Ömrümü kendime harcamak hedefim

Günaydın topiğin güzel kadınları
Günaydınlar
Birkaç gündür yazmıyorum çünkü kötü bir ruh hali içindeyim. Dolunay falan yazmışsınız ondandır belki. Astrolojiyle ilgili değilim ama evrenin enerjisinin bizi etkilediğini düşünüyorum. Cumartesi gecesi bir ağladım bir ağladım. Sabah kalktım gözlerim şiş. Ağlayınca kendimi rahatlamış hissederdim ama bu sefer pek hissedemedim öyle. Pazartesi yine ağlayacağım tuttu. Bu aralar şefkate ihtiyacım var birinin omzuna yatıp huzurlu bir uyku çekmek istiyorum. Bugün biraz iyiyim. Ay bu dolunay beni kötü çarptı

Aynı durumdaydım bende saçma sapan meseleler çıktı hayatımda sürekli dolunay bitti sakinleşiyoruz yavaş yavaş. Ama her şey bitmedi canım kadınlar 25 Ekimde akrep burcunda tutulma var

Günaydın topiktaşım
Okuduğun kitabın ismini paylaşır mısın?
Geçen gün fotoğrafını paylaşmıştın o kitap mı? Ben de günümüzde ihtiyaç ve muhtaçlık kavramlarının, bağlılık ve bağımlılık kavramlarının birbirine çok karıştırıldığını düşünüyorum. Benim düşüncemde muhtaçlığım sadece Yaradan’a. İnsanlara ya da başka canlılara ihtiyaç duyabilirim bu normal bişey. İhtiyaç durumu muhtaçlığa dönüşünce işte orda ‘kendine yetememek’ diye bir kavram ortaya çıkıyor bence. Bazı insanlar (hatta bu genellikle kadınlar oluyor) birine ya da bir şeye ihtiyaç duyunca kendine yetemediğini düşünüp strese girebiliyor. Benim bu konuda görüşümü özetlersem hani şair demiş ya: “Ben sensiz de yaşıyorum ama seninle bir başka yaşıyorum”

Günaydın
Ben de bakış açısının mutlulukta önemli olduğunu düşünüyorum ama polyanna kadar değil tabi Sizin verdiğiniz örneklerdeki davranışları sevgi açlığı olan insanlar sergiliyor. Bu durum düzeltilebilir tabi ama farkındalar mı bu durumun o da önemli

“Bireyselliğimizi koruyarak ama aynı zamanda birbirimizi besleyerek” ne güzel yazmışsınız kesinlikle katılıyorum

Evet evet o kitap yine koyayım

Eklentiler

• B3DBEEB3-7AF8-463C-A5F1-BCB264735F65.jpeg
    36,3 KB · Görüntüleme: 24
Günaydın kızlar tüm mesajlara hak verdim valla ama tam da odaklanamadım… Kamyon çarpmış gibiyim. Çok kötü kabuslar gördüm, umarım cidden dolunaydandır yoksa böyle giderse kafayı yicem Taa liseden arkadaşım bile olmayan 2 kere konuştuğum insanı niye gördüm, zihnim nerden hatırladı bilmiyorum

Hangi kitabı okuyorsun? Psikolojiyle alakalı tüm kitapları sömürüyorum bu ara, güya dünya klasiklerini okumayı hedeflemiştim

Ben çok küçükken okuyup çok etkilenmiştim alacakaranlıktan, geçen sene kardeşimle filmlerini tekrar izledik. O kadar komik, cringe sahneler var ki

Sahne hatalarını bulmaya odaklanarak izlerseniz çok şaşırtıcı ve komik şeyler karşınıza çıkabilir Bir yakın arkadaşımla bütün filmleri peş peşe izleyip abur cuburlarla etkinlik yapardık o geldi şimdi aklıma

Trende totişkom uyuştu. Önceden otobüsle bunun 2 katı sürede nasıl gidiyormuşum acaba... Sürekli eskiye bakıp "nasıl beceriyormuşum ki" dediğim bi dönemdeyim

Sizler napıyorsunuz güzel insanlar?
Ben de eve gidiyorum. Bugün bol bol bol kitap okumayı planlıyordum akşama kadar ama okumadım. Bu aralar sanki hemen akşam oluyor anlamıyorum. Hani desem ki çok mutluyum zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum, öyle bişey yok. Ne ara akşam oldu?
Ben de bu aralar felsefik düşüncelere dalıyorum, rahat batıyor heralde

Susan Forward’ın Zor Bir Ailede Büyümek kitabını okuyorum şimdi. İlerlemekte zorlanıyorum bazı yerlerde benim aile ilişkilerime çok yakın şeyler anlatıyor. Mesela bir sayfanın başlığı “Affetmek Zorunda Değilsin” idi. O başlığa öyle baktım baktım 2 gün okuyamadım kitabı. Çok çok daha kötü olaylar anlatılıyor tabi kitapta ama insan yine bir yerlerden bir şeyler yakalıyor kendiyle ilgili. Aynı yazarın Sevgisiz Anneler isimli bir kitabı varmış aslında onu da alıp okumak istiyorum. Kitabın ismi bile benim durumuma çok uygun çünkü

Ben daha geçen hafta alacakaranlık filmlerini baştan sona izledim ya. Oyuncuları bile o filmde oynamaktan utanıyor ama ben bayılıyorum yaaa

Trende totişkom uyuştu. Önceden otobüsle bunun 2 katı sürede nasıl gidiyormuşum acaba... Sürekli eskiye bakıp "nasıl beceriyormuşum ki" dediğim bi dönemdeyim

Sizler napıyorsunuz güzel insanlar?
Ben akşam şekerlemesinden yeni uyandım bir kahve içip topikte geçmiş yapacağım ve ardından da kitap okuyacağım.
Hızlı zamanlarınmış demek gidip dönüyormuşsun, belki cem yılmazın dediği gibi teknolojideki hız bizi sabırsızlaştırdı iyi yolculuklar dilerim sağlıkla git

Lütfeeeen lütfen hanımlar Dr. Carlisle Cullen kocamdır vampirlere düşkünüm, cringe felan hepsi benim bebeklerim

Aile içinde sevgisizlik hissi benim hayatımda o kadar çok yer kapladı ki bir dönem. Hala kendimi ailemin bir parçası hissetmiyorum ben kusurlu olanım abim kardeşlerim annem ve babam ailenin bütünü. Mesela ben aile üyeleriyle oturma odasında oturup bişeyler izleyemem ortak vakit geçirmem eskiden çok üzülürdüm buna ama artık böyle olması gerektiğine inanıyorum. Onlarla olmak beni geriyor ve mutsuz ediyorsa kendi içimde çok daha mutluysam artık böyle olması gerek diyorum. Bu yüzden bu tarz konulu kitaplardan ben uzak duruyorum, çünkü kendi içimde o duygulardan ve kötü anılardan kurtulmayı yeni başardım. Kendi içimde yeni bir dünya kurdum. O dünyamı sorgulamak istemiyorum. Aile içinde 27 sene ben sorgulandım, hep kendimi sorgulamaya ve yetersizliğimi, kusurlarımı görmeye itildim. Artık sorgulamak ve görmek istemiyorum. Ben böyleyim. Böyle yaratıldım. Böyle olmam sadece beni ilgilendirir ki kendimi çok seviyorum.

Konu aile olunca affetmekle ilgili nutuklar atılır. Ben de bazen kendimi sorguluyorum affetmek istemediğim konularda, hata mı yapıyorum diye. Yoo, mutluyum, affedecek midem yok ya da affetmeye çalışırken kendimi mutsuz etmek de istemiyorum. En iyisi bu, bazen olmayınca olmuyor, bunu kabul etmek en sağlıklısı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…