Ömrümü kendime harcamak hedefim

Yine dolu dolu bir gün planı tüm bunları yaparken arada bir durup kahve içmeyi ihmal etmiyorsun değil mi? Çünkü bazen durmak gerekiyor hayatta. Şuan okuduğum kitap öyle diyor

Yine dolu dolu bir gün planı tüm bunları yaparken arada bir durup kahve içmeyi ihmal etmiyorsun değil mi? Çünkü bazen durmak gerekiyor hayatta. Şuan okuduğum kitap öyle diyor
Tam bir Türk kahvesi fanatiğiyim. Açılmamış filtre kahvem var mesela, annem vermişti. Birkaç ay sonra son kullanma tarihi geçecek. Ona da başlasam iyi olur aslında ama filtre kahveden aynı verimi alamıyormuş gibi hissediyorum. Yalnız sigara da içiyorum ben günde 5-6 tane. Odamda içmediğim için apartman bahçesine in çık kahvesiydi bilmem nesiydi merasimle ara veriyorum, o konuda sıkıntı yok :)
Ara verip aşağı inmişken spor odasındaki eliptiği de döndürüyorum biraz, sonra çıkıp kaldığım yerden devam ediyorum.

Teşekkür ederim O kitabı o kadar çok duydum ki çok merak ediyorum. Okumak istediğim çok fazla kitap var nası yetişicem bilmiyorum
İkigai yi yeni bitirdim ve gerçekten bomboş bir kitap. Size zaten bildiğiniz şeyleri saçma bir düzenle sıralayıp anlatmış. Hayata dair çok daha güzel Kitaplar var bu konuda seneca yı okumayı düşünüyorum ben de İlber Ortaylı her seferinde önermiştir. İkigai kitabı tamamen boş vakit malesef. ikigai terimi üzerine başka kaynaklar varsa onları araştırmak gerek. Çünkü özünde ifade ettiği mana çok önemli. Ama kitap malesef darmadağınık.

Bu arada ben de topiğinizi arada okuyarak takip ediyorum yoğun çalıştığım için aktif katılamıyorum ama okuması çok zevkli bir topik.
Merhaba öyleyse hoş geldiniz
İkigai aslında odağınızı kaybetmişseniz ve içsel bir hesaplaşmanız varsa interaktif bir şekilde okuyunca güzel oluyor. Orda yazılan maddeleri bir kağıda geçirip kendim üzerinde açıklamasını yazıyorum. Ve bazı takıntılı yönlerimi görmüş oluyorum. Dediğiniz gibi bana yeni bir bakış açısı kazandırmadı bildiğim şeylerdi ama bazen bildiğimizi tekrar duymak istediğimiz zamanlar oluyor.
Yoğun olarak çalışsanız bile arada böyle uğrayın, sohbetlerimiz çok tatlı oluyor

İkigai terimi aslında burda bizim önümüzü açan çünkü gerçek manada insan ikigaisini bulduğunda sonsuza dek hayattan büyük keyif alır hele ki işi ikigaisi ile örtüşüyorsa. Ama ben sadece kitapta konuyu çok dağınık ele aldığını düşünüyorum. Başta çok güzel başlıyor her şeyi açıklıyor sonra konular birbirine girmeye başlıyor. Beslenme şeklinden egzersizlere doğru uzanan mutlu ve uzun yaşama sırlarına giriyor ama her konu aslında üzerine ayrı kitaplar yazılabilecek konularken, hepsini seri özete bağlıyor gibi. İkigai teriminden de uzaklaşıyor kitap sonra. Belki terimi daha derine irdeleyen başka kaynaklar da vardır bulursam burda paylaşacağım mutlaka
Bu arada hoşbuldum olabildiğince katılmaya çalışacağım sohbetleriniz gerçekten çok hoş. Ben 25 yaşındayım nişanlıyım, İstanbul’da özel sektörde çalışıyorum. Malesef İstanbul’da her gün 3 saatiniz yola gidiyor. Bu yol da yorgunluk ve üşengeçlik yaratıyor zamanla. Peşinden kişisel gelişimden uzaklaşma ve sağlıksız beslenme alışkanlıkları geliyor. Bu sebeple yolu kitap okuyarak değerlendirip beslenme alışkanlıklarımdan hazır gıdaları çıkararak işe başladım. Şuan Halil Cibran ın Ermiş kitabını okuyorum. O bitince yine Cibran’ın Ermişin Bahçesine geçeceğim. Umarım burda bolca sohbet eder birbirimize yol gösteririz

Çok memnun oldum, İstanbul'a yaşam gerçekten zor. Yolu okuyarak değerlendirmek ne kadar güzel fikir çünkü 3 saat az değil kesinlikle. Keyifli okumalar bende öyle umuyorum birlikte çok güzel zamanlar geçireceğimiz bir topik olur umarım

Yaa teşekkür ederim Aslında tam tersi çok stresliyim son sıralar da yansıtmıyorum, pozitif konuşmaya çalışıyorum.
Bugünü yatıp sims oynayarak geçirmiş olabilirim Sen nasılsın neler yapıyorsun?

Merhabalar mahattubayı mı bitirdiniz element serisinde? Yeni bir sürü serisi var beraber başlayalım mı

Merhabalar mahattubayı mı bitirdiniz element serisinde? Yeni bir sürü serisi var beraber başlayalım mı
Aha... Benim yaptığım şeyin bir değişiği galiba sizin bahsettiğiniz. Şimdi tanıtım videosunu izledim, 4 elementin birlikte çalışılması demiş. Ben de 100 gün çalıştım, 40 toprak, 21 ateş, 18 su, 21 hava şeklinde. Fakat sizin bahsettiğiniz videolar daha yeni çekilmiş. Çalıştığım son video bu. Diğer videolar da ilgili seriye ait. Siz hangi programa başlayalım diyorsunuz? Ben varım ,olur :)

Kendi hayatının kahramanı ol. 15 günlük. Sonra yeni video geliyor. Deneyeelim mi:)
Ben de element serisini bitirdim sizin yaptığınızı. Ah o toprak elementi.. sebepsiz verdiği yaşama sevinci. Benim için kesinlikle çok iyiydi. Sizde neler yarattı olumlu değişim oldu mu?

Buldum bahsettiğiniz videoyu, süresi de makul. Yarın başlayalım mı öyleyse? :)
Ben en çok toprak ve suyu sevdim. Toprak gerçekten çok rahat ilerliyor. Geçen yıl ilk kez yaptığımda ateşte çok zorlanmıştım. Bu yaz birkaç gün zorladı, sonra alıştım. Olumlu etki olarak toprak ve suda kendimi fiziksel olarak çok rahatlamış hissettim. Suda ekstra bir ruhsal rahatlama ve kendimi olduğum gibi kabul etme durumu da yaşadım. Hava da ciğerlerime iyi geldi. Fakat ateş neyime iyi geldi hala çözebilmiş değilim. Egzersiz bittiğinde sırtım ağrıyordu, geçen sene de aynısı oldu. Bir şeyleri yanlış yapıyor olmalıyım.

Çetin Çetintaş, yumuşak mizaçlı, sempatik biri. Fakat "100 gün şunu yap hayatın değişsin,", "Yürü be, artık kim tutar seni" tarzında isimler verdiği programlara hem düşüyorum hem de sonra bu tip pazarlama stratejilerini yediğim için kendimi enayi gibi hissediyorum. Yani o videoların altında yazdığı gibi "100 gün yaptım dünyam değişti," tarzında şeyler yaşamadım. Özellikle toprak elementi videosunun altında paylaşılan yorumlar yok İtalya'ya taşınmış, yok mükemmel kariyerine ilk adımı atmış vs. bu tip şeylere arkadaşım "Bizde de öyle oldu" demese inanmazdım ama demek ki onların hayatının -yogadan bağımsız- o dönem ilerleyeceği varmış. Sizin hayatınızda değişen bir şeyler oldu mu?

little bird Ablanın sınavı nasıl geçmiş?

Günlük raporumu bırakayım:

- 55 sayfa kuramsal okuma
- 1 tez inceleyebildim.
Ses kaydı dinleyemedim yine ama Hoca benden birden fazla tez önerisi istiyor, elimde hiçbir hazırlık ve fikir yoktu. Bu akşam önerebileceğim bir şeyler şekillenmeye başladı. Yarın soğumadan deney desenlemem lazım. En azından elimde sunulabilecek bir fikir olursa kendisi ile görüşene kadar kafam daha rahat çalışırım. Çünkü öbür türlü sürekli tırım tırım aranır vaziyette, yarı panik halinde oluyorum.

- 35 dk. yoga
- 30 dk. Jillian Michaels
- 45 dk. eliptik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…