olumlu düşünce ve nefes

Oyyy birincede güler geçerim ikincide güler geçerim sonra beni kimse tutamaz heralde :) Kendime kızıyorum çünkü çok gereksiz ani çıkışlarım oluyor ve özellikle tartışmalar esnasında kırıcı olabiliyorum ve karşımdakini her kırdığım söz için bir çizik..Çiziklerde çok güzel bir güne denk geldi:))

Şimdi bende yazma olayına geçiyorum..Tekrar teşekkürler

aykut oğut izliyorum, ilk kez görüyorum bu adamı, güzel konuşuyor bakalım neler anlıycam:))

Kesinlikle işe yarıyor fakat Gülben Gergen'in prg hariş bi yerde videosuna rastlayamadım ki. :)) En çok da eşinin eşini ispariş edişi olayı hoştu, iki gün sonra tanışmışlar:))

o kadar cok danısanım var kı bu sıhırı yasayan :) olay fokuslanmakta

Mrb hanimlar,
mesajlarin hepsini okuyamadim ama biri bana bu cizik meseleyi ozetleyebilirmi?
simdiden tesekkur ederim

bu arada sayfa çok güzel olmuş ilginiz alakanız diğer kişilere karşı çok iyi

böyle şeyleri soracağım birinin olması süper

ben bi dönem bu konu ile ilgilendim bir yere gitmedim ama kitap ve internet araştırma noktam oldu

fokuslanmak demişsin işte benim bu noktada sorunum var

tam böyl eistediğim bişiyi hayal ediyorum hoop hayal edrken sevdiğim birinin çok yakınlarımın kaza yaptığı ve malesef kaybettiğim

geliyor aklıma ama ne zaman yapsam bu şekilde oluyor (hani hayal ettiğim birşeyinde gerçekleşeceğini düşündüğüm o hayalden hemen

sıyrılıyorum sinirim boluyor ve sırf bu yüzden bu konularla ilgimi kesmiştimki bugün dayanamadım bakınayım dedim ve bu sayfayı gördüm

merhaba ben olumlu düşünmeyi başaramıyorum zorluk çekiyorum sosyal hayatta çok çekingenim insanlarla rahat diyalog kuramıyorum bunun sebebi olumsuz düşüncelerim sanki olumsuz düşünmeye programlanmışım gibi olumlu düşenemiyorum bi türlü banada yardımcı olurmusunuz

nlaydn kapsama alanı dışında uzun zamandır, gerçekten yararlanıyorduk fikirlerinden neden yok oldu ki(

Arkadaşım olumlu düşünmeyi alışkanlık haline getirmek zor değil aslında, avatarını değiştirmekle başlayabilirsin:)

HEYYY SELAM BEN GELDİM:)
TEK TEK MESAJLARA CEVAP VEREYIM
olumsuz dusunmememyı dusunursenız hep olumsuz dusunursunuz bırazcık su telkını verınkendınıze ben olumlu dusunurum ve olumlu dusunme yetınıze bır ısım verın renk verın mesela olumlu dusunme dıyınce aklınıza mor gelıo mor dıın ve ısaret parmağınızla orta parmagınız arasına dokunun uc kere soyleyın olumlu dusune mor
olumlu dusunme mor olumlu duusnme mor ıste sıze çapalandı her mor gordugunuzde olumlu dusunce yı hatırlayıp mutluolacaksınız:)

baska soru varmıydı beklıyorum ha cızık olayı
çızık olayı
şöle bır zaman dılımı belırleyın bır saat bır gun o saat dılımı ıcerısınde kızgın yada uzgunoldugunuz anları çizin kaç kere kızmıssınız kendınıze :) bır bakın

süper çok güzel bir konu olmuş.ben çook inanıyorum düşüncelerimizin önemine.hayatıma geçirmeye çalışıyorum.şimdi özellikle kendi yaşamımdan örnekler vereyim.öncelikle nişanım.çevremdeki herkes ben hariç babamın beni sevdiğime vermeyeceğini düşünürdü.aramızda siyasi görüş farkı var.ama ben buna asla inanmadım.7 yıllık bir flört döneminden sonra nişanlımı çook iyi tanıdım.nişanlım iyi bir işi olan,eğitimli,son derece sevdiklerine düşkün,insanları ve sevdikleri kırmaktan korkan,uysal,uyumlu,insana neşe veren muhteşem bir insandır.ailem nişanıma kadar sevgilimi tanımıyordu.sevgilimin aileside beni tanımıyordu.ben hergün her an dua ettim.inandım.ailem sevgilimi tanıyınca onu seveceklerdi çok emindim.biliyordum.hep hayaller kurdum.sevgilim bizim evde geziniyor.gerçek gibi yaşadım.olumsuz olacağına hiç ihtimal vermedim.ben hayal ettim.hatta o denli bilincime işlemişki rüyalarımda bile mutluydum.ve sonuç babam beni hiç üzmedi.neden bile demedi.ben annenizi çok zor aldım.çok üzüldüm.kızımı üzmeyeceğim sevdiğine verecğim dedi.ben şu an çok mutluyum.ailem nişanlımı çook seviyor.basit gibi görünsede gül düşünen gülistan olur işte.,
ben aslında bunun nasıl yapılacağını biliyorum ama tam olarak hayatıma geçremiyorum.ewet ben olumluyum.hatta çevremi bile etkiliyorum.kardeşimin eşi ile daha önceden sorunları olmuştu.sonra çözüldü.1 sene sonrada hamile kaldı.ailem vah tüh dedi.biraz daha geçseydi.ben ne çok kızdım aileme.mutlu olunması gereken olaya üzüntü karıştırılmaz.güzel haber güzel yaşanmalıdır.ve kızdım.kendi kötü düşüncelerinizi etrafa yaymayın dedim.ama inanın bu bebek mutluluk getirdi.ailemde hemen değişti.çevremide böyle etkilemeye çalışıyorum.
ama konu sahibi arkadaşım şimdi benim tek doğru bildiğim bir şeyi istiyorsak onu çook kuvvetli istemeliyiz.bir çocuğun ilk bisikletini istediği,ona sahip olduğunu hayal ettiğinde yaşadığı haz kadar masum ve güçlü bir istekle..bunu biliyorum.ama hayatıma uygulamam oldukça zor oluyor.derinden ve emin istemek.olacağından şüphe duymamak.ama bunu yaparken zorlanıyorum.bir kaç gün çok şiddetli sonra daha yüzeysel oluyor isteğim.zaman içindede unutuyorum.ne önerirsiniz?
birde bazı dikkat ettiğim kişler var.mesela hürrem.aslında ben bir çok şeyi gözelemliyorum onda.nasılda istediği şey için savaşıyor.mahidevran gibi pısıp kenarda kaderine razı gelmiyor.istediği her şey için çaba gösteriyor.düşünceleride bir okadar etkili.valide sultan haremi yönetir die korkuyor.valideye cevabi''harem ne ki ben dünyayı yöneteceğim''
çevremizdeki olayları kendi isteklerimiz,gelişimimiz olarak incelersek gerçekten çok faydalı olacağını göreceğiz.ben bana mutsuz duygular hissettiren şarkıları bile dinlemem.aklım kötü düşüncele meşgül iken kendimi yakalarım ve hemen derim ''şeytan git başımda''bir rüyadan uyanmış gibi olurum.silerim hepsini aklımdan..çok uzun oldu arkadaşlar kusura bakmayın..

Öyle güzel anlatmışsın ki canım daha da uzun olsaydı keşke dedim Düşüncelerimizin gücüne inanırım. Çok istediğim şeyler gerçekleşiyor gerçekten ama zaman zaman uygulamada sıkıntı yaşıyorum :26:

cnm çook teşekkür ederim.beni anlamış olmana çook sevindim.bazılarına komik geliyor bu tarz düşünceler.hayat öyle hep güllük gülistanlık değil sen zorluk görmemişsin diyor.ne kadar üzücü bir düşünce oysa kii..ben olumsuz düşünenlere çok üzülüyorum.kendi hayatlarını kendi elleriyle karartıyorlar.oysa çook basit ama çok manalı bir cümle ''gül düşünen gülistan olur'' bu basit ama sihirli cümle benim hayat felsefem olmuştur hep.ama işte bazen uygularken sıkıntı yaşıyor insan.öylesine laf olsun die dğil kalp diliyle istemek gerekli.dua da bir okadar önemli..aslında yapmamız gereken bir dilek tutmak.ve olacağına yürekten inanmak.hepsi bu.ama o başlardaki istekli şiddet bir zman sonra sıradanlaşıyor.ben istediğim şeyi hep canlı tutmak için bazı tüyolar istiyorum konu sahibi arkadaşımdan.şimdi benim şu an ki isteğim bir bankaya girmek.ewet bazen çook şiddetli istiyorum.resmen hücrelerime kadar yani.bazende bir işim var,kariyerim var (ama param az) daha ne istiyorum diyorum.ama olmıyor işte.bankacıyım demek çok başkaa,halkla ilişkiler sorumlusuyum çok başka.bazıları dio sen ne iş yapıon orda.kalakalıyorum.ama bu isteği canlı tutacak bazı taktikler lazım işte.yardımlarınızı bekliyorum.ve yine bütün eğitim hayatımız boyunca bize söylenilen ama bizim bir kulağımızdan girip diğerinden çıkan,söylenildiğinde üstümüzde hiç etki etmeyen,oysa şimdi düşününce içinde ne çok anlam barındıran sihirli bir söz daha ''inanmak başarmanın yarısıdır''..

harıka mesajlar gelmıs cok sevındım :)
olumsuz dusuncelerınıze kapılıp gıtmeyın sakın :) bu konusan yıne egonuz sıze dıyor kı evet bu kanun var evet işe yarıyor amaaaaaaaaaa kotu dusunmekten kork...
ama korkmayın kotu bısı aklınıza geldığınde sonuna kadar yasayın kı o ıhtımalı ortadan kaldırın:)

yani demek istiyorki kızlar mesela aklınıza olumsuz bir düşünce geldi.atıyorum bir yere tatile gideceksiniz ama yolları kötü.aklımıza doğal olarak ya kaza yaparsam,şöyle böyle olumsuzluklar gelecek.bunları düşünürken aynı zamanda şunlarıda düşünmeliyiz.oraya herkes gidiyor.kimseye bir şey olmuyor.bana neden olsun?bende keyifle gidip tatilimi yapacağım.çok güzel anılarım olacak.bunları düşünürsek olumlu düşüncelerimiz olumsuzları ortadan kaldıracaktır.mesela kahvaltı masasında çayınızı dökeceğinize odaklanırsanız onu dökersiniz.bunun gibi bir şey.olumsuz akla geldiğinde beynimizde sadece olumlularla yerini değiştirmek yapmamız gereken.arkadaşta bunu söylemek istemiş sanırım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…