ORİFLAME Satış Temsilcileri ve Temsilci Olmayı Düşünenlerin Bilgi Paylaşım Konusu

valla canım benimde öyleydi ilk zamanlar sonradan sonraya açıldı artık tandıgım herkese katalog vertıyorum akrabana falanda göster dıye ellerınde dolasıyor napıyım baska türlü olmuyor valla getiriside yok zaten 250 liralık satıs yap kazandıgın en fazla 50 lıra bosuna yırtınıyoruz aslına bakarsan ama ben urunlerını kullandıgım ıcın aldıgım urunlerıde sattıklarım sayesınde para vermedıgım ıcın yapıyorum kullanmasam cıdden 50 lıra ıcın kı o kadar sıparıste olmuyor kımseye agız eymem nazını cekmem degıdın gıbı gerı getırenler sıparıs verıp almayanlar cok sonra elımızde kalıyor kendı cebımızden cıkıyor aslında şu hediyeleri 100 bp ye ındırseler 150 cidden yüksek satılmıyor kimse parfüme vs 35 40 lira vermıyor mıllet japon pazarınan alıyor 3 lıraya ruj rimel tamam 10 lira bile fazla geliyor çok pahalı dıyorlar

Aynen özellikle parfüm alan hiç yok hele ki normal fiyatından bir kez bile satmadık, geçen ay ki 100 puanı sırf kendimiz yaptık,kendi kullandığım ürünleri avantajlı almam olmasa , (bizim) adımıza bir getirisi kesinlikle yok. Müşteri potansiyeli önemli birşey sürekli müşterin her ay bir ürün alıyorsa bu üründe maskara yada ruj sa bütün iş tek tek o güzelim ürünleri kendin almaya kalıyo , valla buna başladık başlayalı kozmetikten başka birşey alamaz oldum

Kızlar koku numune kartı ( 30 luk ) bunun kod numarasını yazabilecek olan varmı? sitede koku numune kartı diye aratınca 2 tane ürün çıkıyor ama sipariş için uygun değil diyor. biz bu kokuları koklamazsak nasıl alıcaz yada satıcaz ?

Birde asıl acil olan konuyu unuttum :))) 12. katalog fiyat listesindeki koku numune setinde hangi parfümler var ?

Son düzenleme:
yeni katalog çıkmış nette inceledim güzel şeyler var yine,benim kargoda yola çıkmış ama akşam vermişler yine cumaya anca kavuşucam muse uma çok merak ediyorum gelsin artıkkk

13. katalog eline ulaşmış arkadaşlarım lütfen hemen elive edt nin 13. katalog fiyatını yazarmısınız bana?

ben yarın 13. katalogu direktörümden alıcam bakar sana haber verırım tatlım
ben siparıs vermeden dıger ayın katalogunada bakıyorum kı kendıme alacak olanları ucuza alıyım dıye bende olmazsa dırektörümden alıyorum sağolsun getırıyor ben gıdıyorum öyle paslasıyoruz
kesınlıkle karı yok 250 liralık satıs yapıyorsun içeriye 250 lira kazandırıyorsun senın karın en fazla 50 lira yuzde 30 kazanıyorsunuz denılıyor ama yuzde 30 kazanmıyoruz kdv eklenıyor faturaya dıkkat edın zaten
pahalı bır sey alan yok onlardan alan olsa para kazanırsınız bı parfumda 9 lıra falan kar kalıyor cok guzel ama alan yok ki el kremi ruj derken 2 3 lıra anca topluyor bırıktırıyorsunuz

karın tokluguna bu işi yapıyoruz sırf kendımıze almak ıcın yoksa her ay parfum falan ıcınde yapmıyorum bı parfum 2 3 ay gıdıyor bana zaten
ben hedıye gelen parfumlerı satmıyorum sonucta kendım almaya kalksam en ucuz ne kadara alabılırım kı 5 lıraya alamam o yuzden kullanıyorum ama elınde dolu parfüm olan varsa satması ınanılmaz kar getırıyor ben gordanı gold begenmemıstım 35 lıraya satmıstım temız 30 lıra mis gibi elıme kalmıstı öyle olunca ıyı oluyor ama her ay bı ürunden mı kar edıcez bız kullanmazsak kat kat kazan hedıyesini o da
rimelle gelen exiti mı ne parfümü satmadım 1 lıraya gelen parfümü hedıye ettım rimeli ablama verdım ıhtıyac olsun olmasın o fıyata almısken kendıme ayırmak daha mantıklı gelıyor
kendıme parfum almıyorum gelen hedıyelerı kullanıyorum ama bakım urunlerı cılt urunlerı alıyorum az cok bakıyorum bu ay kı karım aldıgım urunlerı kurtarıyor mu kurtarıyorsa o urunlerı alıyorum kurtarmıyorsa dıger aya bırakıyorum acıl olmayanları cebımden para cıkmasın dıye
annem ablam bıle aldıkları urunlerın fıyatını katalog fıyatından verıyorlar bana ne kazanıyorsun kı dıyorlar

alan olursada alan kişi toplu alıyor mesela gecen karaloglarda 35 yasın serısını sattım kremı cartu curtu herseyını aldı kadın 110 lıralık mal aldı ama elıme kalan ne hıc bsy ee onlar bıtene kadarda malesef bsy almıyor alsa alsa 1. ayda rimel ruj tamam onuda sattın 3. ayda ne satıcan bu kadına
o yüzden yeni musterıler bulmakta fayda var bulamıyorsakta yapacak bır sey yok ben oriflame'a 250 lira temız nakıt para kazandırırken kendım 50 lıra zor kazanıyorsam ve ona buna agız eyıyorsam sonrasında agız eymem yanı
sonucta dukkanınız olsa alacak ınsan gelır alır 2 3 konusursunuz alır gıder nıyetlıdır almaya ama bu sekılde onu bunu ıkna etmeye calısıyoruz dahada zorlasıyor iş

Son düzenleme:
Ben satışa uğraşmıyorum bile. Kendi ihtiyaçlarımı almak için üye oldum zaten, öyle de yapıyorum.
BP yükseltmek açısından sipariş almak iyi ama onun dışında kar etmiyoruz ki doğru dürüst. Hiç gerek duymuyorum uğraşmaya.

Bir de arkadaşlar memnun kaldığınız göz kremi var mı? Varsa hangisi bana bi' söyleyin artık

kızlaaaaaar bişey sorucam sizlere ben şimdi 2 tane saçbakım yağı siparişi verdim.. güncel stok durumuna baktım stoğu sınırlı haber bekleniyor yazıyordu yani kalmamış mı
umarım gelir siparişim

mesajıma cevap veren olmadı. hiç kullanan yok mu HairX in yağlı saçlar için olan şampuanını kullanan?

Canım bölümde kimse yok şuan belki görmemişlerdir, kullanan varsa mutlaka cevap verecektir.. :)

Bende 13. katalogtan elvie edt nin fiyatını bekliyorum arkadaşımdan fırsatı olduğunda herkes birbirine yardımcı oluyor burada...

benimde tam bilgim yok canım ama hiç kalmadıgında stok out yazıyor galiba
stok sınırlıda gelmeyebilir demek herhalde sipariş sırasına göre dagıtıyorlarsa

dert yanan arkadaşlara katılıyorum, 150bpyi tamamlayacağım diye gereksiz şeyler aldım her zaman... %30 kazanıyormuşuz, alakası yok... ben çok satış yaptım iyi diye düşündüğüm zamanlarda bile elimde para kalmadı şaşırdım kaldım... elimde para kalmadığı gibi kendim dayanamayıp aldıklarımla ekstradan para da gitti... küçük satıcının karı yok, oriflame de böyle kazanç sağlıyor ya zaten... 3aydır sipariş vermiyorum ben... kargo sıfırlama ürününü beğenirsem ufak tefek bir şeyler alırım belki kendi istediklerimden... ayrıca 'ay bu neeee ne kadar pahalıııııı' söylemlerinden de bıktım, katalogta göstermiyorum artık... bende katalogtan bakıp başka arkadaşlarından geliş fiyatına alanlar oldu... yazdım hepsini rahatladım oh beeee :)

bende kendim için alıyorum hiçkimseye satış yapmıyorum aldığım şeylerde 1-2 taneyi geçmiyor,ben en çok kargo parasından şikayetçiyim bence kargo parası fazla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…