Ömrümü kendime harcamak hedefim

Günaydınlar hanımlar, benim günlerim de çok hızlı geçiyor. Dün annemi ilk kez tiyatroya götürdüm. Çok hoşuna gitti.
Benim de sinirimi bozan eşim, yani bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum? Annem bizde bir ay oldu geleli, görümcem yemeğe davet edicem diyordu, kendisi de biraz rahatsızdı son zamanlarda. Ben o yüzden gerek yok, uğraşma, zahmet etme dedim. Birkaç gün önce bizi yemeğe değil çaya çağırdı, eşime yemeğe demiş eşim de çaya geliriz zahmet etme demiş. Buraya kadar çok normal. Dönerken eşim bir gün siz de gelin, öğlen gelin diye ısrar etti. Onlar da hergün çocukların kursu falan var dediler, cuma günü boş bir tek dediler. Tam netleşmedi ben sessiz kaldım ama ablasına kıyamayan eşim bana iş çıkartıyor, öğlenden gelince akşama yemek hazırlamam gerekiyor. Akşama kalıyorlar çünkü.
Haklısın, yemeği sen hazırlayacaksan sana mutlaka öncesinde sormalıydı. O zaman o gün kendisi hazırlasın yemeği ya da dışardan söyleyin. Bi daha yapmaz belki
Ben o kadar derine inmiyorum, daha yüzeysel düşünüyorum. Mesela eşitlik ve feminizm konusuna kafayı taktım. Şimdi feminizm sanayi inkılabından sonra kadınların iş dünyasına girmesiyle ortaya çıkmış. Yani tezi: Artık biz de çalışıyoruz para kazanıyoruz o yüzden erkeklerle eşit haklara sahip olmalıyız. Bu bana saçma geliyor çünkü kapitalist bir yaklaşım. Düşünüyorum biz çalışabildiğimiz için eşit değiliz ki, hepimiz insan olarak dünyaya geldiğimiz için doğuştan eşitiz. Bu sonradan kazanılması gereken bir hak değil. Galiba feminizmi erkekler ortaya atmış kadınlar oyalansın diye. Düşünüyorum düşünüyorum feminizmi savunarak eşit olduğumuzu kabul ettiremeyiz çünkü feminizmin kendisi eşitliğin özüyle alakasız birşey üzerine oturtulmuş. Para kazanıyorum öyleyse varım😂😂😂 Bu böyle birşey mi? 😂
O yüzden feminist olmaktan vazgeçtim. İnsan haklarını savunuyorm artık.
Başlangıcını hiç bilmiyordum şaşırdım 😯

Ben o kadar derine inmiyorum, daha yüzeysel düşünüyorum. Mesela eşitlik ve feminizm konusuna kafayı taktım. Şimdi feminizm sanayi inkılabından sonra kadınların iş dünyasına girmesiyle ortaya çıkmış. Yani tezi: Artık biz de çalışıyoruz para kazanıyoruz o yüzden erkeklerle eşit haklara sahip olmalıyız. Bu bana saçma geliyor çünkü kapitalist bir yaklaşım. Düşünüyorum biz çalışabildiğimiz için eşit değiliz ki, hepimiz insan olarak dünyaya geldiğimiz için doğuştan eşitiz. Bu sonradan kazanılması gereken bir hak değil. Galiba feminizmi erkekler ortaya atmış kadınlar oyalansın diye. Düşünüyorum düşünüyorum feminizmi savunarak eşit olduğumuzu kabul ettiremeyiz çünkü feminizmin kendisi eşitliğin özüyle alakasız birşey üzerine oturtulmuş. Para kazanıyorum öyleyse varım😂😂😂 Bu böyle birşey mi? 😂
O yüzden feminist olmaktan vazgeçtim. İnsan haklarını savunuyorm artık.
Ben de eşit olduğumuzu düşünmüyorum

Kadınlar erkeklerin bir üst modelidir

Tanrı demiş ben bunun daha iyisini yapabılırım😂ve yapmış😂

Haklısın, yemeği sen hazırlayacaksan sana mutlaka öncesinde sormalıydı. O zaman o gün kendisi hazırlasın yemeği ya da dışardan söyleyin. Bi daha yapmaz belki

Başlangıcını hiç bilmiyordum şaşırdım 😯
Tabi ben hazırlıyorum, daha önce de yaptı böyle. O zaman sorun etmedim ama bu sefer ablasına kıyamayıp çaya geliriz diyip, onları öğlenden gelin diye davet etmesi sinir bozucu.

Ben de eşit olduğumuzu düşünmüyorum

Kadınlar erkeklerin bir üst modelidir

Tanrı demiş ben bunun daha iyisini yapabılırım😂ve yapmış😂
Aslında beyin yapılarımız bile farklı. Zeka olarak değil ama patolojik yapı olarak kadın beyni daha kıvrımlı daha karmaşık bir yapıda. O yüzden karmaşık işleri biz daha kolay yapabiliyoruz. O yüzden erkekler düz mantık. Allah onların beyninden almış fiziki gücüne vermiş. Onlar da bizden daha güçlü mesela. Ben erkekleri nokıa 3310’a kadınları da iphone’a benzetiyorum😂😂 3310’la çok birşey yapamazsın ama duvara çarparsın üçe bölünür sonra toplar birleştirirsin tıkır tıkır çalışmaya devam eder. İphone’la çok daha fazla şey yaparsın ama bir bozuldu mu bir da eskisi çalışmaz.
Zaten eşitlik hak ve özgürlük eşitliği ama bazı feminist kadınlar olayı yanlış anlıyor ve yanlış savunuyor. Mesela: kadınlar da inşaatta, sanayi de çalışabiliyor o yüzden eşitiz diyorlar. Pardon da 50 kiloluk çimentoyu ben mi daha kolay taşırım bir erkek mi? Tabii ki erkek. Ama ben 3 işi bir arada rahatlıkla yaparken bir erkeğin kafası allak bullak olur benim gibi yapamaz. Bunu tartışmanın bir manası yok niye gücümüzü kanıtlamaya çalışıyoruz niye sidik yarıştırıyoruz ben de onu anlamıyorum😂😂

Merhaba sevgili yol arkadaşlarım,
Bu havalar beni çok yoruyor galiba sürekli kendimi çok bitkin hissediyorum. Sizde durumlar nasıl? Gününüz nasıl geçti?

Bu havalar beni çok yoruyor galiba sürekli kendimi çok bitkin hissediyorum. Sizde durumlar nasıl? Gününüz nasıl geçti?
Selam 🤩

Ben Ankara'da öyleydim. Hava sabah 9 derece öğlen 20 derece gece 5 derece. Cidden beynimi yakıyordu havanın değişimi.

Bugün fazla yoruldum :KK43: yanlış bi ayakkabı seçimi yapmışım ayağımı sıktı da sıktı, en son gözümden 1 damla yaşla topallaya topallaya yürüyordum😅

Anneme ameliyat dendi. Bir nevi iyi de oldu ama yaşı da olduğu için risk daha yüksek tabii. Bakalım.

Anniş yine annişliğini yaptı alışverişe götürdü beni 😅 İnatla kazak aldı, ona kalsa pantolon kazak tayt sweatshirt hırka pantolon mont ve ayakkabı da vardı sırada. :KK70:

Şimdi eve geldik, biraz dinlenip kitap okuyacağım.

Ay hadi ne olacak bakalım ben heyecanlandım
Görmedim 😅 Annem hastaneye girdiğinde maskemi takıp o polikliniğin önüne gittim. Neden bilmiyorum, yalan mı söyleniyor sağlığı hakkında ya da hasta görünce mutlu mu olacaktım bilmiyorum. Sonra analiz edeceğim. 😅 Ama yoktu :)

Amanın kızlar çok yorucu bi gün geçirdim eve daha yeni girdim ya. Duş alıp mal gibi yatıcam bunun hayaliyle koşturdum bütün gün :KK53:

Bugün alacakaranlığı okumaya başlıyorum çok heyecanlıyım uyuyakalana kadar yatarak kitap okuyacağım. En son lisedeyken okumuştum (ve Edward’a geri dönülemez biçimde aşık olmuştum evet) Yarın aşırı yorucu ve yoğun bir gün olacak benim için. Ama akşam biricik sevgilimi görcem bu bana dayanma gücü verecek diye düşünüyorum :KK48:

Güzeldi benim, akşam yürüyüş yaptım. Şimdi de mindhunter izliyorum 😍
Selam 🤩

Ben Ankara'da öyleydim. Hava sabah 9 derece öğlen 20 derece gece 5 derece. Cidden beynimi yakıyordu havanın değişimi.

Bugün fazla yoruldum :KK43: yanlış bi ayakkabı seçimi yapmışım ayağımı sıktı da sıktı, en son gözümden 1 damla yaşla topallaya topallaya yürüyordum😅

Anneme ameliyat dendi. Bir nevi iyi de oldu ama yaşı da olduğu için risk daha yüksek tabii. Bakalım.

Anniş yine annişliğini yaptı alışverişe götürdü beni 😅 İnatla kazak aldı, ona kalsa pantolon kazak tayt sweatshirt hırka pantolon mont ve ayakkabı da vardı sırada. :KK70:

Şimdi eve geldik, biraz dinlenip kitap okuyacağım.

Görmedim 😅 Annem hastaneye girdiğinde maskemi takıp o polikliniğin önüne gittim. Neden bilmiyorum, yalan mı söyleniyor sağlığı hakkında ya da hasta görünce mutlu mu olacaktım bilmiyorum. Sonra analiz edeceğim. 😅 Ama yoktu :)
Ay iyi bari boşa gerginlik olacaktı :) Bu arada geçmiş olsun, umarım ameliyatı çok iyi geçer 🙏🏻☺️

Canım kadınlar günümün özetini bile yazamayacak kadar uykum var. İyi geceler 🏵️🏵️

Günaydın kızlar kaç gündür uykusuzdum deli gibi uydudum resmen tükenmişim 😂
Bugün kahvaltı ve diziyle başladı güç yüzüklerini izledim. Birazdan kitap okuyacağım akşam da kız kardeşimle çarşıya çıkıcaz iş için yemek kapları vs alıcam. Müsrifliğime bir takım çözüm önerileri aldım bireysel emeklilik gibi biraz onları araştırıcam. Bir de kendime ideal bir spor rutini oluşturmayı planlıyorum evde ekipmanım var geriye planlaması ve yapması kalıyor 😂 bugün biraz dinlenme ve plan program günü olacak kaç hafta sonu hep gezdim biraz sakinleşeyim bu hafta. Herkese süper bir haftasonu diliyorum

15.10.2022
-Sabah güzel ve sağlıklı bir kahvaltı yaptım
- Anton Çehov - Altıncı Koğuş adlı kitabı bitirdim
- 1 saatlik yürüyüşe çıktım
- Arkadaşımla buluşup biraz kahve, alışveriş felan takıldık biraz
-Eve gelince Dan Brown Dijital Kale kitabına başladım
-Teyzem gelmişti biraz onunla sohbet edip uyku moduna geçiyorum artık.

İyi geceler canım kadınlar

Günaydınnnn ☘️
Herkese güzel bir haftasonu diliyorum 🍭
Natsume Natsume Orangegreysky Orangegreysky bir gun mutlaka bir gun mutlaka La Vie La Vie C cranial P Pncklla Reinaa Reinaa E Esila09 little bird little bird Black Light Black Light Kirmizi krizantem Kirmizi krizantem labellevie labellevie Tebessum34 Tebessum34 Mylittlehoneybee Mylittlehoneybee Annwyl Annwyl S sarahconnor
Mikan Mikan

hln09 hln09 sana da günaydın topiğe neşe katıp gelmedin bir daha, olsundu yine de günaydın canım kadın 💜
Merhabalar kızlaarrr günaydın:) arada ara ara yakalamaya çalışıyorum okuyorum azminize kendinize olan dönüşünüze bayılıyorum . Kendini seven, kendine bakan, merkezde merkezlenen kadınlara hemcinslerime aşığım . Şu sıralar canımı sıkan bir dönemden geçiyorum mutsuzum. Ciddi mutsuzum. Kimselere sirayet ettirmek istemiyorum. Merkezimde merkezlenmediğim zaman hep böyle oluyor. Siz yapmayın hep önce ben diyin. Sizleri seviyorum:KK200:

Günaydın milleet. Dün canım sevgilim ile pazar günü geçirdiğim için hiç buraya girmedim eheh :KK53:

Yeni iş değiştirdim 1buçuk ay oldu. Memnun olmadığım çok fazla konu var bir de üstüne dün mesaiye çağrıldım. Bahane bulup gitmedim ama iş görüşmesinde hiç bunlardan bahsedilmemişti. Pazar günü çalışmak hem de hiç acil olmayan bir şey için… Cumartesi akşamı “hadi yarın da çalışalım” diyorlar bunun yerine kalbime bir hançer saplamaya ne dersiniz daha az canım sıkılır.

Olsun başarıcaz düzene girecek her şey. İstemeyi unutmamam lazım. Talep etmeliyim, isteklerimi dile getirmeliyim. Her şey yoluna girecek. Yoluna girmezse de yakarım her şeyi yine baştan başlarım kariyerime. Benden kıymetli mi ayol. Ay tamam kendime geldim gidip bir türk kahvesi içeyim :KK68:

X