Ömrümü kendime harcamak hedefim

İş yerine de uymuyorsa patronla konuşsa aslında hallolur belki.. O çocuk da eşinizle aynı kıdemdeyse orta yolu bulmak zorundalar aslında sessizce kabullenmeyin. Umarım halledersiniz.

Ztn patron emri ama bunu yapabilecek tek kisi eşim.
Birde çocuk gerçekten bencil ve nankör
Öğrenci ve okulu sebep sunuyor tek vardiya seçiyor ama ona da yetişemiyor
Makul 1 çözüm daha var onuda yapamıyor
Eşim daha kıdemli ve çok daha tecrübeli
İnanılır gibi değil olanlar

Kesinlikle bana da başta başka birine verdi fikri geldi ama akrep burcu olmam sağ olsun izini sürdü masum başlayan bir yalanı zincire dönüştürmüş, gereken tepkiyi koydum anlar özür diler ve tekrarlamazsa ne ala ama tekrarlarsa good bye hepimiz kız kardeşiz gerçekten öyle iyi geldiniz ki bana teşekkür ederim
Selam
Bu aralar zor bir dönemdeyim
Önce annemin hastalığı sonra başka bir problem
Nereye savrulacagimi bilmiyorum
Çok geçmiş olsun öncelikle
Sanırım hayatta her zaman bir kırılma noktası oluyor o noktaya kadar da sabırlı, uyumlu ve çözüm odaklı olmalıyız. Ego öyle zararlı bişey ki işte herkesi mahvediyor. Dilerim en kısa zamanda sorunlarınız çözülür yetkili kişiler kuruma uymayan uygulamalara ne oluyor böyle der ve sorunun kaynağı gerekli uyarıyı alır

Canım kadınlar az önce "Nat Geo - Mars: Kızıl Gezegen'de Bir Gün " adlı belgeseli bitirdim. Ve burda bu zamana kadar tavsiye ettiğim çok şey oldu ama bunu bence hepimiz izlemek zorundayız. Çünkü izlerken kendime şunu söyledim "Meğer ufkumuz ne kadar darmış"

Mars'la ilgili araştırma yapan bilim insanlarının düşünceleri, araştırmaya ve öğrenmeye olan merakları büyüleyici ancak belgeselde Mars'a ait çekilmiş görseller var dağları, kutup noktaları vs vs. Bence çocuğu olanlar kesinlikle izleyip o görselleri çocukları ile paylaşmalı - S sarahconnor aklına direkt senin oğlan geldi esrarengiz kasabayı seviyorsa buradaki görseller gizem merakını uyandırabilir -

Belgesel içinde Etiyopya - Danakil Çöküntüsü diğer deyimiyle Yeryüzü Cehennemi'nden bahsediyor görselini ekleyeceğim yaşayan Mars'a benzerlik gösteren en yakın yer. Suları öyle asitli ki akü suyundan bile fazla ve içinde bakteriler yaşıyor. İnançlı biri olarak ben belgeseli Allah'ı ilmini anlatan ufacık bir kesit olarak yorumladım aslında ama her ne olursa olsun düşünceniz izlemelisiniz derim

Şimdi sordum oğluma izlemişler
Okulda astronomi ve uzay bilimi diye bir dersi var
Hep böyle belgeseller izliyorlar

Hatta seminerler yapıyolar aileye bizde öğreniyoruz güzel şeyler

Teşekkür ederim tavsiyen için

Ya sen de mi akrep burcusun Burçlara çok inanmamaya çalışıyorum ama yine de burçdaş olmamız hoşuma gitti
Tam izleyecek bir şey arıyordum, başlıyorum şimdi. Disneyde bu tarz belgesel önerilerin varsa onlara da açığım, ben pek güzel denk getiremedim biraz bakmıştım da.

O tarz değil ama bende önerebilirim bir tane
Beyond sight: the derek rabelo story
Görme engelli bir sörfçünün belgeseli

Belgesel seçmek çok uzun bir süreç günümün yarısı belgesel seçmekle geçiyor burçtaşım yeni ve güzel şeyler izledikçe burada paylaşırım

Son düzenleme:
Bazen günlük haberler ile anında büyük sarsıntılar yaşayabiliyoruz. Sanki hep böyle devam edecekmiş gibi yani. Ben inanıyorum ki iş yerinin de işine gelmediği için kısa zaman içerisinde istediğiniz şekilde çözümlenecektir. Monotonluktan falan şikayet ettiyseniz hayatın size bir emin misin deme şekli olabilir :)

Akrep burcuymuşsun arkadaşım. O yüzden tahmin ediyorum ki pembe yalan dahi senin gözünde çok negatif durumlara yol açabiliyordur. Dışardan bir göz olarak baktığımda yalanı kabul edemem ara verelim demek biraz iddialı geldi. Yalanı kabul edemem diyerek köşeye çekilip telafi etmesi için topu ona paslamayı tercih ederdim şahsen. Evet yalan insanda büyük sonuçlara sebep oluyor her şeye şüpheyle yaklaşmaya sebep oluyor o konuda da hak veriyorum sana. Fakat özellikle annesiyle de teyitleştiğin için, sana karşı bir korku hissettiği izlenimine kapıldım ben. Sen en doğrusunu bilirsin tabii ilişkiyi yaşayan sensin neticede. Hayırlısı diyelim en iyisi :)

Belgesellerden konu açılmış ben bugün the beginning of life'ı izledim. İlginizi çeker mi bilmem tabi bebeklerin ilk yıllarıyla ilgili bir belgesel. Akıcıydı ama hoşuma gitti. Onun dışında bol gezmeli, dünden kalan temizliğin devamını yaptığımız, kendime kısmen de olsa biraz kitap okuyabilecek zaman ayırabildiğim bir gündü. Kitapla ilgili de bu arada 1000kitap uygulamasını kullanıyorum. Hem sanal kütüphane gibi ne okudum ne kadar sürede okudum görebiliyorum. Hem alıntı paylaşabiliyorum. İnsanların kitap incelemelerini okuyabiliyorum. Bazen dönüp geçmiş paylaştıklarıma bakıyorum falan. İlginizi çekerse güzel bir uygulama tavsiye ederim.

Yalan mevzusundan bahsetmiştiniz, soramamıştım. Açıkçası cüzdanı annesine vermesi çok normal, uzun bir süre veremediğin bir hediyeyi yakınındaki birine vermek çok doğal. Tabi sizin takıldığınız annesine vermesi değil yalan söylemesi. Bence ilk başta söyleyememiştir sonra da kızdığınız için yalan söylemiştir.
Benim de buna benzer bir hikayem var. Şimdi benim 2 tane görümcem var, kendime hoşuma giden bir şey alırsam onlara da alıyordum. Bir kez cam hafif ve kapaklı sürahi gördüm, 3 renk aldım. Birini bir görümceme verdim ve söyledim maalesef birer tane aldığımı o görümceme. Birini zaten evde kullanmaya başlamıştım, içimden aman hep ben veriyorum, diğerini de iş yerine götüreyim dedim ve iş yerinde kullandım. Sonrasında defalarca vermediğim görümcem sürahiyi kaybettiğini, nereye koyduğunu bulamadığını muhtemelen taşınırken kaybolduğundan bahsetti yıllarca. Halbuki ona sürahiden bahsetmemiştim bile. Ben de söyleyemiyorum açıkçası vermemiştim diye. Onların da alıp kullanmama huyu var, diğerinin de kullandığını hiç görmedim.

Canınızı sıkmayın her şerde bir hayır vardır. Belki daha iyi kapılar açılır önünüze. Sonuçta hem size hem iş yerine uymayan bir durum uzun süre devam edemez.

Bahsettiğiniz uygulamayı 2 senedir kullanıyorum çok güzel bir uygulama, kitaplığım olmadığı için okuduğum kitapları koliye koyuyorum ben. Ordan bakıp mutlu oluyorum.
Ahaha sizin ki yılan hikayesine dönmüş aynı benim mesele gibi. İşte kelebek etkisi mi denir buna ne denir hiç bilmiyorum ufacık bir durumdan zincirleme yalan reaksiyonu çıkıyor

Ya aynen öyle oldu. En başında “ya benim için de sürahi almışsın ama vermedin” deseydi, ben de onu iş yerine götürdüm kullanmak için derdim. Migros’tan almıştım tekrar bulamadım, internete bile baktım Trendyol’da falan da yok. Bulabilseydim tekrar alacaktım. İkide bir lafını açıyor, kaybettim tüh diye, ben de sessiz kalıyorum.

Biliyor bence vermediğinizi bilerek yapıyor

Benim de benzer ama üzücü bir hatıram var
Bahcede baktığım kedi ölmüş babam da görünce üzülür diye götürmüş gömmüş

Ben yana yakıla kedi arıyorum
Amcamın oğlu dedi ki kedinin başına böyle bişey geldi baban da gömdü

Tabi ben çocuk aklımla babama itiraf ettirecem ya aslında eziyet tabi
Sürekli kediyi sorup onun hareketlerını gözlemliyordum
Üzüntüsü söylerken gözlerini kaçırması fılan
En sonunda dayanamadı itiraf etti

Bildiğimi öğrenincede ona neden bu işkenceyi yaptığımı çok üzüldüğünü söyledi
Tabi ben çocuktum ama görümcenizin hoşuna gidiyor olabılır bu durum

Ya ben de başlarda yem mi atıyor acaba dedim ama çok inanarak söylüyor, taşınırken bir kolileri kayıpmış onun içinde kaldı diye söylüyor. Ben vicdan azabı falan çekmiyorum, bulabilseydim tekrar alacaktım. Alt tarafı bir sürahi bu kadar lafını etmeye ne gerek var?

Selamlarr, bugünüm verimli geçti denebilir. Yeni bir kitaba başladım. Yine psikoloji kitabı Bu topiğe yazdığım ikinci kitap da olsa önceden beridir çok okuyorum bu konuda. Bunu da okuduktan sonra kendime yeni bir ilgi alanı bulmaya çalışacağım, psikolojiden biraz sıkılmaya başladım Bir de kendi sorunlarımı çözdükçe de ilgim azalmaya başladı. Kitabımın fotoğrafını eklemeye çalıştım.

Kitap dışında da dil öğrenme uygulaması indirdim. Kendi başıma video izlemek sıkıyordu. Hobi olarak günde 10-15 dakika baksam yeter bana.

Siz neler yapıyorsunuz?

Eklentiler

• DE1ACE85-5CCB-46F5-90B4-AAEDBDF42AB1.jpeg
    36,3 KB · Görüntüleme: 23
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…