Ömrümü kendime harcamak hedefim

Ben de
:spor::spor: :spor: Hoş buldum, çok naziksiniz, teşekkür ederim. Ben de kendimi tanıtayım: 30ların sonundayım. 2019'da boşandım (çocuğum yok), boşanır boşanmaz yarım kalan yüksek lisans tezimi tamamladım. Şu an doktora tez aşamasındayım. Bir kadın öğrenci yurdunda kendime ait bir odada yaşıyorum. Oldukça yalnız bir tipim, babam öldü, öz kardeşim yok, annemle ilişkilerimiz fena değil, her gün telefonlaşırız ama bazen 40-50 dklık konuşmamızda "Nasılsın?" diye bile sormaz. Ben yalnızca dinlerim, çok nadiren dolup taşarsam da telefonu suratıma kapatır.

Boşandıktan sonra hiçbir erkekle çay, kahve içmek de dahil herhangi bir temasım olmadı. En son 15 yıl önce biriyle flört ettim, o kişi ile de evlendim. Boşanınca mağaradan çıkmış gibi oluyorsunuz haliyle. O gazla içeriğini bile bilmeden tüm arkadaşlık sitelerine, çoğu interaktif sözlüğe üye oldum. Kadın ya da erkek arkadaş edinmek istemiştim sadece. Kadın platformlarından arkadaşlar edindim ve sağ olsunlar güzel zamanlar da geçirdik, dertleştik. Ama kendilerine çok iyi niyetli ve yardımcı olma odaklı yaklaşmama rağmen ufak kriz anlarında aslında beni küçümsediklerini belli ettiler. Biri ailemi küçümsemeye kalktı, diğeri: "Şu yaşında hâlâ yurtta yaşıyorsun, bekle orada belki seni müdür yaparlar," filan dedi. Maalesef iletişimimi kesmek zorunda kaldım. Evet hayatta birçok şeyi başarmak için geç kalmış olabilirim ama başka bir çarem de yok, denemek zorundayım.

Sözlüğün birinde adamın biriyle yazıştım, gayet flörtten uzak bir yazışmaydı aslında. Insanların burada "25 yaşına gelmişsin, bu laflar yenir mi saf mısın?" dedikleri şeyleri, mağaramdayken hiçbir şeyden haberim olmamasından ötürü 35 yaşından sonra bile yedim maalesef. Benimle yakınlık kurmak için ortama direkt evlilik lafıyla atlayan adam, birkaç ay sonra: "Ben sanaldan tanıdığım kimseye değer vermem, akışa göre yaşarım," dedi. Sanaldan tanıştığım kadın arkadaşlarım da bana değer vermemişlerdi.

Boşandığım ilk dönem, tezle çok fazla meşgul olmam gerektiği için travmamı yaşamaya fırsatım olmamıştı. Doktora kabulünü aldıktan sonra boşluğa düşmüş gibi oldum. Ilk sene okul olduğu için yine insan yüzü görüyordum ama salgın patlayınca iyice içime kapandım. Telefonda annemi dinlemek ve pazarda, markette kasiyerle, esnafla konuşmak dışında kimse ile iletişimim kalmadı.

Yalnızlıktaki üzüntü ve sanal arayışlar, ders çalışma ve kendime hedef koyma sürecimi aksattı. Yine sanal bir ortamda bunları anlatıyor olmam da ironik biliyorum. Benim de hedefim ömrümü kendim için kullanmak. Kimseye yardımcı olmaya, kendinizi sevdirmeye çalıştığınıza değmiyor. Son 6 aydır uykuda diş sıkmaktan çenem kenetlenmiş şekilde uyanıp yoğun diş ağrısı yaşıyorum. Kendime odaklanıp rahatlamaya ihtiyacım var. Kendime odaklanıp 1-1.5 sene içinde akademide iş bulacak hale gelirsem o zaman gerçek bir hayatım ve gerçek bir çevrem de olur. Insanlara güvenmek çok zor olsa da gerçek hayatın içinde sahte olanı fark etmek daha kolay ve sağlıklı olur diye düşünüyorum. Bu yüzden bir süre tamamen kendime odaklanmak zorundayım. Çok uzun yazdım, hakkınızı helal edin.
ben de bir ara dişlerimi sıkıyordum. Diş koruyucu plastik ürünler var onlardan alıp takabilirsiniz. Standart boylar internette ucuz fiyata satılıyor ama dişinize uygun almak isterseniz bir diş hekimine gidip ölçü aldırabilirsiniz

Ben de

ben de bir ara dişlerimi sıkıyordum. Diş koruyucu plastik ürünler var onlardan alıp takabilirsiniz. Standart boylar internette ucuz fiyata satılıyor ama dişinize uygun almak isterseniz bir diş hekimine gidip ölçü aldırabilirsiniz
Ne kadar zarifsiniz, araştıracağım. Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Sanırım ben dışarıdanım diye kendisini tanıtma nezaketi göstermek istedi :)

Ben her hafta hedeflerimi yazıcam buraya çocuk gibi, yapamadıklarım için de kendimi cezalandırmayı planlıyorum. Umarım hedeflerde yolun biri biter biri başlar, başarının verdiği mutluluk hiçbir şeyde yok :)

Teşekkür ederim, ya ne güzel, 30 olmadan hayatınızı yoluna koyabilirsiniz. Çok gençsiniz, çok güzel hedefleriniz var. (Benim teyzem, 70 yaşındayken dışarıdan liseyi bitirdi, hoş onunki yalnızca içinde kalmasın diye yaptığı bir şeydi ama siz zaten hiçbir şeye geç kalmadınız.) Özellikle okumak istediğiniz bir bölüm var mı?

Bir şey daha var merak ettiğim: Dışarıdan okunurken örgündeki hızla mı ilerlemek zorundasınız yoksa üstten alma, fazladan sınava girme gibi durumlarla hızlı bitirebilme şansı oluyor mu?
Yazıldı mı bilmiyorum mesajları sırayla okuyorum ama açıköğretimde Üstten ders alarak erken bitirme şansınız var

Evet mesajları okudum bitirdim 😂
29 yaşındayım Türkiye’nin ortasında bir şehirde ailemle yaşıyorum. Bekarım, sevgilim de yok😂😂
Üniversiteye biraz evden uzaklaşmak, hayatımı yaşamak için gitmiştim çoğu Türk kadını gibi. Hiç unutmam 30 tercihin 30 unu da doldurmuştum hoca tuhaf tuhaf bakmıştı😂😂😂
Bir önlisans bölümü bitirdim üstüne bir lisans bölümünü yarım bıraktım. Şu an açıköğretimden adalet okuyorm (hukukla ilişkim tamamen mantık ilişkisi) Yıllardır hayalini kurduğum tıp fakültesine girme amacım var. Zamanında üniversiteye gitmek yerine tekrardan sınava hazırlanmadığım için çok pişmanım ama neyse… Ben de yıllar sonra tekrar denemeye karar verdim ama etrafımdan kimse bilmiyor tıp okumak istediğimi. Delirdiğimi düşünüp motivasyonumu düşürmesinler diye sınavdan iyi bir sıralama yaparsam açıklarım diye düşünüyorum. Home office çalışıyorm aslında kütüphane office😂😂😂 eski işimi bıraktığımı aileme söylemedim işe gidiyorum diyerekten kütüphaneye geliyorum (ilk defa burada açıklıyorum, galiba gerçekten deliyim ama içim şişmişti oh be birilerine söyledm rahatladm 🙄) hem para kazanıyorm hem rahat rahat ders çalışacak vaktim oluyor. Böylelikle hem kendi geçimimi sağlıyorum, zaman zaman aileme de katkıda bulunuyorum hem de ilerde okurken lazım olur diye azar azar yatırım, birikim yapmak için uğraşıyorum. Hedeflerimin arasında yaşadığım şehirden taşınmak da var çünkü sosyal aktivite yok denecek kadar az burada. Bunun yanında dil öğrenmek, spora başlamak, müzik aleti çalmayı öğrenmek, dans kursuna gitmek istiyorum. Çok şey istiyorum farkındayım🙈

29 yaşındayım Türkiye’nin ortasında bir şehirde ailemle yaşıyorum. Bekarım, sevgilim de yok😂😂
Üniversiteye biraz evden uzaklaşmak, hayatımı yaşamak için gitmiştim çoğu Türk kadını gibi. Hiç unutmam 30 tercihin 30 unu da doldurmuştum hoca tuhaf tuhaf bakmıştı😂😂😂
Bir önlisans bölümü bitirdim üstüne bir lisans bölümünü yarım bıraktım. Şu an açıköğretimden adalet okuyorm (hukukla ilişkim tamamen mantık ilişkisi) Yıllardır hayalini kurduğum tıp fakültesine girme amacım var. Zamanında üniversiteye gitmek yerine tekrardan sınava hazırlanmadığım için çok pişmanım ama neyse… Ben de yıllar sonra tekrar denemeye karar verdim ama etrafımdan kimse bilmiyor tıp okumak istediğimi. Delirdiğimi düşünüp motivasyonumu düşürmesinler diye sınavdan iyi bir sıralama yaparsam açıklarım diye düşünüyorum. Home office çalışıyorm aslında kütüphane office😂😂😂 eski işimi bıraktığımı aileme söylemedim işe gidiyorum diyerekten kütüphaneye geliyorum (ilk defa burada açıklıyorum, galiba gerçekten deliyim ama içim şişmişti oh be birilerine söyledm rahatladm 🙄) hem para kazanıyorm hem rahat rahat ders çalışacak vaktim oluyor. Böylelikle hem kendi geçimimi sağlıyorum, zaman zaman aileme de katkıda bulunuyorum hem de ilerde okurken lazım olur diye azar azar yatırım, birikim yapmak için uğraşıyorum. Hedeflerimin arasında yaşadığım şehirden taşınmak da var çünkü sosyal aktivite yok denecek kadar az burada. Bunun yanında dil öğrenmek, spora başlamak, müzik aleti çalmayı öğrenmek, dans kursuna gitmek istiyorum. Çok şey istiyorum farkındayım🙈
Hoş geldiin, ben de yeniyim burda :)

Hayalimdeki işe sahipsin, ben bi home office iş bulamadım 😂

Umarım istediğin bölümü kazanırsın, ben de hedeflerimi/hayallerimi çevreye söylememe kararı aldım çünkü ailem bile motivasyonumu kırabiliyor.

Hep beraber motive oluruz insallah ☺️

Hoş geldinnnn aramıza 💜💜
Hiçte çok şey istemiyorsun kendine böyle mesajlar verme derim. Hayat senin hayatın ne istediğin ne hedeflediğin tamamen sana kalmış. Umarım her şey gönlünce olur şahane bir doktor olursun ve bende muayeneye gelirim 💚

Günaydınnn 👯‍♀️

Hedeflerim:

-Diyete uygun beslenme
-2 br yeşil çay
-Komple ev temizliği & toplama
-En az 1,5 saat yürüyüş ya da 10.000 adım

Vakit kalırsa:

-Almanca
-Ders videolarını düzenleme
-30-35 dk ders
-30-35 dk kitap
Şu ana kadar:

-Diyete devam ✅
-1 br yeşil çay ✅
-2 tane almanca videosu ✅

Temizlik yapmaya acayip üşeniyorum ya 😑

Bir saate de yürüyüşe çıkacağım.

Şuana kadar 100 sayfa kitap okuyup 1 bölüm dizi izledim şimdi de akşam için fırına sebze atacağım. İşe gitmemek harika bişey 💜😂
Katılıyorum kesinlikle, yeniden doğdum sanki birkaç günde 😸🫶🏻
Ben temizliği haftasonuna erteledim. Haftasonu yaparsın boşver dedi motivasyon topiğinin sahibesi 😂😂
Hahaha bu gidişle öyle olacak cidden 😂

Hoş geldiin, ben de yeniyim burda :)

Hayalimdeki işe sahipsin, ben bi home office iş bulamadım 😂

Umarım istediğin bölümü kazanırsın, ben de hedeflerimi/hayallerimi çevreye söylememe kararı aldım çünkü ailem bile motivasyonumu kırabiliyor.

Hep beraber motive oluruz insallah ☺️
Hoşbuldum çok teşekkür ederim ☺️ Umarım herkesin mutlu, hayırlı hayatları olur

X