Ömrümü kendime harcamak hedefim

17 Eylül Cumartesi
-Kitaplık temizlendi
- Gardrop temizlendi
- Evi süpürdüm
-Yeni tarifle kek denedim
-Diyetime devam ettim
-Ikıgai adlı kitaba başladım
-İç sesimle dertleştiğim bazı olayları kağıda döktüm. Terapi gibi oluyor yazmak, içimde bana yük olan her şeyi dökmek.
-Amazonda Ava adlı filmi izledim. Sıkıcıydı bence.

Günü kapatıyorum böylece. Herkese iyi geceler

Merhabalar hoş geldiniz, ruhumuza şifa arıyoruz bu topikte ve bana çoook iyi geldiğini söyleyebilirim.

Merhaba
Bana son zamanlarda en iyi gelen şey sakince konuşabilmek.
Çocuğa patrona komşuya bakkala kuryeye teşekkür etmek veya hayır demek.
Bekletmeden kırmadan sebebini açıklayarak engel olmak yada mutlu ettiyse belirtmek

Merhaba
Bana son zamanlarda en iyi gelen şey sakince konuşabilmek.
Çocuğa patrona komşuya bakkala kuryeye teşekkür etmek veya hayır demek.
Bekletmeden kırmadan sebebini açıklayarak engel olmak yada mutlu ettiyse belirtmek
Ne kadar güzel 🌼 ama etrafından bahsedecek olursam ben pek konuşamıyorum. Zaten insanların ön yargıları, kendi savunmaları ve ajitasyonları hazır ne söylersem söyliyim duvara çarpıyor. Bu yüzden ouroboros gibi içsel kırgınlıkları, zayıf yönlerimi yok etmek istiyorum

Biraz kendimden bahsedeyim
1 yıldır sağlık sorunları ile uğraşıyordum mide mikrobu bagirsak yarası domuz gribi peşine covid derken belediye otobüsünün acile çekilmesine sebep olunca 5 ay kadar izin kullandım ( önce ücretli sonra ücretsiz)
Bu süreçte finansal ilgim olan konulara eğildim fakat surec kötü geçti. Biraz eğitime yöneldim.
İse başlayalı 2 gün oldu
Hedefim 1.5 yıl içerisinde ilerlemek ve işi tamamen bırakmak. Belki kalan 8 ay ücretsiz kullanabilirim.
Zihnim temiz vücudum dinç ve aktif.
Evcil bir hayvanım var her şartta 1 saatlik yürüyüş ve oyun hayatımda.
Eşim bu ara mesaide ve ne kdr süreceği belli değil
Tek sorunum 1 saatlik yol ve ne kdr dayanabilecek olmamı bilmemem
Daha önce koltuklardan sırtım tutuldu ve çok ağır geçiriyorum kroniklesti yanlış ilk yardım ile ileri derece boyun duzlesmesi oluştu benimki şu an ters c.
1 kez ayakta kaldım yine kalırım planlarım ertelenir diyorum bakalım zaman..

E Esila09 çok çook geçmiş olsun. Sağlık her şeyin başında geliyor diye boşuna denmiyor. Umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. Çok çok üzüldüm. Sağlığımız gibi ruhumuzda zaman zaman hastalanıyor umarım ruhunuza da şifa olursunuz

E Esila09 çok çook geçmiş olsun. Sağlık her şeyin başında geliyor diye boşuna denmiyor. Umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. Çok çok üzüldüm. Sağlığımız gibi ruhumuzda zaman zaman hastalanıyor umarım ruhunuza da şifa olursunuz

Evet basit sebepler gibi ama hayat kalitem bitmişti biraz mola ile toparladım
Su an finansal eğitimleri arttırdıkca içimde rahatlayacak
Bu şartlarda asla ömrümü memurluk ile bitirmek istemiyorum

Evet basit sebepler gibi ama hayat kalitem bitmişti biraz mola ile toparladım
Su an finansal eğitimleri arttırdıkca içimde rahatlayacak
Bu şartlarda asla ömrümü memurluk ile bitirmek istemiyorum
Herkes devlet memuru olmayı isterken ben asla istemiyorum bilemiyorum devlet memuru olunca üretken olamıyor insan bence. Ben mühendisim ve üretmek projelerde yer almak istiyorum. Sabah gidip imza atıp akşam çıkmak istemiyorum. O yüzden sizi çok iyi anlıyorum. Umarım her şey istediğiniz gibi olur. Bu topiğe katılmak isterseniz çoook mutlu olurum

Herkes devlet memuru olmayı isterken ben asla istemiyorum bilemiyorum devlet memuru olunca üretken olamıyor insan bence. Ben mühendisim ve üretmek projelerde yer almak istiyorum. Sabah gidip imza atıp akşam çıkmak istemiyorum. O yüzden sizi çok iyi anlıyorum. Umarım her şey istediğiniz gibi olur. Bu topiğe katılmak isterseniz çoook mutlu olurum

Su an asgari ücret ile aramızda çok az fark var. Ek tazminat vs yüksek gösteriyorlar ama 1 imza ile başına dünya bela alabilirsin
11 yıldır çalışıyorum tazminat alabilmem için 30yil daha çalışmam gerek.
Sonrasında alacağım maaş ile ne yaparım bilmiyorum
Evet ilk etapta avantajdı ama aktif olmak gerekiyor artık kesinlikle uzak durulmalı
Ztn imkanlar vs derken çoğu kişi bıkkın ve mutsuz
Topige ara ara gelmeye çalışacağım fırsat bulduğumda okuyacağım

Su an asgari ücret ile aramızda çok az fark var. Ek tazminat vs yüksek gösteriyorlar ama 1 imza ile başına dünya bela alabilirsin
11 yıldır çalışıyorum tazminat alabilmem için 30yil daha çalışmam gerek.
Sonrasında alacağım maaş ile ne yaparım bilmiyorum
Evet ilk etapta avantajdı ama aktif olmak gerekiyor artık kesinlikle uzak durulmalı
Ztn imkanlar vs derken çoğu kişi bıkkın ve mutsuz
Topige ara ara gelmeye çalışacağım fırsat bulduğumda okuyacağım
Umarım her geldiğinizde hayatınız, sağlığınız daha iyiye gitmiş olarak gelirsiniz. Çoook teşekkür tatlı bir sohbet için 🌼❤️

E Esila09 Hoş geldiniz.
Günaydın! 35 gündür süren diş ağrımda bir adet majezik ile güne başladım, biraz ortalığı toplayıp masa başına oturdum şimdi. Milletin dişi gece ağrır, benim de uykuda sıkmaktan sabahları ağrıyor. Bugün sizinkine benzer bir şey deneyip kendimi darlamadan hazırladığım günlük plana uymaya çalışacağım. Öbür türlüsünü sürdüremedim maalesef.
Günlük hedeflediğim ders çalışma ve spor programımı aşağı bırakıyorum, gece yarısı olmadan güncellemeye çalışacağım.

- En az 50 sayfa kuramsal okuma
- En az 3 tez incelemesi
- En az 40 dakika ders kaydı dinleyeceğim

-Tibet'in 5 hareketi - 11 tekrar (Bunu uyanınca yaptım.)
- 30 dakika Jillian Michaels
- 30 dakika fitness
- En az 30 dakika eliptik
Bir de 100 günlük bir yoga programım vardı, 2 gün önce bitti. Belki kısa bir yoga videosu araştırıp ona başlarım.
Kuramsal okumayı tamamladım ama maalesef 1 tez inceleyebildim. Tez inceleme deyince de atıyorum 250 sayfalık tez ise yine bir 80-100 sayfa okumam gerekiyor. Kuramsal okumada da not al, ona bak buna bak kemiksiz 6 saatte yapabildiğim maalesef bu kadarı.

spor:
- tibet 11 tekrar
- 10 dk Jillian (Tamamlayacak zamanım kalmadı bugün.)
- 30 dk. fitness
- 40 dk. eliptik

Ablana başarılar diliyorum 💜❤️

Bende Ikıgai adlı kitaba başladım. Daha önceden okumuştum ama bir roman okur gibi okuyup geçmiştim. İnteraktif bir okuma yapmaya karar verdim. Kitaptan notlar alıp mini paragraflar halinde o notlar kendime ne kadar uyuyor ne kadar yapıp yapmadığımı sorguluyorum.
Teşekkür ederim 💕 O kitabı o kadar çok duydum ki çok merak ediyorum. Okumak istediğim çok fazla kitap var nası yetişicem bilmiyorum 🤭

E Esila09 Hoş geldiniz.

Kuramsal okumayı tamamladım ama maalesef 1 tez inceleyebildim. Tez inceleme deyince de atıyorum 250 sayfalık tez ise yine bir 80-100 sayfa okumam gerekiyor. Kuramsal okumada da not al, ona bak buna bak kemiksiz 6 saatte yapabildiğim maalesef bu kadarı.

spor:
- tibet 11 tekrar
- 30 dk. fitness
- 40 dk. eliptik
Ay her gün spor yapabilmene çok özeniyorum helal olsun 😍

E Esila09 hoş geldiniz ve geçmiş olsun

E Esila09 Hoş geldiniz.

spor:
- tibet 11 tekrar
- 30 dk. fitness
- 40 dk. eliptik
Maşallah sporlar yine eksiksiz 👌👌
Teşekkür ederim 💕 O kitabı o kadar çok duydum ki çok merak ediyorum. Okumak istediğim çok fazla kitap var nası yetişicem bilmiyorum 🤭
Hayat kısa ve okunacak çok kitap var. İşte bu yüzden ömrümüzü boşa harcamamalıyız

Ay her gün spor yapabilmene çok özeniyorum helal olsun 😍
Beni hayata bağlayan 2 şeyden biri spor, diğeri de doktora kaydım. Bazen azaltmak durumunda kaldığım günler oluyor ama aşırı iştahlı biriyim. Spor yapmasam derli toplu kalamam muhtemelen.
Ben de senin çok olumlu olmana özeniyorum :21:
Maşallah sporlar yine eksiksiz 👌👌
Eksikli eksikli :KK23:Ama artık yıkanacak halim kalmamıştı, bıraktım bir yerde yoksa diğer işlerim yetişmeyecekti.

Bugünün hedefi:
-En az 50 sayfa kuramsal okuma
-En az 2 tez incelemesi
-En az 30 dk ses kaydı dinleyip kendime bir vesile yaratmaya çalışmak (Dün beceremedim maalesef bunu. 12 saatlik kayıt var elimde. Hepsini dinleyebilirsem orijinal bir fikir bulmamda bana katkı sağlayacağını hissediyorum ama bir türlü başlayamadım.)

- Tibet 11 tekrarda son gün
- 30 dakika Jillian Michaels
- Eliptik (Ne kadar olursa artık, her tarafım dökülüyor bugün.)
- Yoga? (Bu maddeye soru işareti koydum çünkü aslında yogacı bir tip değilim. Daha çok kuvvet ve hiit tarzı çalışmayı seviyorum. Ama 2 yıl önce bir sözlükte tanıştığım bir hanım arkadaşım geçtiğimiz yıl (birkaç aydır haberleşmiyorduk o sıra) birden bana yazıp: "Çetin Çetintaş'ın elementler serisi var, 100 gün aralıksız devam ediyorsun hayatında çok güzel değişimler oluyor. Seninle görüşmediğimiz dönemde hiç umudu yokken ablam atandı, ben ytü'den yl kabulü aldım. Birlikte yeni bir hayata başladık," diyerek beni gazlamıştı. 100 gün devam ettim, bitişe doğru minik bi hareketlenme olur gibi oldu aslında ama sonrası gelmedi. Fakat o egzersiz bana esneklik ve ruhsal rahatlama açısından iyi şeyler hissettirmişti. Geçtiğimiz sene de yaz aylarında yapmıştım. Bu sene de aynı şekilde ilerledim ve o egzersiz serisi 3 gün önce bitti.

Çetin Çetintaş için olumsuz şeyler söyleyen insanlar, bir kadının doktorsuz doğurmasına vesile olarak ölüme yol açması gibi kötü iddialar var. Youtubedaki egzersizlerinin mükellef bir yoga antrenmanı olduğunu söylemek de komik olur, başlangıç düzeyinde mütevazı şeyler yapıp kendinizi en azından bedenen daha iyi hissediyorsunuz. Fakat 100 gün için 4'e böldüğü egzersizlerde her bir elementin gün sayısı var. En son havayı yapıyorsunuz 21 gün ve seri tamamlanıyor. Fakat ben havayı bitirince aslında ciğerlerime iyi gelen şeyin tibet egzersizleri değil de yoga egzersizi olduğunu anladım. Şimdi bunu her gün yapmamın bir sakıncası olur mu diye bir sorunun saçma olup olmayacağını düşünüyorum. Galiba havayı baştan alıp birkaç gün devam edip deneyeceğim.)

X