Olağanüstü acil bir konu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu başında kız zavallı oğlan karaktersizdi, evrim geçirdi ve kız manyak oldu 😂
Çocuk evlenme vadiyle kandırdığı ve sözündee durmadığı için karaktersiz dedim.
Kızın da çok normal olduğunu düşünmüyorum.
Bunca şeyden sonra hala engellenmiş olmasına üzülüyormuş.

Çocuk evlenme vadiyle kandırdığı ve sözündee durmadığı için karaktersiz dedim.
Kızın da çok normal olduğunu düşünmüyorum.
Bunca şeyden sonra hala engellenmiş olmasına üzülüyormuş.
İyide millet kına yapıp ertesi gün bile ayrıla biliyor fikirler değile biliyor.

Sen de az değilsin alerjikrinit. Bu kızın annesinden hiçbir farkın yok. Yok o kızdan her şey beklenir yok ele avuca sığmaz. Oturup anneyle kızın özel hayatını, bacak arasının hesabını tutmuşsun. Senin bir kadın olarak kendine hiç saygın yok mu, oturup bunları konuşuyorsun. Sana bu konu açıldığında ayrıntısına girmeden, konuyu kapatman gerekirdi.
Annesi kızdan hep dert yanıyordu.
Söz geçiremediğini söylüyordu.

İiiyyy, tipik mahallesinde kimin ne yaptığının merakından geberen, kim kiminle nerede ne yapmış hesabını döken ağzında çekirdekli kadınlardansın. Senden kaç büyük kadınla oturup kim bilir kaç defa kızını çekiştirdin. Çocuğun varsa çocuğuna yazık.

Bu kadın sizin akrabanız falan değil, çok sevdiğiniz bir "abla"nız.
Gelip ayılıp bayılıp size anlatmış ne yapalım diye. Başka kimlere akıl sordu, orası da ayrı tabi.
Tabi siz veya bu diğerleri de burada yaptınız gibi onun adına başkalarına akıl sormuş olabilirsiniz, ne belli.
Demeye çalıştığım kızının adı çıkacak diye üç buçuk atan kadının bir gazeteye ilan vermediği kalmış.
Sonra çocuk söyleyebilir, potansiyeli var vs vs. Önce kendi ağzını tutmayı öğrensin sonra başkalarının potansiyelini düşünsün.

Ne yapacak diye soru sormuşsunuz da buradakiler ne desin? Nasıl bir tavsiye bekliyorsunuz.
"Bir kaç erkek akrabası çocuğu tenhada sıkıştırsın, bir güzel korkutup nikah masasına oturtsun" mu desin?
Yoksa zar dikimi için iyi doktorları ve güncel fiyat listesini mi sunsun? Ya da çocuğu kıza bağlayacak büyüler falan...

Tavsiye istiyorsanız, işte tavsiye. Hanımefendi önce bir sakin olsun, ayılıp bayılmayı, ortalığı ayağa kaldırmayı bıraksın.
Maşallah, başkasına gerek kalmadan kızının adını kendi çıkaracak. Kızın üstüne gitmeyi bıraksın, su akar yolunu bulur.
Yok akrabam değil.
Kadının birde ablası biliyor.
Bende sakin ol yapacak bişey yok dedim.
Ama ne olcak diye kendini paralıyor.

16 yasındaki ergen kız olsaydı dert yanması normalde 23 yasında kızından dert yanması kızın doğrularına saygı duymamasından.O kız baska sevgilisi olur yine sevisir.Terk edildi diye ask acısı cekiyor geçer.

İiiyyy, tipik mahallesinde kimin ne yaptığının merakından geberen, kim kiminle nerede ne yapmış hesabını döken ağzında çekirdekli kadınlardansın. Senden kaç büyük kadınla oturup kim bilir kaç defa kızını çekiştirdin. Çocuğun varsa çocuğuna yazık.
Sen kimsin be terbiyesiz,
Alttan aldıkça cılkını çıkardın.
45 yaşında yazmışım kadın gördün mü? Benim kaç yaşında olduğumu biliyor musun.
Sırf konuşmak için konuşan gereksizin tekisin.

Ortada zorlama yok bir şey yok, kız bunu bu kadar dert etseydi yapmazdı zaten. Annesi bunu dert edip de kendine hayatı hiç zindan etmesin. 23 yaşında kız çocuk değil, evlenme vaadi falan geçiniz bunları. Öyle bir hassasiyeti varsa madem evlenmeyi bekleyebilirdi ama kız bu tür şeyleri takan biri değil muhtemelen. Eğer adının çıkmasıyla anneyi zor bir duruma sokacağını bile bile bunları yaptıysa (çünkü maalesef küçük yerleşkelerin önlenemez özelliğidir bu toplumsal kınama, özellikle dul bir anne varsa insanlar sınırsız çirkinleşebilirler) annesinden ayrı bir hayat kursun

Senin gibi gereksizler yüzünden insanlar konu açamıyor burada.
Fikrin varsa söyle yoksa uzak dur.

Yapılacak bir şey yok. Ortada rızaylq yaşanmış bir ilişki var. Anne kızının dedikodusunu yapmazsa kimse duymaz. Ne gelirse kendisinden gelecek kızına farkında değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X