Öldürmeyen acı güçlendirir mi ?

Evet aslında enerjimi biraz da buna harcamak istiyorum. Önce psikolojik olarak kurulmam lazım. Çok teşekkür ederim size.

Söylediklerinizin aynısını yasayan,tıbbın bu konudaki(Türkiye'de)en önemli merkezlerinden birinden"vazgeç artik çocuğun olmuyor kabullen" diye evine gönderilen ve her şeyi akışına bırakıp cocuk fikrini tamamen unutmuşken hamile kalan 40 yaşında anne olan arkadaşım var...

Allah büyük çok büyük...
Bazen olmuyorsa hayırlısı deyip isyana yönelmeden kendinize dönmelisiniz .
Ummadığınız anda güzellikler sunacak hayat size.
Büyük bir acı ve eminim ki çok büyük bir travma yaşamışsınız. Rabbim hakkınızda en hayırlısı neyse onu nasip etsin,bu gece dua edeceğim sizin için.

Teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Ne güzel ifade etmişsin kendini.
Okurken aklıma “rabbi yesir” duası geldi. Bu duada “Rabbim zorlaştırma, kolaylaştır. Hayırla sonuçlandır.” diyor özetle. Kolaylaştırılmış ve zorlaştırılmış şeyler oluyor. Senin için bu mesele zorlaştırılmış. Zorlaştırılanlarda da hep bir hayır oluyor. Bazen istediğim şeyler olmadığında kendi kendime üzülürken hayırlısını istemiştim belki de buydu hayırlısı diyorum. Olmamasında belki bir hayır var. Belki şu an olmamasında bir hayır var. Kendi akışını bozma. Saçını boyat. İstediğini ye, iç, giy, yaşa. Önce kendini düşün. Çocuğun olursa ileride yine önce kendini düşün! Kendini hiçbirşey için bu kadar kısıtlama. Eşinle senin sımsıkı kenetlenmenize ve bu sınavı aşkla atlatmanıza vesile olmuş tüm bu yaşananlar. Belki ilk hayır bu. Hayatını eşinle mutlu bir şekilde yaşa. Rahatlayınca umarım herşey yoluna girer. Sana huzur ve mutluluk diliyorum canım...

Çok üzüldüm
Rabbim umarım hayatınızın yönünü istediğiniz şekilde vermeniz için size bütün kapılarını acar

Yanlış anlamayın ama eşinşzle sorunlarınız varken bu kadar uğraş ne için?

Nasipten öte yol yok. Allah hayırlısı neyse onu versin. Çok samimi yazmissiniz sizin için dua edicem..

lorentz daha 30 cıvarısındır en fazla yani çok gençsin bebek sahibi de olursun iyi bir anne de olursun seni böyle strese sokan toplum baskısı mahalle baskısı dedıkleri şey evlendın ya ılla 2 3 sene içinde çocuğun olmalı yok öyle bir şey mutlu olmaya çalış ınan hayat kısa ınsanların sandığı kadar uzun değil ve başkaları için de yaşanmaz eşin sorun etmıyorsa sen de oluruna bırak derim ben elinden geleni yap gerisini allaha bırak ve hayatın gençlığının tadını çıkar

Çocuğunuzun olmama sebebi ne acaba ben olsam bı sure kafamı dinler o transfer i yapardım zaten en zor kısmı atlatıp en kolayına kadar gelmişsin iz yaptırın inşallah hayırlısıyla olur olmazsa da üzülmeyin Allah'tan ümit kesilmez.

Basin sagolsun canim benim okurken ilk satirlari tekrar okudum yanlis okumus olayim diye cok uzuldum imtihan dunyasindayiz herkesin sinavi farkli bizim de cocugumuz olmuyor doktorlarin soyledigine gore olmasi imkansiz elimizden geleni yapip Allaha birakmak en guzeli vardir bunda da bir hayir bilemeyiz

Bence ne yap biliyomusun bu yaz esinle guzel bir tatile cik gez toz iyice yorul daha sonra ilk is transfer ol ve ins guzel haberler al.

Ben çoğunlukla temizlik konularınıza denk gelmiştim sizin. O zaman bu tip sorunlarınızı pek düşünmemiştim ısrarla niye bu kadar temizliğe takıyor derken. Şimdi taşlar yerine oturdu. Yaşadıklarınız ağır gerçekten, ama inancınız varsa Allah'a şükredin. Yaşadıklarımızın hepsi birer sınav, sizde alnınızın akıyla bu sınavdan çıkarsınız inşallah. Yaşınızı bilemiyorum tabi ama gençseniz daha önünüzde vakit vardır, çocuğunuzu elbet bir gün kucağınıza alırsınız. Yaşadığınız ilk travma sizi çok etkilemiş, ondan bu kadar kafaya takmışsınız ama psikolojik olarak bazı şeyleri akışına bırakırsanız daha mutlu daha huzurlu olacaksınız. Allah yardımcınız olsun, dilerim mutlu huzurlu bir hayatınız olur bundan sonrası için.

Evet çocuk esirgeme kurumunu ciddi ciddi düşünüyorum aslında. Belki inanılmaz frekansım tutacak ve ordan bir bebeğim olacak. Sonra da ikinci bebeğimi doğururum belki. Birlikte büyürler. Hayaller ama hayatlar...
Çalıştığım yere bir arkadaş başlamıştı.Yaninda 1.5/2 yaşlarında dünya tatlısı bir oğlan ..annesine de benzettim biraz.Bu arkadas nemrut birisiydi ve pek konuşmazdı.Sadece rahmiyle ilgili sorunlarının olduğunu ve cerrahi mudehale ile kanamalarının durdurulduğunu biliyordum.Oradan ayrildim ve baska yerde calismaya basladigimda bu arkadaşin bir de kızı olduğunu ,ilk çocuğuna ise evlat edinme yoluyla sahip olduğunu öğrendim.İkisi arasında duygu olarak fark var mı diye sormuşlar o arkadaşa ...olurmu öyle şey ben anneligi oğlumla ilkkez tattım.Kizimla da ailedeki sevgimiz arttı demis

Kesinlikle fark olmadığını tahmin edebiliyorum. Sonuçta güvenli bağlanma şaglandiysa o kalıcıdır. Bakalım hakkımızda hayırlısı. Bu yaz çocuk esirgeme kurumuyla ilgili planlarım var bakalım.

Amin inşallah. Teşekkür ederim.

Neden imkansızmış ? Doktorlar neye gore böyle bir hüküm verebiliyor ki ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…