ortodonti

Ben cocukken 5 sene taktim tel, fakat pek düzelme olmadi,
su an 30 yasimi gectim ve tekrar tel taktirdim.
Umarim sürec cok daha kisa olacak, ve düzelme daha iyi olacak,
duyduguma göre büyük yaslarda düzelme daha cabuk oluyormus.

canım ılk once sunu belırtmek ısterım sadece ust dış dıye bısey yok çunku sana gore ust dış olabılır ama dışlerın hepsı bır butun halınde degerlendırılır ve duruma gore tum dişlere tel takılır fıyat dısarıda neyse ort.2000 falan sanırım ort.tedavı suresı 1.5-2 yıl dır

merhaba ben de bu yılın başından bu yana ortodonti tedavisi görüyorum .Benim sorunum dişlerim yamuk arka üst çenede daralma var ayrıca alt ve üst dişler arasında açılma ısırarrak yiyeymiyordum.
Bu arada 26 yaşındayım.Ve bu yaşa kadar korkudan gitmedim eşim tutu zorla götürdü bu sağlık sorunu yaptırman lazım dedi ve başladık.Hiç de korkulacak bişey yokmuş aslında.İlk olarak 1 ay arka üst dişlere genişletme braket i taktı ve sonra üst dişlere tel ve devam ediyoruz.
1,5 yıl sürcekmiş tedavim.
Benim sorum dişlerim de lekeler oluyor fırçalama sorunundan kaynaklanan bunlar çıkar mı? Bir de hamilelikte dişlerde sorun oluyor çürüme gibi böyle bir durum olursa ne yaparım?

meraba bn ordodontü detavisi oldum ama olduktan sonra dişlerimde ağrılar başladı neden acaba bi bilginiz varmı

arkadaslar ya biraz utanarak soyluyorum ama gulmeyin.. tel takmaktan cok cekiniyorum ben, su an yeni erkek arkadasimdan ayrildim ve tel taktiktan sonra kimse beni begenmicek diye cok korkuyorumsenağlama tabiki onemli olan saglik ama ne bilim istee :çok üzgünüm:

bnm kızımın hem alt hem üst çenede iki diş birleşiyor ve ortada kalan diş bu yüzden çıkamıyor yarın ortodontiye gidicez ama bunun çözümü muhakkak amelayatmı :sm_confused:

yardımcı olursanız sevinirim

Bence hic korkma, benim telden sonra kismetim acildi
Bence hicde insanalr yadirgamiyor.
Kuruntu bu, hem ne olcak 1,5 sne ekimse bakmasa ne olcak, sonrasi muhtesem olacak.
Herkes bakacak, yaaaaa.

Dert ettiğin şeye bak ben yamuk dişlerimle nişanlandım :))))) Ve nişanlıyken tel tedavime başladım hatta bunu nişanlım benden çok istedi bak senin için sorun olmasın dedim bana laf edemezsin dedim.Ve taktırdım.Şimdi 4,5 aylık evliyim ve hamileyim buna ne diycennn ve 26 yaşındyım:))Hiçde sorun olmadı valla.Geç kalmadan taktır hiç de korkma varsın 1.5 yıl kimse ile çıkma ama bunun sorun olacağaını da hiç sanmıyorum bu bir sağlık tedavisi bunu sorun edeni de sennnn YOL a koyyyyyyyy okkkk.Öptüm

Merhabalar,
Benim çenemle ilgili bir sorunum var. Bir gün bayatlamıs ekmeği ısırmaya çalsıırken çenemde bi acı oldu. Ogünden sonra da yemek veya herhangi birşey yerken sürekli tıklama oluyordu. Bu yaklaşık 10 yıldır böyle sürdü. Şimdi tıklama olmuyor ama bazen agzımı tam acamıyorum kapatıp saga sola oynatıp deniyorumöyle açılıyor. zorlar acarsam ozaman cok şiddetli tıklama ve agrı olutor. Yemek yerken tıklama sorunu nişanlımda da var.Çok rahatsızedici. Sizce ameliyatlık bir durum varmıdır? Giderek kötüye gittiğini hissediyorum. senağlama
cvbınız için şimdiden teşekkürler. a.s.

hayatım biz doktor değiliz ki ,olabilirde olmayabilirde,ama bildiğim tek birşey var ki acileeeenn doktora bir ortodonti uzmanına gitmen olacak.ağız bu ya başka bişey değil,sağlık bu ,benim arkadaşım esneyince çenesi çıkıyor yerinde.Dr. git git git gitmedi,şimdi durmadan çene çıkıp çıkıp duruyor.

mrbalar ben yeni bi üyeyim..çene eklemindeki problem gece plakları veya konumlandırıcı plaklar yapılarak ve kas gevşetici ilaçlarla kontrol altına alınabilir.henüz ameliyatlık bi durumu olduğunu sanmıyorum..özellikle geceleri diş sıkma veya gıcırdatma gibi alışkanlıkların varsa plaklar oldukça faydalı olacaktır..problemin tam olarak giderilemesede en azından ilerlemesinin önüne geçilebilir.en kısa zamanda dişhekimine gitmeni şiddetle tavsiye ederim...

arkadaslar agrınız varsa ve o an doktora gıdemeyecek durumda ısenız eczaneden tılcotıl adlı ılacı kullanın gunde 2 kere ve 5 gun kullanın duzenlı sızı rahatlatacaktır.mumkun oldugunca stres yapmadan yasamaya bakın çunku bu gıbı durumların çoğu yırmı yas dısı harıç tabı stresten kaynaklı oluyor

slm benimde 10 yaşındaki kızımın dişleri çarpık doktora götürdüm tel takılması lazım dedi ssk karşılamıyomuş özelde ne kadara çıkar ve tamamen düzelirmi tekirdağda bu işi yapacak dr da yok sizce ne yapmalıyım şimdiden tşk ederim.

selam enamel uzun aradan sonra gene ben.:dance: ortodonti konusunda tedavi planım yapıldı elime verildi.şu anda düşünmek için 20 gün sre tanıdım kendime.dişlerim gayet iyi ve 32 si de yerli yerinde şükür.aslında ben sadece 2 dişimin olması gereken yerden acıcık içerde ve dışarda olduğunu düşünürken dr hanım aslında çenemin bir tarafında oturma problemi olduğunu ve üst iki (tavşan dişi dediğimiz)dişimimn burun kökümün tam altında olmadığını yana kaymış olduğunu söyledi ve 2 yıllık bi tedavi öngördü tabi+pekiştirme tedavisi...bi de sağlam dişim çekilecek üstelik.bunca zamana ve yemekte kendimi sınırlamaya diş çektirmeye değer mi diye düşünüyorum .yaşım 27 oldu bu arada:1rolleyes:fikir verirseniz sevinirim arkideşlerrr.hepinizi öpüyorum:1hug:

canım ozelde fıyatlar ortalama 2000-2500 dolar arası tabıkı caprasıklık duzelır ımkanın yoksa ankara ıstanbul ya da ızmır gıbı dış hekımlıgı fakultesı olan yerlerede basvurabılırsın ama sıra beklemek zorunda kalabılırsın

canım oncelıkle sunu bıl eger caprasıklık durumunu bılmıyorum ama asırı çaprasıklık durumunda 4 diş cekılmesı gerekır.eger senınde oyle ıse cekım normal ayrıca tabıkı agrın olacak kımı zaman zorlanacaksın buna kendın karar verırsın çunku fedakarlık yapacak olan sensın

bende bı soru sormak ıstıyorum benım ust on dısımım bıtanesı one dogru cıktı bıde dısımın ortası ıle dudagımın ortası bır degıl yanı dıslerım yana kaymıs gıbı duruyo cok buyuk bı anormallık yok ama duz olmasını ıstıyorum tel taktırmak ıstıyorum ama fıyatlar hakkında pek bılgım yok dısın arkasından takılan tellerın fıyatları nekadar yada damaklı teller oluyo takıp cıkartmalı

merhabalar 4 yaşında bir kızım var. 1-2yaşındayken düştü ve ön dişi morardı ama sağlam duruyo. 2,3hafta önce akadaşıyla çarpıştılar aynı dişi biraz kanadı ve pirinç büyüklüğünde bir iltihap oluştu. antibiotik kullandım geçmedi. pedotonti uzmanına götürdüm kanal tedavisi şart dedi ama kızım koltuğa oturuyo ama birtürlü ikna olup dr.a çalışma rahatlığı vermiyo. iltihabın geçmesi için temizlememiz şart çekemeyiz dedi. bunun başka yolu yokmu? biraz daha büyümesini beklesem mesela 1,2 sene, iltihabın gelecek dişe zararı olurmu.

canım sana sabıt tedavı gerekır fıyatı ortalama 2000 doladır dısarısda

canım ılhıtabın o sekılde durması zararlı cunku curuk olan sut dısı altındakı daımı dıse zarar verır fakulte hastanesıne goturebılırsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…