Ömrümü kendime harcamak hedefim

Ne güzel dolu bir gün olmuş ama nihayetinde

Ben bu topik için uygun olmadığıma karar verdim çünkü kendim için bir şey yapmıyorum yine sabah kitabımı okudum toplantılar vs derken gün bitti. Eşimin büyüttüğü çok sevdiğim köpeği ölmüş onun haberini aldım ağla ağla içim çıktı kafam dağılsın diye sarma yaptım, başka da adım bile atmadım :) Unutun beni siz motivasyonunuzu düşürmeyeyim hiç

Aslında öyle düşünme hepimizin yoğun, üzgün zamanları oluyor. Farkında olmasan bile kafanı dağıtmak için bişiler yapman bile kendin için bir hareket aslında ama topiğin yoğun mesaj trafiği ya da günlük bildirim yapmak sana sıkıcı geliyorsa tabii ki istediğin zaman sohbet için gelebilirsin.

Bildirim gelmedi
Izin gunumdu. Cok guzel degerlendirdim.
Full yatis
Cizgi roman okudum bol bol. En cok sevdigim seylerden biri.
Cocuklar uyuyunca Netflix den kivanc t. Nin filmini izleyecegim
Bol enerji depolamalı bir gün olmuş süper
Keyifli seyirler

İngilizce ve alese benimde girmem lazım ama nerden başlasam nasıl başlasam inanın hiç bilmiyorum
Ben burayı okumadan son düşen bildirime bakınca (konuyu takipteyim) little bird'ün ingilizce ile ilgili verdiği bilgiyi üzerime almış bulundum, takipten değil de alıntıdan kaynaklanan bildirim geldiğini zannedip. Siz yüksek filan mı yapacaksınız? Niyetiniz nedir?

Siz alese nasıl çalışıyorsunuz?
Alese hiç çalışmadım. Ama "Son gece, çıkmış sorulara 30 dakika bakıp 99 aldım," diyen tayfadan da değilim. Dümdüz girdiğim aleslerin birinden 82 aldım ve işimi fazlasıyla gördü o dönem. Ama şu an cebir ve geometri konu eksiklerini tamamlayıp Türkçe mantık sorularını hızlıca çözebilmenin yoluna bakmam lazım önce. Sonra da deneme çözmem lazım ya da çıkmış sorulara bakabilirim direkt. Elbette çok fazla kitap okumam gereken bir sürece gireceğim için hızlı okuma ve okuduğunu anlama konusunda da katkıları olacağını düşünüyorum kitap okumamın. Önemli olan cebir ve geometride konu tekrarı yapayım derken çok fazla zaman kaybetmemek galiba.

Mesajını kaçırdım ama tatlısını üstüne alındıysan sen de öylesin, buraya hemen ısındım sayenizde
:)))

Kursları pek sevmiyorum evde kendim internet üzerinden halledebilir miyim acaba?
Mesajı yazdıktan sonra little bird'e sorduğunuz soruyu fark ettim, bir şeyler söylemek isterim bu konuda ikinizin de izni olursa. Cesur Öztürk'ün kitapları çok iyidir. Yalnız başta biraz seviye ister, a düzeyinde iseniz işinize yaramayabilir. Eğer telaffuzun bozuk olması sizin için sıkıntı yaratmazsa Hakkı Şahin diye bir adam var, youtubeta videoları mevcut baştan sona. Ben, 2 kez niyetlenmeme rağmen maalesef kendisine tahammül edemedim. Apple ı "eyyypıl" diye telaffuz eden bir ingilizce öğretmeni düşünün. Fakat yorumum sizi olumsuz etkilemesin. Kendisinin videolarını izleyerek 80-85 civarı puan aldığını söyleyen çok fazla insan var, dilerseniz bir bakın. Derseniz ki: "Pahalı olmayan çevrimiçi kurs alsam da olur," Remzi Hoca diye bir adam var, sloganı: "Hello diyemeyene sınavda 50 aldırırım." :) Aldırıyor da. 50+ grubu da var bu arada.

bir gun mutlaka yüksek lisans yapmak istiyorum evet önerileriniz için çok teşekkür ederim. Benim 90+ puan almam gerekiyor ne yazık ki. 85 aldığım puandan ve 20 İngilizce'yle hiçbir yere başvuramadım alanımla ilgili.

ingilizcenizin yeterli olmaması sizi endişelendirmesin. Elbette 11 yaş grubu kadar kolay kavramamız mümkün değil artık ama size bir başarı öyküsü anlatayım: Bir arkadaşımız (meslek lisesi çıkışlı) çok iyi bir kurumdan 9 ay ingilizce kursu aldı ama sınava yönelik değildi. Direkt ingilizce öğrenmek istedi kendisi ve sınavda ne tip sorular çıktığına bile bakmadan girip 97.5 puan aldı. Direkt bütünleşik doktoraya başladı. Doktorası devam ederken kadro aldı, kadrosunun 2. yılında üniversitenin faal bir kurumunda müdürlük görevine getirildi. Okuldaki en genç müdürdü hatta.

Remzi Hoca, çok iyi ingilizce öğretir diyemem ama kesinlikle faydası olur size, özellikle de acemilik dönemini atlatmanız konusunda. Sonrasını bireysel çalışarak da halledebilirsiniz. Kursları akşam online oluyor genelde haftada 3-4 gün 2şer saat. Fazla bütçeniz yoksa kayıttan kurs seçeneği de var kendisinin. Kayıttan olmasının hiçbir farkı yok, sadece ders esnasında sohbete girip sorularınızı yazabilme avantajınız var ders devam ederken. Birden fazla kurs alırsanız (Çeviri grubu filan da var) indirim de yapılıyor ki yüz yüze kurslara göre zaten makul bir ücret talep ediyor. Yine de aklınızda bulunsun.

Çok teşekkür ederim

Nütfen gitme... Sevdiğim sayı 6'nın üzerine 7. geldi diye gitmiyorsundur umarım :) Tırnak paylaşımını da kıskançlığımdan beğenmedim mesela Ne zaman ne yapıyosan o kadarını paylaşırsın.

Sayı çoğaldıkça kafiye bulamıyorum ona canım sıkıldı... Tırnaklar da jel falan değildi ya ben kim jel kim takmaydı çıkardım hatta 1 gün durdu, üzülme

Yok yok gitmiyorum biraz toparlanayım buradayım yine

07.09.2022
- bugün diyetisyene gideceğim
- başlamış olduğum kitabı bugün bitirmeyi hedefliyorum
- Nat Geo'nun mühendislik felaketleri adlı belgesel serisine başladım ona devam edeceğim
- akşam güzel bir yürüyüş yapacağım
- kendimi tatlıyla ödüllendireceğim bugün
-ve malesef bakmam gereken bir proje var şuan elimde ama hiç çalışma modun da değilim.

Hedefleri tutturduk bugün. Herkese iyi geceler

Buraya yazdım yazdım sildim az önce. Ömrümü dişime harcamamak hedefim. Başarısız biten diş tedavimin son seansına gidip hekimlerden biri ile kavga etmek dışında hiçbir şey yapmadım.

O hınçla spor yaptım ama benzer şeyler yapıyorum aslında, güncelleyeyim yine de:
- 35 dk. yoga
- 30 dk. Jillian Michaels
- 15 dk. ağırlık çalıştım.
- 30 dk. eliptik
- 7972 adım

Yarınki hedefim: İt gibi çalışmak (En az 8 saat)

Çok geçmiş olsun diş ağrısı çok zordur

Bugün regl oldum spor felan yapmam yatakta pinekleyerek geçer günüm.
Yeni bir kitaba başladım. Belgesel serisini izlemeye devam edeceğim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…