Önemsemeyen sevgili

aylis5

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2024
5
-1
24
Herkese merhaba
Sizce seven biri neden sevdiği insanı hiç bir şekilde umursamaz,neden önemsemez

ben de bir soru sorayim seni onemsemeyen adama neden sevgilim diyorsun? neden bir şey paylasmaya calisiyorsun?
6 yıllık bir ilişkimiz var ve evlenmeyi düşünüyoruz ama gerçekten onun bu tavırlarından bıktım.Bir insan sevdiği kadını hiç mi umursamaz arkadaş.Mesela ben ona derlerimi anlatamıyorum çünkü dalga geçiyor işte senin ne gibi bir derdin olabilir,ama onun derdi olsa sürekli dinliyorum hep yanında oluyorum.Hiç bir şekilde beni merak etmez günün nasıl geçti demez.Hatta bugün kavga ettik bana dediği lafta aynen şuydu “ben işten çıkıp senin yanına geliyorum yorgun yorgun birde senin triplerini çekemem”. Ben normalde gerekesiz yere trip atan insan değilimdir ama onun bu umursamaz tavırları beni gerçekten yormaya başladı.

iste böyle onemsenmedigin bir iliskide insan yerine konmadan 6 yili harcadigin icin sen suclusun bence.
adam tabii ki senden ayrılmaz. cani isteyince konusuyor, derdini sıkıntısını anlatiyor. kucumsuyor ediyor egosunu sisiriyor. onemli olan sen neden ayrilmadin?
ve hala ayrilmiyorsun?

Adam kişiliğini saklamıyor, size vereceği sevgi ilgi bu kadar. Şaşkın bir çok kadının yaptığı hataya düşüp , evlenince düzelir , aynı evin içine girince hallederim gibi saçmalıklıklara güvenmeyin. Herkes sizinle aynı sevgi ilgi , kadın erkek ilişkisi anlayışına sahip olmak zorunda değil , su anki sevgilinizle ilişkiden beklentileriniz çok farklı. Siz evlenmek istiyor diye seviyor diye onun bu tavrının hatalı olduğunu kanıtlar ve ona yeterince anlatırsanız değişeceğini düşünüyorsunuz. ( çünkü aşkınız ve sevginiz herşeyin üstesinden gelir ve o size asla kıyamaz ) sevgilinizin tavrı ve anlayışı bu , ya bu deveyi güdün ya da bu diyardan gidin !!! Bence diyardan gidin , çünkü siz bu tavrı kabul etmeden evlenirseniz , sonunda eşim ben ve çocuğumla ilgilenmiyor, eşim benim duygusal ihtiyaçlarımı karşılamıyor, elim benimle muhabbet etmiyor gibi başlıklar açacaksınız.

6 yıl emek verdim diye daha evlenmeden sinir eden biri ile evlenmezsin inşallah

Evlenince daha beter oluyor bu versiyon

Adamın sevmekten anladığının ancak bu kadar olduğunu kavramak için uzun yıllarınız olmuş.

Adam kendisi gibi olmuş, kendisi gibi de kalmış.
Sizi kandırmıyor, kendisini saklamıyor.

Bu sizin ilişkinizin biçimi. Değişmez.

Siz ne yapacaksınız, ona karar verin.
İnşallah, altı yılımı verdim batağına saplanıp, mutsuz olacağınızı açık seçik gördüğünüz bir ilişkiye ömrünüzü vermezsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…