ortodonti

Evet, tedavim özel. Devlet hastanesinde değil. 3 milyara anlaşıldı. :KK43:
Zaten 18 yaşındayım.

Yaa olamaz yaa, aç mı kalacağım yine. :KK43: Zaten uzun süreedir diş dolgusu, çekimi derken hiçbir şey yiyemiyorum. Zayıfladım gitti... :KK43:

Teşekkürler bilgilerinize arkadaşlarım, sağolun...

Bir tane dişim çekildi, ve yarası hala geçmedi. Cumartesi tel takılacak. Umarım o zamana kadar geçer de bir an evvel alışırım... Ne zormuş yaa, daha taktırmadan. Stres yaptım iyice... :)

mrb ben 21 yaşındayım benim ön dişlerim kapanmıyor:KK43: ve ne yapacağımı bilmiyorum bir ara estetik olmayı kafama koymuştum;çünkü tellerle gezmek istemiyordum.lütfen bana yardımcı olun sizce ne yapmalıyım?

merhaba kızlar
benim kızım 99 doğumlu ve 20 mart tan beri tel kullanıyor. sebep damak darlığı sonucu yeni çıkacak dişlerin yer bulamaması ve eskilerin de birbirini sıkıştırarark yamru yumru olması. ilk 1 hafta bana bile zor geldi. öyle kötü konuşuyordu ki inanın kendimi evden atasım geliyodu. şimdi alıştık artık. zaten her nedense çok severek takıyor tellerini . yaş küçük olduğu için de bayağı hızlı ilerliyoruz.

fiyatına gelince biz 2.200 YTL / 10 a yaptırdık .ama sanırım bu iş pazarlık ve tanıdıklarla inebileceği kadar iniyor. Zira ben ucuza yaptırdım diye sevinirken :teytey: arkadaşım kızına 1500 YTL /7 ye yaptırmış. senağlama

tabi ki bizimki şu anda bu işten öğrenebildiğim kadarıyla braket değil , sadee damak genişletmek için tel. a.s.üst ve alt dişlerin önünde tel ,damakta da şeffaf bir damaklık var. fisfisfis

mrb ben 21 yaşındayım benim ön dişlerim kapanmıyor:KK43: ve ne yapacağımı bilmiyorum bir ara estetik olmayı kafama koymuştum;çünkü tellerle gezmek istemiyordum.lütfen bana yardımcı olun sizce ne yapmalıyım?
eger yazdıklarından doğru anladıysam on dişlerin arasında dıastema dedıgımız aralıklar var doğru mu?eger hatalıysam duzeltırsen sevınırım.eger boyleyse dişlerin aralıklı olmasının bırçok nedenı var ve bu sadece sabıt tedavı dedıgımız tel ıle duzeltılmektedır

sevgili enamel merhaba.ben 27 olucam yakında.az önce ordt.dr.a gittim.aslında dişlerimde çok büyük bi sorun yok.olsa bu kadar beklemezdim zaten.bana çürüme başlangıcı olan dişleri tedavi ettirmemi ve sonraki aşamaları anlattı.
ön iki dişimden biri hafif üstte va üsttekinin yanındaki de içe doğru.dişlerimin sol yanı(altlı üstlü) iyi oturmuyor ve bunun 20 lik dişlerimin tamamının oluşmasından ve damağımın darlığından kaynaklandığını söyledi dr.ve bu durumda 1 dişimin çeklmesi gerekiyormuş ve en önemli mesele de bu.çekilmesi gerekenin köpek dişimin yanındaki dişlerden biri olması gerektiğini söyledi.ama ben o dişimi çok seviyoruuuum.bunca yıl arkadaşlık etmiş bana .:1no2:az kütürlere dalmadık onlasırnaşık şey.acaba diyorum ille o diş olması gerekiyor mu?o olacağına dolgulu bi dişimi veya 20 liği çektirsem aynı görevi görmez mifisfisfis

sevgili enamel merhaba.ben 27 olucam yakında.az önce ordt.dr.a gittim.aslında dişlerimde çok büyük bi sorun yok.olsa bu kadar beklemezdim zaten.bana çürüme başlangıcı olan dişleri tedavi ettirmemi ve sonraki aşamaları anlattı.
ön iki dişimden biri hafif üstte va üsttekinin yanındaki de içe doğru.dişlerimin sol yanı(altlı üstlü) iyi oturmuyor ve bunun 20 lik dişlerimin tamamının oluşmasından ve damağımın darlığından kaynaklandığını söyledi dr.ve bu durumda 1 dişimin çeklmesi gerekiyormuş ve en önemli mesele de bu.çekilmesi gerekenin köpek dişimin yanındaki dişlerden biri olması gerektiğini söyledi.ama ben o dişimi çok seviyoruuuum.bunca yıl arkadaşlık etmiş bana .:1no2:az kütürlere dalmadık onlasırnaşık şey.acaba diyorum ille o diş olması gerekiyor mu?o olacağına dolgulu bi dişimi veya 20 liği çektirsem aynı görevi görmez mifisfisfis
canım merhaba doktorun dogru soylemış evet o diş cekılmelı zaten cekılınce boşluk kapatılacak merak etme dıgerlerı ıle o aynı işi gormez ınan bana

mrb, ben 24 yaşındayım ve 4 ay önce dişlerime tel takıldı hiç zorlanmadım ben , yara ve ağrılarım olmadı öle sadece yemek yerken zorlandım ön dişlerimle hiç irşey ısıramıyourm hafif sallanma var çünkü doktorum sordum normalmiş, sizcede tedavi süresince dişlerde sallanma olması normalmi, birde bende diş çekimi yapmayacağını söledi doktor ve 18 ay sürecekmiş tedavim en fazla ne kadar uzar bu süre.
4 ayda dişlerim bayağ düzelir diye bekiyordum ama sadce bir bölümü düzeldi, dişlerim düzelsinde tellerle bir sıkıntım yok yeterki dişlerim düzelsin a.s

mrb, ben 24 yaşındayım ve 4 ay önce dişlerime tel takıldı hiç zorlanmadım ben , yara ve ağrılarım olmadı öle sadece yemek yerken zorlandım ön dişlerimle hiç irşey ısıramıyourm hafif sallanma var çünkü doktorum sordum normalmiş, sizcede tedavi süresince dişlerde sallanma olması normalmi, birde bende diş çekimi yapmayacağını söledi doktor ve 18 ay sürecekmiş tedavim en fazla ne kadar uzar bu süre.
4 ayda dişlerim bayağ düzelir diye bekiyordum ama sadce bir bölümü düzeldi, dişlerim düzelsinde tellerle bir sıkıntım yok yeterki dişlerim düzelsin a.s

bende 24 yaşındayım ve bende 4ay önce tel taktırdım.4 ayda çok ilerleme oldu dişlerim birleşti 2 aylık bi tedavim kaldı ondan sonra şeffaf bi aparat takılcak sabitleştirmek adına.bende çok ağrılar çektim ee kolay değil dişler yerinden oynuyo yer değiştiriyo sallanması normal yani canım.a.sonu sorun yapma.dişin problemine görede tedavi süresi ve şekli uzuyo.benim telim sabit değil mesela aparat şeklind yemek yerken çıkarıyorum ve damaklı olduğu için dıştan bakınca dişimde tel varmış gibi durmuyo:1rolleyes:insan istediği sonucu alınca çekilen çile kutsal gelio canım sabırlı olmak lazım..sağlıklı gülüşler...:dance:

bende 24 yaşındayım ve bende 4ay önce tel taktırdım.4 ayda çok ilerleme oldu dişlerim birleşti 2 aylık bi tedavim kaldı ondan sonra şeffaf bi aparat takılcak sabitleştirmek adına.bende çok ağrılar çektim ee kolay değil dişler yerinden oynuyo yer değiştiriyo sallanması normal yani canım.a.sonu sorun yapma.dişin problemine görede tedavi süresi ve şekli uzuyo.benim telim sabit değil mesela aparat şeklind yemek yerken çıkarıyorum ve damaklı olduğu için dıştan bakınca dişimde tel varmış gibi durmuyo:1rolleyes:insan istediği sonucu alınca çekilen çile kutsal gelio canım sabırlı olmak lazım..sağlıklı gülüşler...:dance:

öncelikle cvbın için saol, benim dişlerim bayağ düzensizdi ön üst iki dişim yamuk yanlarındaki dişler arkada ve azı dişlerimde biri üstte diğeri ise hem arkada hem çapraz çıkmıştı 4 ay oldu ve yinede bayağ düzelme var tabi ama ben sabırsızlanıyourm ve biran önce hepsinin düzelmesini bekliyourm :KK43: sabit ve şeffaf tel benimkiler dişlerim düzene girince orta birleşmeleri içinde lastaik takıcaksın dedi doktor bakalım, herşey düzelmesine değer :)
senin niye okadar az sürüyor tedavin galiba dişlerinde çok sorun yok tu? tedavinin az kalmasına sevindim :)

öncelikle cvbın için saol, benim dişlerim bayağ düzensizdi ön üst iki dişim yamuk yanlarındaki dişler arkada ve azı dişlerimde biri üstte diğeri ise hem arkada hem çapraz çıkmıştı 4 ay oldu ve yinede bayağ düzelme var tabi ama ben sabırsızlanıyourm ve biran önce hepsinin düzelmesini bekliyourm :KK43: sabit ve şeffaf tel benimkiler dişlerim düzene girince orta birleşmeleri içinde lastaik takıcaksın dedi doktor bakalım, herşey düzelmesine değer :)
senin niye okadar az sürüyor tedavin galiba dişlerinde çok sorun yok tu? tedavinin az kalmasına sevindim :)

evet canım benim sadece üstteki 4 dişim seyrekti birleşmeside çok zaman almadı büyük bi problem yoktu yani.ama tedavi 1 yılı bulacak sabitlemek adına.yerimseniben.tedavi sürsinde psikolojik olarak insan azda olsa etkilenio ama mükemmel dişler için değio cnm vala.

benim de annemde hemenhemen 1 yıla yakındır bi sorun var agzını tam olarak açamıyor mersinde yaşıyoruz gitmedigimiz çene uzmanı kalamdı filimler şunalr bunlar herşey yapıldı üniversitede baktı ama bize şundan olmuş diyen olmadı.
neyse filimlerine alt çene çıkık dedi 2 doktor.bir çene uzmanıda hayır çıkık degil önceden yapılmış kaplama yaılı dişinden dolayı böyle bi sorunla kaşılaştıgını söylüyo belki tam anlatamıyorum ama yani ne yapcagımızı bilmiyoruz tabie skiye nazaran şuan daha ii kaplama dişinide nasılsa artık açamadılar yeniden dolgu yaptılar.ii bi çene uzamnı arıyorum ama mersin adanadan bulamadım.yani bu ne olabilir neden olabilir

gazi üniversitesinde diş hekımlığınde cerrahı uzmanı süleyman bozkaya var kesınlıkle superdır

gazi üniversitesinde diş hekımlığınde cerrahı uzmanı süleyman bozkaya var kesınlıkle superdır
bizim içinmi söledin bu doktoru

Merhaba cnm, bende ortodonti tedavisine başlamadan önce 4 tane 20lik dişimi aldırdım çenmede yer açılsın tedavi daha rahat olsun diye ama faydası olmadı :1no2: yani doktorum senin o sevdiğim dediğin köpek dişlerinn yanındaki dişler (doktorumun diliyle 4 numaralı dilermiş) çekilmesi gerektiğini söyledi:bbo: yani anlıyacağın benim alt çene ve üst çene olmak üzere 4 tane sağlam dişim gideceksenağlama off off geçen gün 1 tanesini çektirdim bugünde gidicem diğer 1 tansini çektircem. senin yine ne güzel 1 tane çekilcekmiş:çok üzgünüm:

merhaba enamel82 daha öncede sana msj yazmıştım.dişlerime tel takılalı tam 6 hafta oldu.
yarın ortodontistime gidiyorum,benim köpek dişlerim çok geride olduğu için arka dişlerime bişi takıcakmış ve ağzımı kapattığımda dişlerim birbirine temas etmeyecekmiş.bu aparatın ismi nedir.?ve konuşma zorluğu yaratırmı bende ?

merhaba

26 yaşındayım. üst öndişlerim üst üste binmiş durumda 20lik dişlerin baskısından dolayı.20 liklerimi aldırdım.şimdi ortodonsite gidicem benim için çözüm varmıdır?porselen yaptırmak istemiyorum.

merhaba

26 yaşındayım. üst öndişlerim üst üste binmiş durumda 20lik dişlerin baskısından dolayı.20 liklerimi aldırdım.şimdi ortodonsite gidicem benim için çözüm varmıdır?porselen yaptırmak istemiyorum.

tabıkı ortodonti ile çözumlenırşutarafagitti

Merhaba cnm, bende ortodonti tedavisine başlamadan önce 4 tane 20lik dişimi aldırdım çenmede yer açılsın tedavi daha rahat olsun diye ama faydası olmadı :1no2: yani doktorum senin o sevdiğim dediğin köpek dişlerinn yanındaki dişler (doktorumun diliyle 4 numaralı dilermiş) çekilmesi gerektiğini söyledi:bbo: yani anlıyacağın benim alt çene ve üst çene olmak üzere 4 tane sağlam dişim gideceksenağlama off off geçen gün 1 tanesini çektirdim bugünde gidicem diğer 1 tansini çektircem. senin yine ne güzel 1 tane çekilcekmiş:çok üzgünüm:

Merhaba şekerim,senin yaş kaçtı?
Benim dişlerim çok sağlam bi de.Yani sağlam bi diştenn vazgeçmek çok acı:KK43:senağlamaTel taktırdıktan sonra damakta ve ağız içinde yara oluyor mu acaba?2 hafta filan sonra ben de bu kervana katılıcam galiba.ama diş çektirmeden olabilecek alternatifleri değerlendiricem..

26 Yaşindayim Ve Dişlerim Tavsan Dişiğibi Bunun Için Tel Taktirmak Istiyorum .. Tedavi Olumlu Sonuç Verirmi ? Ve Işlem Bitince Tekrarlamasi Mumkunmu ? Ve Tedavi Süresi Sizce Ne Kadar Sürer ? Ve Sadece üst Dişlere Uyğulacak Tedavi Nekadar Tutar 3 Aşaği 5 Yukari ?

X