ORİFLAME Satış Temsilcileri ve Temsilci Olmayı Düşünenlerin Bilgi Paylaşım Konusu

Full Moon Set

Bayan - Erkek ayrılmamış o.Ayrılmış olsa not ederlerdi. Unisex kendisi :)

Oriflame Takılarda neden Nikel İçermez uyarısı bulunur?

Alerjiye neden olan maddelerin başında Nikel gelir. İmitasyon takıların neredeyse hepsinde de nikel kullanılır. Fakat Oriflame Nikel kullanmaz.Nikele karşı hassas olan bünyelerde alerjik reaksiyonlar ortaya çıkar. Nikel hassasiyeti bulunan kişilerde terleme dermatiti şiddetlendirir. Nikel içeren objelerin terli bir deriye temasından 15–20 dakika sonra deride kaşıntı başlar. Döküntü bir iki gün içinde gelişir. Eğer terleme yok ise aynı objelerin saatlerce teması herhangi bir probleme neden olmaz. Kolye, yüzük, küpe, metal tokalı kemer, kıyafetlerdeki düğme, fermuar, klips ve benzeri metal aksesuarlar da nikel içerdiği için alerjiye neden olabilirler. Bu tür hastalara takı olarak daha çok altın ve gümüş takı, kıyafetlerde de naylon aksesuarlar önerilir.Temas alerjisi özellikle kuru ve hassas cilde sahip kişilerde daha sık görülür.Çünkü bu tür ciltlerin direnci azdır. Daha kırılgandır.

İmitasyon Rodyum Kaplama nedir?

İmitasyon , taklit demektir.

Rodyum,az bulunan beyaz-gümüş renkte ve platin grubuna aittir. Dünyanın en pahalı kıymetli metalidir. Fiyatı altının neredeyse 5 katı kadardır. Demir paslanır, gümüş kararır. Gümüşün kararmasını önlemenin en iyi yolu, gümüşü başka bir değerli madenle kaplamaktır. Rodyum Kaplama kavramı bu şekilde ortaya çıkmıştır. Rodyum bu iş için biçilmiş kaftandır. Kimyasallara karşı direnci yüksektir. Serttir, parlaktır, dayanıklıdır, Oriflame bu tip ürünlerde paslanmaz çeliği rodyumla kaplar. Bu şekilde hem paslanma, hem de kararmanın önüne geçilmiş olur.

Oriflame Home Collection

Oriflame Home Collection 1001 Nights : Yasemin, mandalina, paçuli ( oryantal koku )
Oriflame Home Collection Gourmet Treat in Baden-Baden : Çikolata, kiraz
Oriflame Home Collection Warm Interlude in St. Moritz : Yaban çiçekleri, kakao, tarçın
Oriflame Home Collection Teatime in India : Yasemin çayı, tatlı badem ve sandal ağacı
Oriflame Home Collection Breakfast in Paris : Kakao, anason ve karamel
Oriflame Home Collection Autumn Walk in Tuscany : İncir, selvi ağacı ve bergamut

Cherry Garden Serisi

Bu yeni çıkmış bir seri olduğundan kimsenin bu konuda fikri olduğunu sanmıyorum. Fakat açıklamasında mercan rengi olduğu yazıyor. Mercan rengi moda dünyasında standart bir renktir. Nasıl ki Parliament Mavisi deyince herkes o mavinin hangi tonudur bunu bilir, işte aynı şey mercan rengi için de geçerlidir, mercan kırmızısı sabittir değişmez. İnternet tarayıcınızın görsellerinde mercan rengi diye aratırsanız, rengi görebilirsiniz.

Ecollagen [3D+] Kırışıklık Karşıtı Göz Kontur Kremi

Evet, ucu Roll-on gibidir. Fakat daha küçüktür.

Son düzenleme:

cevapların için teşşekkürler canım

Kalite denildiği zaman ücret artışı oluyor bunu kabul ediyorum tamam oriflame kaliteli özellikle kremlerde çok başarılı herkez memnun kalıyor
ve biz satış yapabilmek çaba sarfediyoruz sonuçta şirket için biz çok önemliyiz hiç olmadı gönlümüzü hoş tutsalar
Hediyeler VASAT! bp topluyoruz hediyeye hak kazanıyoruz onu bile 5 tl ile alabiliyoruz
Bunu bizden öncede illaki dile getiren vardır bir yenilenmeleri gerekiyor artık

evet ürünleri çok güzel bende kabul ediyorum bunu benim sorunlarımdan bir tanesi de makyaj ürünlerinin azlığı... Benim müşterilerimin çoğu hatta %95i makyaj ürünleriyle ilgileniyor. kremlere bakmıyorlar bile sayfaları değiştiriyorlar. Devamlı yok sabun yok duş jeli yok parfüm yok krem her sayfa bunlarla dolu ve her ay fiyatları değiştirilerek koyuluyor sadece. makyaj ürünlerinin sayısını arttırmaları lazım bence...

kızlar bana neden kimse cvp vermiyor ben eksik gelen ürünümü faturada işaretleyip faxladım.. bu eksik gelen ürün bidaki siparişimlemi gelicek yoksa ayrıca onu gönderirilermi ?

selam canım bir kere benim de kargo ücreti yerine gelmesi gereken ürün gelmemişti lidere söyledim sadece o halletti heralde birkaç gün sonra ürünü kargo ile göndermişler eksik paketleme yazmışlar kargo ücreti filan da ödemedim

aa ne güzel cnm ya ne güzel liderleriniz var :S benim bi sponsorum var ama pek ilgilenmiyor? bana fax cek gellir dedi. zorla öğrendim nereye nasıl fax cekcegimi.. çektim kaç hafta oldu tık yok..:S

Doğru söylüyorsun çoğu krem, kremler uygun oluyor ben çoğu krem satıyorum zaten bir göz kalemine 10 tl vermek istemiyorlar
Makyaj malzemeleri çoğalsa iyi olur gerçekten

aa ne güzel cnm ya ne güzel liderleriniz var :S benim bi sponsorum var ama pek ilgilenmiyor? bana fax cek gellir dedi. zorla öğrendim nereye nasıl fax cekcegimi.. çektim kaç hafta oldu tık yok..:S

fax çektiysen muhakkak gelir canım merak etme
benimde geçen ay kargo sıfırlama eksik çıkmıştı daha bugün geldi hatta artık umudu kesmiştim
bu ayki siparişimde gelmedi ayrı geldi benimde içindede eksik paketleme yazıyor
seninkide er geç gelecektir

günaydın kızlar.siz bu oda kokularını denedinizmi veya deneyen tanıdıgınız varmı.müşteri soruyor kalıcımı nasıl kaç gün sürüyor.nekadar kullanabilirim?:44: bende bilmiyorum diyorum ve muthemel satışım orda kalıyor yardımcı olurmusunuz

kızlar bişey sorucam alt gurubumuzdan kazandığımız iskontalar bir sonraki faturaya mı yansıyor?
alamati farika sen bilirsin canım anlatırmısın bizim uzmanımız senden çok şeyler öğrendik canım sana teşekkür ediyoruz
bu konuyada bi el atsan

bu şikayetlerimizi müşteri ilişkileri bölümüne yazabiliriz arkadaşlar birlik olursak belki sesimizi duyurabiliriz.
ben kendi birçok şikayetimi yazdım mesela neredeyse 20-30 tane ürün alıyoruz 8 den fazla poşet koymuyorlar bazı müşterilere poşetsiz vermek zorunda kalıyorum.sanki ürün başına poşet koysalar batacaklar poşeti bile paralı yani.

oriflame perfect body ürünleri hakkında çok bilgim yok kullanmak almak isteyenler oluyor ürünler hakkında yorum yapamıyorum sıkılaştırıcısı olsun çatlak kremi olsun bunlarla ilgili yorum yazarsanız sevinirim ne kadar sürede fayda sağlar gerçekten işe yarıyormu gibi sorulara cevap vermek istiyorum ? Kızlar bu konuda bilginiz varsa cevaplarsanız sevinirim..

Son düzenleme:

Rica ederim. Yardımcı olmaya çalışıyorum. Oriflame'dan gidince de cevap vermeye çalışacağım. Yakın zamanda da bırakıyorum Oriflame'ı zaten. Amaç yardımlaşmak. Çünkü biliyorum ki insanlar Oriflame'da muhatap bulamamaya devam edecekler. Sorularına cevap bulamamaya devam edecekler. Oriflame da satış danışmanlarını tatmin etmek için hiç bir şey yapmayacak.Ben onlara mail atmaktan bıktım, onlar gerçek bir cevap vermemekten bıkmadılar.Sonra da neden Oriflame Avon'la savaşamıyor deniyor. İşte bu yüzden. Sen malını satan adama saçma sapan davranırsan senin malın dünyanın en iyi malı olsa ne yazar. Biz de bu işe Oriflame'ın gönüllü savaşçıları olalım diye girmedik heralde. 3-5 kuruş bir şeyler kazanalım diye girdik. Burası Türkiye. İnsanların paraya ihtiyacı var. Kimsenin ekonomik durumu süper değil. Kusura bakmasınlar ama 3 kuruşu hesaplamak zorunda olduğumuz bir ülkede yaşıyoruz. Bu toplumun şartlarına yeterince ayak uyduramadıkça şu anda geldikleri noktadan daha ileriye gitmeleri mümkün değil.Amerikan ticaret kafasıyla yürümez bu işler bu ülkede. Bu ülkede kaç kadın kozmetiğe kaç lira ayırıyor? Önce bunun hesabını yapsınlar. Ondan sonra fiyatlarını tekrar gözden geçirsinler. Fiyatlarını ROC'la Vichy'le mi yarıştırmaya çalışıyolar, anlamıyorum.Bugüne kadar çarşaf çarşaf mail attım. Hiç birine cevap almadım. Amaan her neyse. Ben bu konularda konuşmaya başlasam roman olur burda. Değmez artık yormuyorum kendimi. Ne yaparlarsa yapsınlar artık. Ticarette şartlar bellidir. Bir mahallede iki bakkal varsa, fiyatları birbirine yakındır. Biri sütü 2 liraya satarken, öbürü 5 liraya satmak gibi bir salaklık yapmaz. Ama Oriflame bunu yapıyor. Ürün kalitesi birbirine yakındır veya değildir, mesele bu değil. Daha iyi şeyler üretiyor olabilirler. Ama rakip belli. İnsanların gözünde bu böyle. İki tane birbirine benzeyen firma var. Biri ucuz öbürü pahalı.Sen istediğin kadar anlat. Yok bitkisel yok bilmem ne. Ya bu ülkenin halkı böyle. Firma buna ayak uydurmak ve bu doğrultuda bir satış politikası izlemek zorunda. Bu insanlar senelerdir kok kömür kullanmıyor, normal kömür kullanıyor, ucuz diye..Halbuki ucuzundan 3 kova yakarken kok kömürden 1 kova yakacak ve de hava kirlenmeyecek, is çıkmayacak, kendisi de zehirlenmeyecek. Yok öbürü ucuz ama.. Daha bin tane örnek veririm burda. Hâlâ Greenpeace bas bas bağırıyor "doğal enerji kaynağı" diye.. Bunlar hâlâ ne Çernobil'i umursuyorlar, ne Japonya'yı.. Takılıyorlar kafalarına göre.. Bu ülkenin kafa yapısı bu. Sayayım mı daha ... Ben şimdi bu millete diyeceğim ki "evet bayan diğer marka temizleyici ve kremlerden oluşan 4'lü günlük bakım setini 25 tl ye satıyor olabilir, bizdeki aynı amaca yönelik serinin gündüz kremi bile 25 tl değil, ama bizimki doğal, sen şimdi bu hafta pazar paranı harcama , çocuğuna bi şey alma, benim kremimi al".. O kadın da alacak.. Bu ülkenin kadını kuruş hesaplamak zorundadır. Zengin zümreye hitap etmek istiyorsa bu şirket, onu bilemem.

SİSTEMLERİ BOZUK. Artık bittikçe kendime alırım ama satmam. Üstümle de kavga ettim zaten. O da mal bi karı. Tersleyip duruyo beni. Bitmiştir benim için Oriflame.

Sorunun cevabına gelince... Sonraki faturandan düşerler.

Çok haklısın ... Direktörlerin Çoğunun tek düşündüğüde Pirimleri zaten Neyini tersliyorsa artık :) .. Sözüm meclisden dışarı bayanlar hepsi değil Çoğu diyorum :)... Benim direktörümde öyle oyüzden çoğu kez aradımı açmam telefonunu bazen facebook da yakalıyor İlk sorduğu şey satışlar nasıl ? daha çok satış yapmalıyız :) üye bul alt üye yapalım şöle yap böle yap sanki maaşlı sigortalı elemanıyım ama hiç sallamıyorum Oluru neyse o yönde gidiyorum :)

Yaklaşık 12 yıldır Avon temsilcisiyim 3 sene öncede bir arkadaşımın ısrarıyla Oriflame temsilcisi oldum.
3 senede 4-5 kez sipariş ancak verebilmişimdir fiyatlar yüksek diye pek satış yapamadım.
Oriflame'nin en büyük hatası en az 150 liralık sipariş verilirse kargo parası verilmeme durumunun olması limit çok yüksek bi de tabi Avon'da ki gibi temsilcilerine hediyeler vermiyor olması.
Avon'un Türkiye pazarını sahiplenmiş olması çok normal çünkü nabza göre şerbet veriyor.
Ürünleri bana göre çok kalitesizde değil açıkcası Golden Rose, Flormar, Catherine Arley vs. gibi oldukça ucuz ürün satan firmaların ürünlerini almaktansa Avon almayı tercih ederim.
Oriflame doğal olabilir ama makyaj ürün yelpazesi çok geniş değil ve parfümlerini pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim.
Avon'un Oriflame'ye fark attığı bir diğer nokta ise ürünlerinin tv'de reklamlarını iyi yapması özellikle makyaj malzemesi ve parfümlerinin reklam yüzü olarak Hollywood starlarını seçmesi Türkiye ve dünyada satış konusunda onlara ivme kazandırıyor.
Bu arada Oriflame'nin iade zorluğu, stok sorunu vs. gibi sebepler ise temsilcilerini kendilerinden uzaklaştırıyor.
Açıkcası hiç Oriflame'nin cilt bakım ürününü kullanmadım fiyatlar RoC, Vichy gibi ürünlere üç aşağı beş yukarı yakın seyrediyor ve senelerdir kullandığım RoC'dan vazgeçmemeye devam ediyorum.
Mesela Avon haziran ayın saç boyasıda çıkarmaya başlıyor bu bile satışları arttırmak için Avon'a daha fazla kişinin üye olması için bir neden olabiliyor.
Oriflame ürün yelpazesii genişletir, fiyatlarını biraz aşağı çeker ve temsilcilerini daha çok satışa sevk edecek hediyeler verirse Avon'a kafa tutabilir yoksa işi zor gözüküyor.

Zaten makyaj malzemesinde, parfümde ve cilt bakım ürününde dünyaca ünlü markaları tercih edenler ne Oriflame nede Avon almıyor.
Böyle katalogla satılan ürünleri tercih eden kesim zaten belli tüm Oriflame temsilcilerine kolaylıklar dilerim.
Ha bir de Oriflame satmak için Avon'u kötülemek ve çamur atmak yolunu seçmeseler iyi olur 12 senede sattığım ürünlerden sadece 2 kez şikayet aldım Oriflame'den ürün satamadım ki şikayet alayım.

alameti farika sağol canımcım cevabın için
çok haklısın valla karşında derdini anlatacak muhatap bulamıyorsun mail atıyorsun lütfedip cevap vermiyorlar
arkadaşında dedigi gibi o kadar ürün satıyorsun en fazla 7-8 tane poşet koyuyorlar
kargo parası katalog parası 150 bp hediyesi ayrı bir mesele zaten hediye diyo ondanda 5 tl alıyor
avon bir sürü hediye veriyor üstelik beş kuruş vermeden

Son düzenleme:
kızlar mrb acaba oriflamenin mayıs kataloğunu nerden bulabilirim avonun var ama oriflamenin yok mümkünse link atabilirmisiniz lütfen acil.

kızlar mrb acaba oriflamenin mayıs kataloğunu nerden bulabilirim avonun var ama oriflamenin yok mümkünse link atabilirmisiniz lütfen acil.

Sayfaları yayınlamadık ama ben içeriğini yazmıştım.İşinize yarar mı bilmem kaçıranlar olduysa tekrar alıntılayayım:

Canım süpersin valla,tebrik ederim seni,bende artık oriflame e çalışmayacağım,ayda yaklaşık 300 tl satış yapıyorum,bir sorun olduğunda zahmet edip mailimize cevap bile yazmıyorlar,ürünler minyatür,kokular kalıcı değil,buna rağmen çok çok pahalı,inanın müşteriye vermeye utanıyorum,neyseee

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…