ortodonti

canım çoğu kısı senın dusundugun gıbı yanılıyor sızlere gore sorun sadece ust dişler olabılır ama tel takılırken tum dişler butun olarak ele alınır yanı bunun ust ya da altı yok normal sabıt tedavı ucretı 2000 dolar yaklaşık onu odersınız

ben iki yıl önce bir diş hekimiyle görüşmüştüm alt ve üst çene 1.500 dolar sadece üst yada alt 750 dolar demişti bana yine çok yüksek gelmişti. sizde belki daha uygundur diye düşündüm. merak ediyorumda bu tedavi neden bukadar yüksek takılan telin madeni bir değerimi var altın gibi. cevabınız için teşekkürler . tel taktırmak hayal olarak kalacak bende

Benim kızım Ekimin 20'sinde 11 yaşında olacak inşallah. Dişlerinde üstüste çıkmalar var çarpıklıklar var 3 tane Ortodontiste götürdüm Bir tanesi 1 yıl önce 2-3 dişini çektirdi 2200 USD'a tel takarım dedi, peşin verirseniz 2000 usd olur dedi Çok ünlü bir dişmerkezinin haftada 1 kez gelen tanınmış bir Ortodontistine 2 senedir 6 ayda 1 götürüyorum Üstlerden altlardan yanlardan dişler geliyor panoromik filmde ama en az 12-13-14'e kadar beklemek istiyorum çocuğun kemik yapısı oluşsun belki genişleyecek biz rahatsız eden süt dişlerini bu süreçte yavaş yavaş çektirelim ve bekleyelim dedi istesem hemen yaptırırım ama para önemli değil o şekilde siz daha sık gidipgelirsiniz hem daha maliyetli olur bir süre bekleyelim dedi Başka bir hastanenin Ortodontisti de aynı şeyi söyledi Ama kafam karıştı aşağıdaki yazıyı okuyunca ne yapmalı? Kızım 6.sınıfa başıyor erken ergenliğin verdiği psikolojik değişimler hissediyorum Dişlerinin çarpıklığına üzülüyor. Kararsız kaldım doğrusu...

http://akillibebek.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1130&Itemid=119/?lid=b38gh

merhaba benim bi kaç sorum olacak cevap verirseniz cok sevinirim 22 yaşındayım tellerim yeni çıktı dişlerim dümdüz ve seffaf bi aparat kullanıyorum günde 4 saat cıkarma hakkın var dedi doktor üst 20 liklerim görunuyo ama altlar cıkmadı bendee bu seffaf seyı taktıgım sure içerisinde yavas yavas 20 likleri aldırmayı dusunuyorum cunku maddi açıdan zorlanıyorum sormak istedıgım su bu seffaf sey nasıl dişlerin bozulmasını önluyorsaa 20 liklerimin dişlerimi iterek bozmasınıda engellermi yani dişlerimin bozulmasını ıstemıyorum bu seffaf sey yeterli olurmu lütfen bu benım için cok önemli seffaf seyı 1 yıl takacaksam 1 yıl içinde muhakkak aldırcam 20 likleri ama seffaf aparatı gunde 20 saat takmam (4 saat takmama hakkımı kullanıyorum) yeter mi 20 liklerden korunmaya cok ayrıntılı sordum aam cok merak ettigim bir konu şimdiden tşkler
canım benım oncelıkle kesınlıkle 20lık dıslerını cekmen gerek aparey yetersız kalabılır apareyı gayeet ıyı kullanıyorsun gercekten takdır ettım ıçın rahat olsun canım

merhaba benımde bı sorum olcaktı.ben 17 yasındayım ve cenemde saga dogru çok hafıf kayma var bunun ıcın ortodontıye yonlendırıldım ve araştrdım once tel taklması gerekıyo dedıler ama sonra yasımdan dolayı amelıyat,amelıyattan sonrada tel takmam gerektigni soyledıler.yani her doktordan ayrı bır ses cıktı=( bu yaz bu sorunu halletmek istıyorum acaba kesin çözume ulasablrmiyim amelıyatla?ve fiytalrı ne kadardır ayrıca ıstanbulda bu konuda iyi bildiginz bir hekım onerırsenız çok sevınırım=))cevabnzı beklıyorum şimdiden teşkkrler...=))
canım bız once tel takıyoruz daha sonra amelıyat edıyoruz bence dogru budur ama her doktorun kendı yontemı olabılır

merhaba... ben 27 yaşındayım... aralık ayında alt dişlerime braket takıldı... sol taraftaki köpek dişimin yerinde hala süt dişim vardı çünkü... aralıkta rahatsız etmeye başlayınca süt dişim çekildi ve köpek gömük olan köpek dişimin yerine düzgün gelmesi için braket takıldı... 7 ay geçti ama dişim hala tam olarak çıkmadı... bu ne kadar sürer acaba ... çünkü daha sonra bir de pekiştirme tedavisi olacak ?

ayrıca ön üst dişlerim ayrık ve köpek dişim de biraz yamuk... yani üst dişlerime de braket taktırmayı düşünüyorum ama doktorum 6-7 ay sürer dedi... acaba altın tedavisi bittikten sonra mı başlasam yoksa nasıl olsa altta braketler varken mi başlasam ?

sonuçta pekiştirme tedavisi sırasında kullanacağım aparat hem altta hem üstte olursa aynı zaman süresinde ne gibi zorluklar yaşarım ?

teşekkür ederim :)
canım kopek dışı en zor surdurulen diştir 1 seneyı bulabılır ınan bence alt ust beraber devam etsen daaha duzgun olur

ben iki yıl önce bir diş hekimiyle görüşmüştüm alt ve üst çene 1.500 dolar sadece üst yada alt 750 dolar demişti bana yine çok yüksek gelmişti. sizde belki daha uygundur diye düşündüm. merak ediyorumda bu tedavi neden bukadar yüksek takılan telin madeni bir değerimi var altın gibi. cevabınız için teşekkürler . tel taktırmak hayal olarak kalacak bende
dişleri hareket ettirip duzeltmek sandıgın gıbı olay degıl lutfen emegımızı kuçumsemeyın ayrıca teller ve braketler hep yurtdışından gelıyor turk malı degıl ole olunca pahalı oluyor

[QUOTE="NightRose";3192856]Benim kızım Ekimin 20'sinde 11 yaşında olacak inşallah. Dişlerinde üstüste çıkmalar var çarpıklıklar var 3 tane Ortodontiste götürdüm Bir tanesi 1 yıl önce 2-3 dişini çektirdi 2200 USD'a tel takarım dedi, peşin verirseniz 2000 usd olur dedi Çok ünlü bir dişmerkezinin haftada 1 kez gelen tanınmış bir Ortodontistine 2 senedir 6 ayda 1 götürüyorum Üstlerden altlardan yanlardan dişler geliyor panoromik filmde ama en az 12-13-14'e kadar beklemek istiyorum çocuğun kemik yapısı oluşsun belki genişleyecek biz rahatsız eden süt dişlerini bu süreçte yavaş yavaş çektirelim ve bekleyelim dedi istesem hemen yaptırırım ama para önemli değil o şekilde siz daha sık gidipgelirsiniz hem daha maliyetli olur bir süre bekleyelim dedi Başka bir hastanenin Ortodontisti de aynı şeyi söyledi Ama kafam karıştı aşağıdaki yazıyı okuyunca ne yapmalı? Kızım 6.sınıfa başıyor erken ergenliğin verdiği psikolojik değişimler hissediyorum Dişlerinin çarpıklığına üzülüyor. Kararsız kaldım doğrusu...

http://akillibebek.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1130&Itemid=119/?lid=b38gh[/QUOTE]
canım suan cocugunuzun agız ıçınde diş durumunu ve caprasıklıgı gormedım ama sonuçta duruma gore beklenedebılır yada baslanadabılır o yuzden doktorunuzun bır bıldıgı vardır dıye dusunuyorum ama bız genelde beklemıyoruz

canım benım oncelıkle kesınlıkle 20lık dıslerını cekmen gerek aparey yetersız kalabılır apareyı gayeet ıyı kullanıyorsun gercekten takdır ettım ıçın rahat olsun canım

cvp için cok tşk ederim apareyi cok düzenli kullanıorum evet ama 20 likleri anca 4-5 ay içinde aldırabilirim umarım bu zaman içerisinde dişlerim bozulmaz aparat dişlerimi korur işim Allah'a kaldı umarım yeterli olur tşklr

ben bi soru daha sorca ilginize tşk ederim öncelikle ama bu seffaf seyi bi haftadırtakıyorum yutkunurken hafif oynuyo bi sorun olurmuki ya birde 4-5ayda aldırcam 20 likleri o zamana kadar korurmu sizce

Sizlere birsey sorucam benim tedavim 2 yil oldu bana göre dişlerim cok güzel merakim teller birden mi cikiyor yoksa önce agizdan baska aparatlar cikiyor yani asamali mi canlar

Benim doktora kalirsa sol tarafa da biraz lastik takacakmisim sonra ince tel takip bakacakmisiz sonra cikaracakmisiz yeter aci halime doktor daha ne kadsar bekleyim yapma ya ne güzel pirinç gibi oldular işte

bnmde ön dişlerım ayrık doktora gıttıgımde belkı tel takılır dedı bır baska doktora gıttım o da on kısımdakı etın kesılıp ondan sonra tel takılıcagını soyledı sımdı bn hangısıne ınanıcam bırı belkı dıyo dıgerı kesın konusuyo?????? kafam karıstı bır doktora daha gıdıcem ama burdanda bı fıkır alısverısı yapmak ıstedım cwplarsanız sevınırım sımdıden tskler:)

canım kopek dışı en zor surdurulen diştir 1 seneyı bulabılır ınan bence alt ust beraber devam etsen daaha duzgun olur

çok teşekkür ederim... yerimseniben peki hem altta hem üstte pekiştirici kullanmak mümkün mü? muhtemelen aynı döneme gelecek çünkü...

dişleri hareket ettirip duzeltmek sandıgın gıbı olay degıl lutfen emegımızı kuçumsemeyın ayrıca teller ve braketler hep yurtdışından gelıyor turk malı degıl ole olunca pahalı oluyor

emeğinizi küçümsemek gibi bi niyetim yok lütfen yanlış anlamayın hem ben tedavinin kolay olduğunuda düşünmüyorum. anlatmak istediğim bu konularda düşük gelirli insanlarıda düşünmek gerek. yüksek fiyatlar yüzünden bu tedavileri yaptıramayan çok insan var.ssk neden karşılamıyor hakkımızı aramak için dilekçe verdik ama sonuçsuz kaldı. ssk bunu yapmıyosa bazı doktorların bizleri düşünüp bişeyler yapmalarını gönlümüz ister. zor tedavi olduğu için pahalımı olması gerekiyor. illaki bu durumdan bi çıkarmı yaratmak gerekiyor.

emeğinizi küçümsemek gibi bi niyetim yok lütfen yanlış anlamayın hem ben tedavinin kolay olduğunuda düşünmüyorum. anlatmak istediğim bu konularda düşük gelirli insanlarıda düşünmek gerek. yüksek fiyatlar yüzünden bu tedavileri yaptıramayan çok insan var.ssk neden karşılamıyor hakkımızı aramak için dilekçe verdik ama sonuçsuz kaldı. ssk bunu yapmıyosa bazı doktorların bizleri düşünüp bişeyler yapmalarını gönlümüz ister. zor tedavi olduğu için pahalımı olması gerekiyor. illaki bu durumdan bi çıkarmı yaratmak gerekiyor.
canım demek ıstedıgım oncelıkle 6 sene diş hekımlığı uzerıne 5 sene doktora toplam 11 sene bu iş için emek verip unıversıtede okuyoruz.bu da işin kolay olmadıgını zaten gosterıyor ayrıca malzemeler yurt dısından gelıyor o yuzden bızımde yapacak bıseyımız yok.sızlerde haklısınız ama bıde soyle dusunun ozelde dıyelım 2000 dolara mı yapılıyor onu 24e boluyorlar ya da 12ye o zaman daha uygun olmuş oluyor ya da fakultelerde yaptırabılırsınız o zaman sadece malzeme parasını verıyorsunuz

Sizlere birsey sorucam benim tedavim 2 yil oldu bana göre dişlerim cok güzel merakim teller birden mi cikiyor yoksa önce agizdan baska aparatlar cikiyor yani asamali mi canlar
canım ınan senı çok ıyı anlıyorum emınım çok guzel olmuşlardır ama son ufak tefek duzeltmeler ıçın lastık takıyorsundur teller cıkartılırken dırek hepsi çıkartılıp dısler temızlenıyor

X