 20 saat takmam (4 saat takmama hakkımı kullanıyorum) yeter mi 20 liklerden korunmaya cok ayrıntılı sordum aam cok merak ettigim bir konu şimdiden tşkler

merhaba benımde bı sorum olcaktı.ben 17 yasındayım ve cenemde saga dogru çok hafıf kayma var bunun ıcın ortodontıye yonlendırıldım ve araştrdım once tel taklması gerekıyo dedıler ama sonra yasımdan dolayı amelıyat,amelıyattan sonrada tel takmam gerektigni soyledıler.yani her doktordan ayrı bır ses cıktı=( bu yaz bu sorunu halletmek istıyorum acaba kesin çözume ulasablrmiyim amelıyatla?ve fiytalrı ne kadardır ayrıca ıstanbulda bu konuda iyi bildiginz bir hekım onerırsenız çok sevınırım=))cevabnzı beklıyorum şimdiden teşkkrler...=))

merhaba... ben 27 yaşındayım... aralık ayında alt dişlerime braket takıldı... sol taraftaki köpek dişimin yerinde hala süt dişim vardı çünkü... aralıkta rahatsız etmeye başlayınca süt dişim çekildi ve köpek gömük olan köpek dişimin yerine düzgün gelmesi için braket takıldı... 7 ay geçti ama dişim hala tam olarak çıkmadı... bu ne kadar sürer acaba ... çünkü daha sonra bir de pekiştirme tedavisi olacak ?

ayrıca ön üst dişlerim ayrık ve köpek dişim de biraz yamuk... yani üst dişlerime de braket taktırmayı düşünüyorum ama doktorum 6-7 ay sürer dedi... acaba altın tedavisi bittikten sonra mı başlasam yoksa nasıl olsa altta braketler varken mi başlasam ?

sonuçta pekiştirme tedavisi sırasında kullanacağım aparat hem altta hem üstte olursa aynı zaman süresinde ne gibi zorluklar yaşarım ?

teşekkür ederim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…