Öldürmek mi yoksa ölmeyi göze almak mı?

Rabbimin tüm yardımı tüm şifası seninle olsun arkadaşım şunu yaparım diyemem empati kurmak dahi istemiyorum…

Bu uzun süreli yatışı yapacak bir tane hastanemiz yok mu devletimizin?
Üniversite hastaneleri diyorum başka bir şey demiyorum, Z zeynepthevideographer geçmiş olsun öncelikle inşallah yavrucuğun sağlıcakla ve vakitlice gelir. Hangi şehirdesin bilmiyorum ama şehir hastanelerine bu süreçte güvenmiyorum bulunduğun ilde üniversite hastanesi varsa oraya başvur.

Benim su sizintisi suphem oldugunda doktorum bana bir ped aldirmisti. Sizinti takibi yapalim diye. O tarz pedlerden duzenli kullansaniz ve sizinti olursa ihtimalleri degerlendirseniz?
Evet, eğer eve çıkarsam o pedlerden alıp kontrol edeceğim. Ama öyle bir korkuttular ki çok ani ölüm yaşanabilir diye, eve çıkmaya korkuyorum.

Siz olsanız ne yaparsınız diye sorduğunuz için yazıyorum, tevekkül eder beklerdim. İhtimaller en sağlıklı gebelik için bile vardır. Şu an yolunda olmayan bir şey yok anladığım kadarıyla. Allah kolaylaştırsın, sağlıkla kavuşun inşallah bebeğinize
Evet çok şükür şu an genel tabloda hiç olumsuzluk yok. Doğru, risk her zaman var.

Yarinki testten sonra doktorunuzun görüşü cok onemli bence
Bu tip durumlarda ozel degil devlet daha guvenilir geliyor bana. Sartlar cok iyi degil maalesef. Ben üniversite hastanesinde ogretim gorevlsiine muayene oluyordum. Yari ozel gibi dusunun. Muayene ucreti ödüyorum, istersem tek kisilik odada kiraliyorum ama geriye kalan tum is ve islemlerde devlet hastanesi imkanlarindan faydalaniyosun. Yani sira bekliyosjn, istedigin sey hemen olmuyor vs vs

Allah sifa versin size ve yavrunuza

Geçmiş olsun. Allah hayırlısını nasip etsin. Hangi şehirdesiniz? Ben Çapa’da yatmıştım. Orda preeklamsiden ötürü bir aydır yatan bir hanım vardı, daha 24. haftada falandı, daha çok burda yatacağım diyordu. Bulunduğunuz ilde çapa, cerrahpaşa, zeynep kamil gibi doğumda uzmanlaşmış hastane varsa oraya gitmenizi öneririm.

Canım öncelikle mutlaka üniversite hastanesine git bence. Hem her zaman 2. Göz iyidir. İnşallah yarın negatif bir sonuç almazsınız. Ama şöyle de bir şey var doktorlar her zaman her şeyin en kötüsünü söylüyorlar. 9 ay boyunca farkında bile olmadan sıvı sızıntısı yaşayıp sağlıklı doğum yapan bir çok kadın var.
Bu tamamen senin vereceğin bir karar ve çok çok zor bir karar. Ama ben yarın ki sonuç pozitif dahi olsam beklerdim.
Allah yardımcın olsun , bebeğini sana bağışlasın inşallah 🙏🏻🩵

İkinizinde sağlığı devam ettiği sürece bence devam etmelisin eğer aksi bir durum olursa ozaman müdahale ettirmelisin , zaten bebeğin kaderide senin kaderinde yazılı Allah inşallah sağlıkla size nasip eder 🌸
Ben de öyle düşünüyordum ama bunun iki riski var. Bir, evde enfeksiyon geliştiğini fark edemeyip ölümle sonuçlanabilir. Düşük bir ihtimal tabi. Bir de genel tabloda bir bozukluk olursa bebek o zaman daha büyümüş olacak. Yani terminasyon olursa çok daha zor olacak

Ben ilk konularından birinseki bir turumundan dolayı seni çok sevdim. Derdinle dertleniyorum gerçekten. Insallah mucizeler senin olsun. Ama her şey tüm imtihanlar da da insanlar için. Bir kaç hafta süre ver kendine bu mümkün ise. Gidisata bak ve kararı öyle ver diyorum. Değerler tablosu kötüleşirse asla kendini riske atma lütfen.

Rabbimin tüm yardımı tüm şifası seninle olsun arkadaşım şunu yaparım diyemem empati kurmak dahi istemiyorum…

Bu uzun süreli yatışı yapacak bir tane hastanemiz yok mu devletimizin?
Serklajı devlet Hastanesi'nde olduğum için başkasının hastasına bakmak istemiyor diğer hastaneler. Ama buradan çıkarırlarsa orayı da denerim

Şehir hastanesindeyim. Yani devlet
İnşallah bu iki şıkkı hiç tercih etmeden sağlıkla taburcu olursunuz.
Üniversite hastanelerinin yenidoğan yoğun bakımı ve riskli gebe takipleri daha iyi oluyor,
Bundan sonraki takipleriniz için Üniversite hastanelerini tercih edin.
Çok geçmiş olsun, Allah evladınızı sağlıkla size bağışlasın.

Yarinki testten sonra doktorunuzun görüşü cok onemli bence
Bu tip durumlarda ozel degil devlet daha guvenilir geliyor bana. Sartlar cok iyi degil maalesef. Ben üniversite hastanesinde ogretim gorevlsiine muayene oluyordum. Yari ozel gibi dusunun. Muayene ucreti ödüyorum, istersem tek kisilik odada kiraliyorum ama geriye kalan tum is ve islemlerde devlet hastanesi imkanlarindan faydalaniyosun. Yani sira bekliyosjn, istedigin sey hemen olmuyor vs vs

Allah sifa versin size ve yavrunuza
Bunu yapabilirsem razıyım yaparım. O zaman üç görüş oldu üni hastaneleri yönünde. Burada bir karar vermeden önce oraya da gideyim.

Geçmiş olsun. Allah hayırlısını nasip etsin. Hangi şehirdesiniz? Ben Çapa’da yatmıştım. Orda preeklamsiden ötürü bir aydır yatan bir hanım vardı, daha 24. haftada falandı, daha çok burda yatacağım diyordu. Bulunduğunuz ilde çapa, cerrahpaşa, zeynep kamil gibi doğumda uzmanlaşmış hastane varsa oraya gitmenizi öneririm.
Kayseri'de yaşıyorum. Bir tane doğum evi var ama şu an sanırım orası en kötüsü. Fakülte var, devlet hastanesi var. Kadın hastalıklarında ihtisaslaşmış bir kurum bilmiyorum maalesef:KK43:

Ben ilk konularından birinseki bir turumundan dolayı seni çok sevdim. Derdinle dertleniyorum gerçekten. Insallah mucizeler senin olsun. Ama her şey tüm imtihanlar da da insanlar için. Bir kaç hafta süre ver kendine bu mümkün ise. Gidisata bak ve kararı öyle ver diyorum. Değerler tablosu kötüleşirse asla kendini riske atma lütfen.
Çok teşekkür ederim. Bu düşüncen beni çok mutlu etti. Şu an için birkaç hafta süre tanımak mümkün görünüyor. Başka hastanelerde gözetim altında kalabilirsem sanırım en mantıklısı karar vermeden biraz daha beklemek.

Bunu yapabilirsem razıyım yaparım. O zaman üç görüş oldu üni hastaneleri yönünde. Burada bir karar vermeden önce oraya da gideyim.

Ben memnun kaldim. Simdi baska bir saglik sorunum icin yine ayni sekilde ogretim gorevlsine muayene oluyorum. Ha oyle ilgi alaka, nasil oldun, iyi misin, yat dinlen, isigi kapatalim uyuyun vs beklemeyin. Ciddi is yukleri oldugu icin herseyi dan dun hizlica yapiyolar ama son derece guvenilirler

Ben de öyle düşünüyordum ama bunun iki riski var. Bir, evde enfeksiyon geliştiğini fark edemeyip ölümle sonuçlanabilir. Düşük bir ihtimal tabi. Bir de genel tabloda bir bozukluk olursa bebek o zaman daha büyümüş olacak. Yani terminasyon olursa çok daha zor olacak
Sık sık kan tahlili vererek enfeksiyonu takip edebilirsiniz. Evine yakın sağlık ocağında kan verirsin ve takip edersiniz

X