ORİFLAME Satış Temsilcileri ve Temsilci Olmayı Düşünenlerin Bilgi Paylaşım Konusu

merhaba arkadaşlar.. bende yeni satış danışmanıyım.. ilk siparişimi sponsorum verdi şuan ikincisini vericem yaklaşık 230 tl civarı siparişim var.

sormak istediğim sorular var arkadaşlar. deneyimli olanlar cevaplarsa sewinirim.

1- %30 indirimli alıcağımız söyleniyor ürünleri ama evdeki hesap carşıya uymuyor. 230*30=69 tl kazaç olması lazım. eğerki %30 indirimli veriyorsa ürünleri. sipariş verdiğimde 230 tllik alışverişte 230*20=46 tl kazancım oluyor sdf 184 tl gözüküyor.yüzde otuzluk indirim yapmıyorlar demekki.. %20 indirimli alıyoruz ürünleri. kataloğ ücreti,kargo ücreti,poşet üçreti,numune setleri derken borçlu bile cıkabilirim oriflame =)

aydınlatırsanız sewinirim arkadaşlar.

Son düzenleme:
kızlar midnight pearl nasıl bi koku, kalıcılığı nasıl? kullanan oldu mu? amber elixir ve midnight pearl arasında kararsız kaldım.. bi de bu parfümler yaz için uygun olur mu?

kızlar bir şey soracaktım;
mart ayında yeni üye yaptığım arkadaşım için mart'ın 28inde 100 bp'lik sipariş vermiştim
5 tl.ye de hoşgeldin programı top allık gelecekti
gelmedi.Faturaya da stoklarda kalmadığı için yollanamadı,30 gün içinde vereceğiniz siparişle birlikte şuanki ücretiyle siparişinize eklenecektir diye yazılmış.
şuanki fiyat dedikleri 5 tl.mi yoksa 20 küsür tl. mi?

Son düzenleme:
kızlar midnight pearl nasıl bi koku, kalıcılığı nasıl? kullanan oldu mu? amber elixir ve midnight pearl arasında kararsız kaldım.. bi de bu parfümler yaz için uygun olur mu?

midnight pearl parfüm değil sadece biblo :)) şaka yapmıyorum. kokmuyor !

belki yaz sıcağında 30-35 derecede kokusu çıkabilir ama soğukta kokusuz bende şok oldum ama gerçekten öyle :KK59: sana kokusunu dahi tarif edemeyeceğim çünkü kokusunu algılayacak kadar bile kalıcı değil. sıkıyorsun o anda koku kayboluyor. anlamış değilim.

canım çok teşekkür ederim cevabın için.. o kadar para verip bi de kokmazsam üzülürüm valla.. amber elixir düşüneyim ben o zaman..

midnight pearl parfüm değil sadece biblo :)) şaka yapmıyorum. kokmuyor !

belki yaz sıcağında 30-35 derecede kokusu çıkabilir ama soğukta kokusuz bende şok oldum ama gerçekten öyle :KK59: sana kokusunu dahi tarif edemeyeceğim çünkü kokusunu algılayacak kadar bile kalıcı değil. sıkıyorsun o anda koku kayboluyor. anlamış değilim.

Midnight Pearl konusunda aynı fikirdeyim. Sıktığınızda aromasından etkilenmemek mümkün değil ama sadece bir kaç dakika sonra kokudan eser kalmıyor. Oriflame için hayal kırıklığı bu parfüm bence.

merhaba arkadaşlar.. bende yeni satış danışmanıyım.. ilk siparişimi sponsorum verdi şuan ikincisini vericem yaklaşık 230 tl civarı siparişim var.

sormak istediğim sorular var arkadaşlar. deneyimli olanlar cevaplarsa sewinirim.

1- %30 indirimli alıcağımız söyleniyor ürünleri ama evdeki hesap carşıya uymuyor. 230*30=69 tl kazaç olması lazım. eğerki %30 indirimli veriyorsa ürünleri. sipariş verdiğimde 230 tllik alışverişte 230*20=46 tl kazancım oluyor sdf 184 tl gözüküyor.yüzde otuzluk indirim yapmıyorlar demekki.. %20 indirimli alıyoruz ürünleri. kataloğ ücreti,kargo ücreti,poşet üçreti,numune setleri derken borçlu bile cıkabilirim oriflame =)

aydınlatırsanız sewinirim arkadaşlar.

Oriflame % 30 indirim yapıyor meselesini kim çıkardı bilemiyorum ama çok uzun zamandır böyle bir söylenti var. Oysa hesap ortadadır Katalogtaki indirim durumuna göre yeni başlamış bir danışmanın ürünlerden edecaği kâr %20 - 25 arasıdır. Ancak Ekstra indirim sayfası ürünlerinden bu oranın üzerinde kâr edilebilir. Aksi söz konusu değil. Sizi kim üye yaptıysa, bunu size söyleyen oysa size yalan söylemiş, kusura bakmayın. Yalnız şöyle de bir durum var bahsettiğiniz miktarlarda sipariş verebiliyorsanız, BP oranına göre seviye atlanıyor, biliyorsunuzdur. 150 BP den itibaren seviye atlanabiliyor. Bu vasıtayla da her seviyenin kendi indirimi var bu şekilde bir hesapla belki bir nebze daha kâr edilebilir. Daha fazla kâr edebilmek için bir kaç kişiyi üye yapıp ekip oluşturmalısınız. Çabucak seviyeleri atlarsınız. Biliyorsunuz ki onların BP'leri de sizin hesabınızda görünecğinden bu ayrı bir yol açar size.

kızlar bir şey soracaktım;
mart ayında yeni üye yaptığım arkadaşım için mart'ın 28inde 100 bp'lik sipariş vermiştim
5 tl.ye de hoşgeldin programı top allık gelecekti
gelmedi.Faturaya da stoklarda kalmadığı için yollanamadı,30 gün içinde vereceğiniz siparişle birlikte şuanki ücretiyle siparişinize eklenecektir diye yazılmış.
şuanki fiyat dedikleri 5 tl.mi yoksa 20 küsür tl. mi?

O tarihten itibaren 30 gün içinde sipariş verirseniz o ürünün listenize otomatik olarak eklendiğini göreceksiniz. 5 TL'den eklenir.

Kızlar konuyu tüm okuyamadım yardımcı olabilirmisiniz yağlı ciltler için matlaştırıcı tonik bu ayın katoloğunda varmı bir de fiyatı

19969 kodlu Optimals Matlaştırıcı Tonikten söz ediyorsanız, Nisan katalogunda bu ürün indirimde değil ama katalogta var. Satış fiyatı 18.90, danışmanın alış fiyatı 14.54 .

Ama aceleniz yoksa 29 Nisan-19 Mayıs tarihli 7.katalogta bu seride indirim var :

19969 Optimals Matlaştırıcı Tonik - Satış : 12.90 D.Alış : 9.92
19946 Optimals Matlaştırıcı Köpük Jel - Satış : 12.90 D.Alış : 9.92
20277 Optimals Matlaştırıcı Gece Jel Krem - Satış : 23.90 D.Alış : 18.38
19899 Optimals Matlaştırıcı Gündüz Jel Krem - Satış : 23.90 D.Alış : 18.38

slm arkadaşlar ben gecen ay ilk siparişimi verdim ama ücret sıfırlama ürünüm gelmemişti.. sponsorumu arayıp dedim.. oda faturada eksik gelen ürünü işaaretleyip faxla dedi. faxladım 2 gün oldu ama bi haber yok acaba bu ayki sparişimemi eklerler?

selam kızlar.mayıs katalogunda ilk sayfada full moon seti var bu set bayanlar içinmi erkekler için mi not yok ve ben yeniyim.
ayrıca30.sayfada takılar bölümünde her ürünün sonunda nikel içermez diyor.
bune demek ve imitasyon rodyum kaplama ne demek aklım karıştı?en çok takıldıgım birşey daha var
bu oda kokuları bölümü neden içerigi not düşülmemmiş.yani müşteri soruyor nasıl kalıcımı veya ne kokusubunlar hakkında daha detaylı bilgi olmasını isterdim
101.sayfada chery garden tırnak cilası var ama tırnakta nasıl durdugu hakkında benim bilgim yok bilgisi olan lütfen paylaşsın.
birde 144.sayfada ecolagen [3D+]
kırışıklar için göz kontur kreminin ucu roll-on başı gibimi ben mi öyle görüyorum.
şimdiden verdiginiz cevaplar için teşşekkürler :KK9:

Selam kızlar,Giordani Gold Rejuvenation Fondöten kullanan varmı aranızda,kapatıcılığı nasıl acaba.?

kızlar bana neden kimse cvp vermiyor :KK43::KK43: ben eksik gelen ürünümü faturada işaretleyip faxladım.. bu eksik gelen ürün bidaki siparişimlemi gelicek yoksa ayrıca onu gönderirilermi ?

ya varya şu avon çok kötü bişey ama adı çıkmış bir kere! sınıfta avon satan biri var daha katalog başlamadan kızdan toplam 100 tlden fazla sipariş topladı kızın annesinmin ve diğer çevresini tahmin bile edmiyorum. tabi insanlar bilemiyor. güvenemiyor. çok sinirimi bozdu bu durum. bir kaç arkadaşım geçen ay aldu ruj fondoten falan beğenmediler. daha doğrusu boyları çok küçük! avonda çok daha büyük fondoten oriflameden daha ucuza satılıyor. avonda 3 roll deo 16 tl iken oriflamede bi tanesi 10 tl. insanlar tabikide oriflameden almazlar. biliyorum kaliteli doğal. ama insanlara anlatamazsın. nerde ucuz nerde beleş var oraya gidiyorlar sağlıksız olmasına rağmen... çok sinirim bozuldu çoook

aynen ya
birde şöyle bir düşünce var " aaa herkez alıyor bizde alalım ucuzmuş" sonuçta kıyafet felan değil ki bu ucuza kaçıyorlar cildine sürüyorsun kanına karışıyor ama bunları göz ardı ediyorlar malesef....

ya varya şu avon çok kötü bişey ama adı çıkmış bir kere! sınıfta avon satan biri var daha katalog başlamadan kızdan toplam 100 tlden fazla sipariş topladı kızın annesinmin ve diğer çevresini tahmin bile edmiyorum. tabi insanlar bilemiyor. güvenemiyor. çok sinirimi bozdu bu durum. bir kaç arkadaşım geçen ay aldu ruj fondoten falan beğenmediler. daha doğrusu boyları çok küçük! avonda çok daha büyük fondoten oriflameden daha ucuza satılıyor. avonda 3 roll deo 16 tl iken oriflamede bi tanesi 10 tl. insanlar tabikide oriflameden almazlar. biliyorum kaliteli doğal. ama insanlara anlatamazsın. nerde ucuz nerde beleş var oraya gidiyorlar sağlıksız olmasına rağmen... çok sinirim bozuldu çoook

aslında fondotenlerin miktarları aynı. avon şişeleri kalın yapıyor. onlarda 30 ml oriflamede 30 ml. ama oriflame göz dolduramıyor. göze hitap edemiyor. çok kaliteli. ama sunumunda sorun var. bu yüzden kaybediyoruz. ben avondaydım her ay hiç olmazsa 300 tl sipariş alıyodum. bunu sadece kataloğu çevreme göstererek bi çaba sarfetmeden elde ediyodum.ve neredeyse her ay hediyeleri kazanıyordum. su ısıtıcı, sürehi takımı, havlu takımı, fincan takımı... avonu bıraktım oriflameye başladım. ilk kez geçen ay 175tlye ulaştım. normalde 50 tlyi geçmiyo. oriflamenin sunum olayına ve fiyatlarına biraz daha çalışması lazım. genellikle öğrenciler alıyo katalog ürünlerini. onlarında imkanları kısıtlı. mecburen avona yöneliyolar. ayrıca avon son 3 kampanyadır çok güzel aksesuarlar çıkarıyo. temsilcilerinede çok güzel hediyeler veriyo. oriflamenin aksesuarları çok eski moda gibi geliyo bana ve temsilci hediyeleri kolay elde edilecek ürünler parfüm krem falan. kendini yenilemeli. temsilcilerinide teşvik etmek için birşeyler yapmalı.

aynen ya
birde şöyle bir düşünce var " aaa herkez alıyor bizde alalım ucuzmuş" sonuçta kıyafet felan değil ki bu ucuza kaçıyorlar cildine sürüyorsun kanına karışıyor ama bunları göz ardı ediyorlar malesef....

aslında fondotenlerin miktarları aynı. avon şişeleri kalın yapıyor. onlarda 30 ml oriflamede 30 ml. ama oriflame göz dolduramıyor. göze hitap edemiyor. çok kaliteli. ama sunumunda sorun var. bu yüzden kaybediyoruz. ben avondaydım her ay hiç olmazsa 300 tl sipariş alıyodum. bunu sadece kataloğu çevreme göstererek bi çaba sarfetmeden elde ediyodum.ve neredeyse her ay hediyeleri kazanıyordum. su ısıtıcı, sürehi takımı, havlu takımı, fincan takımı... avonu bıraktım oriflameye başladım. ilk kez geçen ay 175tlye ulaştım. normalde 50 tlyi geçmiyo. oriflamenin sunum olayına ve fiyatlarına biraz daha çalışması lazım. genellikle öğrenciler alıyo katalog ürünlerini. onlarında imkanları kısıtlı. mecburen avona yöneliyolar. ayrıca avon son 3 kampanyadır çok güzel aksesuarlar çıkarıyo. temsilcilerinede çok güzel hediyeler veriyo. oriflamenin aksesuarları çok eski moda gibi geliyo bana ve temsilci hediyeleri kolay elde edilecek ürünler parfüm krem falan. kendini yenilemeli. temsilcilerinide teşvik etmek için birşeyler yapmalı.

aynen kızlar aynen. çok sinirimi bozuyor bu durum. kendimden biliyorum göz kalemini 1 kere sürdüm hemen mikrop katırdı avon. oriflameyi çok seviyorum ama avonun adı çıkmış bir kere. bide şu var avon çok ucuz. inanılmaz kampanyalar veriyor. parfüm almaya kalksan oriflamede 50 60 tl. ama avonda 25 30 tl ve onların kokuları daha güzel. bende onların yerinde olsam avondan alırım yani. Fiyatlar insan ve şişeler biraz büyüse keşke. Biraz böyle devam etselerde müşteri toplasalar bir kaç sene sonra adı duyulunca tekrra dönerler eski hallerine... yok ki derdimizi anlatabileceğimiz kimseee :KK59:

bende hem avon hemde oriflame temsilciliğini yapmış biri olarak hep kararsız kaldım hangisinde ilerlemeliyim diye.avon hem daha uygun hemde parfümleri daha güzel oriflame cok pahalı ama avondan oriflame ye dönüş yaptım avon un 3 lü indirimli setini aldım bide krem numunelerini yüzümüzü tahriş etti kızarttı hicbir kremine güvenmiyorum avona artık güvenmiyorum.oriflame ise bitkisel tamam ama hem pahalı hemde parfümleri okadar güzel değil.sanki eskide kalmış kokular.yeni kokular değilmiş gibi.erkek parfümlerinden giordani ise vasat.eclat ve signature cok güzel oriflame de.bayan ise henüz iyi kokan bi parfüme denk gelemedim.ya cok agır cicek kokuları yada cok hafif . müşterileri teşvik edemiyorum pahalılıgından.nerdeyse geliş fiyatına vercem artık.bide bp olayı canımı cok sıkıyor. 200 tl lik sipariş bile yapsam bp yüksek olmuyor.bide kargo parası cabası.ancak 100 bp yi gecince temsilcilere ozel katologtan indirimli alabiliyosun.oriflame de yükselmek daha cok kolay ama müşteri ve üye edinmek icin okadar çalışmak gerekiyorki kapı kapı dolaşmadan edinemezsin.bende oyle dolaşmaktan yana değilim.zaten cbinde parası olan adam gidip 50 60 tl lik parfüm alacagına gider orjinal alır indirimli...

X