Olağanüstü acil bir konu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Annesi öyle söyledi.
Ben ilişkisi olduğunu bile yeni öğrendim.
Evlilik vadiyle kandırmış dedi.
Kadın klasik mahalle teyzesi siz de onun söylemleriyle adamı karaktersiz ilan ettiniz. Siz de az değilsiniz. Dedikodu buldum diye üstüne atlamışsınız mevzunun.

39 yaşındasın. Profilinde yazıyor. Bir anneyle oturup defalarca kadının genç kızının dedikodusunu yapmışsın. Şimdi de oturmuş 23 yaşında olan çiftin sevişmesini gündeme almışsınız. Bu kadının gözünde kızı ilişkiye girdi diye nasıl ahlaksızca aynı şekilde sende bu kızı ilişkiye girdi diye ahlaksız görüyorsun.

Vicdanlı merhametli insan bunun dedikodusunu defalarca kez yapmaz. Kızına böyle ahlaksız damgası yapan biriyle görüşmez. üstelik akraban bile değil bu kişi. Sana bu konu açıldığında "bu o kızın özel hayatı beni ilgilendirmez bana anlatma" diyecektin.

Gereksiz olan insanların haddi olmayan konulara karışıp, aynı senin yaptığın gibi müdahale etmesi, dedikodu yapması.

Kadın klasik mahalle teyzesi siz de onun söylemleriyle adamı karaktersiz ilan ettiniz. Siz de az değilsiniz. Dedikodu buldum diye üstüne atlamışsınız mevzunun.
Peki siz öyle diyorsanız öyledir.
Gerçekten sizin gibiler yüzünden bu platformdan soğudum.

Peki siz öyle diyorsanız öyledir.
Gerçekten sizin gibiler yüzünden bu platformdan soğudum.

Özür dileriz seni soğuttuk.

İstersen çayımızı demleyip, çekirdeklerimizi hazırlayıp görüntülü sohbet yapalım. Daha ayrıntılı anlatırsın olanı biteni. Biz senin hevesini pek alamadık ya. Bugün namus bekçiliği günümüzde değiliz.

Hiç bir şey yapılamaz. Kızı okuyor mu ne yapıyor ? Hayatına bakacak. Siz diyorsanız bunlar töre cinayeti işleyecek modelde diktirsin.

Kızı zaten zor bir kız.
Ele avuca sığmayan laf geçmeyen türden.
Üstüne tüy dikt diyelim bu olay.
Annesinde zerre akıl olsa kızının bu özel durumunu sana anlatmazdi. Bu kadar ayilip bayılan kadın ne demeye sana anlatıyor ? Ya para istiyor senden ya da herkes duysun da kızı zorda kalsın falan istiyor ?

Gerçekten bu konunun bir yaptırımı olabileceğine ve bunu size söyleyen biri olacağına inanarak mı açtınız konuyu yoksa dedikodu yapmak için mi?
Kız hakkında söylediklerinize bakılırsa 2. seçenek gibi duruyor

Annesi çenesini tutabilirse ve sizin gibi insanlara anlatıp durmazsa kimse öğrenmez, merak etmesin.

Hayır ama söyleme potansiyeline sahip biriymiş.
Bence adam değil de kızın annesi tehlikeli...Siz niye biliyorsunuz bunu mesela? Size niye anlattı? Size ne? Alt tarafı yetişkin iki genç sevmiş sevişmiş, anne dünyanın sonu gelmiş gibi feryat figan ortaya düşüp , kızının arkasinda duracağı yerde konuya komşuya anlatırsa duyulur tâbi ki...Adam herkese anlatsa bile anası dik durduktan sonra kimse gık diyemezdi....

Ay ne yapacak istemiş yapmış. Hamile de değilse. Korunma yöntemleri hakkında bilgilendirin. O kadar ağlayacak bişey yok

kızımın adı çıkacak diye ayılıp bayılan anne kendisi size anlatıyor olayı? Ne anladım ben bu işten

Kendi rızasıyla beraber olmuşsa ve reşitse hukuki olarak bu suç değil.Ama evlilik vaadi vermiş dolayısıyla vicdanen evlenmesi gerekiyor aslında.Olay doğuda mı oluyor ? 2025’e gireceğiz bekaret kaldı mı artık ? Kızın annesi neden bu kadar üzgün onu anlamıyorum sanki kızı cinayet işlemişte karalar bağlamış gibi… Bence kızla ablası olarak konuşun yoluna baksın sırf bekaretini verdi diye o çocuğun peşinden koşmasın.

İki insanın sevişmesi nasıl olağanüstü acil bir konu olabilir ki? Hani Adem ve Havva’dan beri çatır çutur yapılan bir aktivite bu.

Konu sahibinin talebi üzerine topiği yorumlara kapatıyorum ama konu açan herkesten rica ediyorum, konu açarken “Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, kişiye özel gibi başlıklar uyarı yapılmaksızın silinebilir). Aksi halde yönetim tarafından müdahale edilebilir.” kuralına uyun.
Olağanüstü acil, çok acil, acil, imdat, yardım vb başlıklar, sadece emoji kullanılan başlıklar, :;;•;:₺,.*’ …..,,,, gibi noktalama işaretlerinden oluşan başlıklar kullanmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…