Ömür biter Diyet bitmez

Kızlar bir şey soracağım siz salatalarınıza falan yağ ekliyor musunuz, ben koca bir kaseye 1 yemek kaşığı kadar atıyorum naturel zeytinyağından, öyle market zeytinyağlarından da değil, acaba kesmem gerekiyor mu🙈
Ben de ekliyorum canım. Biz 2 kişiyiz evde. Ayırmak zoruma gidiyor. Limon, tuz, yağ normal yapıyorum yani.

Kızlar bir şey soracağım siz salatalarınıza falan yağ ekliyor musunuz, ben koca bir kaseye 1 yemek kaşığı kadar atıyorum naturel zeytinyağından, öyle market zeytinyağlarından da değil, acaba kesmem gerekiyor mu🙈
Ben genelde koymuyorum kendim yedigimde. Bazen de peynir ekliyorum. Yemekteki yaglar vucuda yetiyomus
PhotoCollage_20200518_204104256.jpg

İftar menumm

Canım şimdi ilk sayfadaki tabloya baktım her hafta 500 g vermişsin.Aslında çok sağlıklı ama sen daha çok vermek istiyorsun doğal olarak.
Benim de başıma bi defa böyle birşey gelmişti karatay yaparken kilo bile almıştım sonra porsiyonlarmı fazla tuttuğumu farkedip kalori saymaya geçmiştim.
Sana tavsiyem yarın üşenme bu gece sahur ve iftar menünün kalorisini bi hesapla bakalım.Az yediğini zannederek fazla kalori mi alıyorsun öğrenmiş oluruz.

doğru, ben tüm yemekleri olabildiğince az saf zeytinyağı ile pişiriyorum ayçiçek yağını sadece kızartmalarda kullanıyorum mesela.
tereyağı falan kahvaltılık için alınır o da 1 aydır dolapta kimse yemedi. Yanlış yaptığım ne var da kilo vermem durdu anlamıyorum. görenler fazlalığın yok diyor ama o tartıdaki sayı beni deli ediyor:/
Canım yukarıdaki yorumumu sana yazmıştım ama alıntılamayı unutmuşum

Canım şimdi ilk sayfadaki tabloya baktım her hafta 500 g vermişsin.Aslında çok sağlıklı ama sen daha çok vermek istiyorsun doğal olarak.
Benim de başıma bi defa böyle birşey gelmişti karatay yaparken kilo bile almıştım sonra porsiyonlarmı fazla tuttuğumu farkedip kalori saymaya geçmiştim.
Sana tavsiyem yarın üşenme bu gece sahur ve iftar menünün kalorisini bi hesapla bakalım.Az yediğini zannederek fazla kalori mi alıyorsun öğrenmiş oluruz.
Haklısın canım. Ben de hiç kalori hesabı yapmıyordum. Hatta daha önce öyle yazmıştım. Günlük hesap yapmasam da senin sayende muhakkak bakıyorum, yiyeceklerin kalorisine.

Bir de bir sey diyeceğim ben doğum kontrol hapı kullanıyorum, başka bi tedavi sürecinde olduğum için buna zorunluyum. Hapın kilo aldırıp aldırmadığını araştırdım aldırmaz diyorlar. Ama belkide ödem şişlik falan yapiyo o yüzden tartıda görünmüyor.

Bir de bir sey diyeceğim ben doğum kontrol hapı kullanıyorum, başka bi tedavi sürecinde olduğum için buna zorunluyum. Hapın kilo aldırıp aldırmadığını araştırdım aldırmaz diyorlar. Ama belkide ödem şişlik falan yapiyo o yüzden tartıda görünmüyor.
Yasmin mi ilacın adı canım? Onun kilo yaptığını söyleyenler olmuş

Aslında gerçekten çok az kalori almışsın ve daha çok vermen gerekirdi.Vücudun kıtlığa mı girdi acaba.1200 lere çıksan 1200ü geçmemek kaydıyla vücudunu şaşırt bakalım ne olacak.Bir de proteini fazla tut istersen

Aslında gerçekten çok az kalori almışsın ve daha çok vermen gerekirdi.Vücudun kıtlığa mı girdi acaba.1200 lere çıksan 1200ü geçmemek kaydıyla vücudunu şaşırt bakalım ne olacak.Bir de proteini fazla tut istersen
öyle yapacağın zaten midem iyice küçüldü yemeği fazla yiyemiyorum, birkaç gün börülce salatası, yeşil mercimek salatası gibi hafif ve proteinli şeyler tercih edeceğim.

X