okulda kuzenimle ilgilenmeli miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sassyassyy

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
9.509
48.090
kuzenim,halamın kızı,bu sene bizim okulu kazandı. kendisiyle aram çok sıkı değil yani görüşürüz falan ama öyle çok çok iyi de değiliz. sessiz bir kız. ve daha önce instagramda sevgilimle fotoğrafımı görüp annesine söylemiş,halam da bana laf sokmaya çalışmış ama cevabını almıştı. çocukça dedim hiç soğuk falan davranmadım kıza.

Şimdi pazartesi okul başlıyor,kuzenimin benle kalmasını teklif ettiler ben kabul etmedim. Birincisi arabası yok okula gidip gelmede zorlanır ben de her gün onu bırakamam semt servisi uzaktan geçiyor. İkincisi de yurt ortamında daha kolay sosyalleşir,zaten sessiz yapılı bir kız.

hazırlığı geçmiş,direkt bölümden başlayacak yani aynı kampüste olacağız. halam telefon etti,pazartesi sabah x ile ilgilen olur mu falan dedi. hala gitmeye çalışırım dedim. sanki ne işin olacak ilk günden ders mi başlar al gezdirin biraz diyor. sanırım lise zannediyor orayı...

benim için sorun yok alır öğle yemeğinde bir yemek ısmarlarım,ne bileyim konuşurum falan ama benim de bir arkadaş çevrem var hep onunla ilgilenemem. ayrıca sosyalleşmek için,arkadaş ortamı oluşturması için de hep birinin yardımına mı ihtiyaç duyacak?

babam elinden geldiği kadar ilgilen ayıp zaten eve kabul etmedin diyor,ben de ilk başta hani okulu öğretiyim işte yemek şurda ucuz burda iyi vs anlatiyim ama sürekli onunla takılmam diyorum. laf yiyorum bu sefer.

haksız mıyım ama benim de okulda bir çevrem var,sorumluluklarım var. anlamıyorum bu kadar insan kalabalığa karışıyor ama halam zorla kızını bana afedersiniz yamamaya çalışıyor. Ne yapacağım şimdi nereye kadar ilgileneceğim?

Kadın sürekli ilgilen dadılık yap dememiş ki
Pazartesi ilgilen demiş
Yapmalısın da
Nerde ne yenir içilir alışverişe nereye gidilir
Araca nerden inecek binecek göster
Çöm ne de olsa :p
Az destek ol
Bize ilk yıl elin yedi kat yabancı kızları yardımcı olmuştu.Hatta arkadaşlarıyla karşılaşınca bizi çömlerimiz diye tanıştırıyorlardı :KK19:
Aysel abla burdaysan selam olsun :halay:

Kadın sürekli ilgilen dadılık yap dememiş ki
Pazartesi ilgilen demiş
Yapmalısın da
Nerde ne yenir içilir alışverişe nereye gidilir
Araca nerden inecek binecek göster
Çöm ne de olsa :p
Az destek ol
Bize ilk yıl elin yedi kat yabancı kızları yardımcı olmuştu.Hatta arkadaşlarıyla karşılaşınca bizi çömlerimiz diye tanıştırıyorlardı :KK19:
Aysel abla burdaysan selam olsun :halay:

ya onu hallettim kendi bölümüyle ilgili bir kulübe kaydoldu,arkadaşlarım var mentor onlara numarasını falan verdim şuan onunla ilgilenen birileri vardır zaten hani o mentor-mentee ilişkisi var okulda. Ama işte orada da biraz aktif olması gerek. Çok sessiz çok ağır bir kız. otururuz mesela ben anlatırım anlatırım o susar. sevgilimle birlikte takılırız mesela yanına götürsem ertesi gün halam laf sokar ben cevap veririm tartışırız ileriyi görebiliyorum :KK70:

ben de elimden geleni yaparım zaten yurtlar kampüsün içinde,ulaşım vs gerek yok yine de anlatırım ama devamlı yapamam işte. karşı taraf devamlı istiyor ve kuzenimden de bir itiraz gelmiyor...

Kuzenimle ilgilenmeyeceğim de kiminle ilgileneceğim ki?
Hem kim kuzeninin sevgilisiyle fotosunu herkesin göreceği ortama attığında ailesine göstermez ki? Ben de gösteririm şahsen, a bakın işte X'in sevgilisi buymuş.
Ayrıca kadın telaşlı tabi evladı tek kalmış senden yardım istemiş ne olacak ki?

Kuzenimle ilgilenmeyeceğim de kiminle ilgileneceğim ki?
Hem kim kuzeninin sevgilisiyle fotosunu herkesin göreceği ortama attığında ailesine göstermez ki? Ben de gösteririm şahsen, a bakın işte X'in sevgilisi buymuş.
Ayrıca kadın telaşlı tabi evladı tek kalmış senden yardım istemiş ne olacak ki?

ben mühendislik okuyorum ve mühendislik öğrencilerine mentorlük yapıyorum,o işletme okuyacak ve hani oradan mentor arkadaşlarıma numarasını vs verdim hallettim. ben yine de ilgileneceğim ama halamla aramızda "halam sen x'i yalnız bırakma,yanında dur,o şimdi bilemez" falan gibi bir konuşma geçti. O da kendisi yaşasın görsün isterim bazı şeyleri. Başlangıç aşamasında giderim yanına ama sürekli yapamam sanırım.

ya onu hallettim kendi bölümüyle ilgili bir kulübe kaydoldu,arkadaşlarım var mentor onlara numarasını falan verdim şuan onunla ilgilenen birileri vardır zaten hani o mentor-mentee ilişkisi var okulda. Ama işte orada da biraz aktif olması gerek. Çok sessiz çok ağır bir kız. otururuz mesela ben anlatırım anlatırım o susar. sevgilimle birlikte takılırız mesela yanına götürsem ertesi gün halam laf sokar ben cevap veririm tartışırız ileriyi görebiliyorum :KK70:

ben de elimden geleni yaparım zaten yurtlar kampüsün içinde,ulaşım vs gerek yok yine de anlatırım ama devamlı yapamam işte. karşı taraf devamlı istiyor ve kuzenimden de bir itiraz gelmiyor...
Sen bir iki ilgilen
Kendi arkadaş çevresi olunca o da seni istemez zaten :KK5:

2000 kişinin yağdanlık ile ilgilenen komiteniz yeni gelenlerle de ilgilenir

Sevgiliniz ile tanıştırın yeter

Bir de yeni gelenlerin içeri alkol almıyorlar diye sizi arayabildikleri bir sisteminiz varsa kuzene de bu hususlarda az bilgi verseniz diliniz yorulmaz

Ağzı düşük insanlardan hazetmem. Şimdi orda ne yapıyorsun ne ediyorsun halana yetiştirir. Uzak dur en iyisi.

Halan laf soksa kaç yazar

komşular babana sevgilisi ile kalıyor diye telefon açınca size ne diyen baban ona da cevap verir

Kaldı ki bacan sevgilinle oturup içebiliyorsa aile yapın buna uygunsa halan Nasıl laf sokacak ki

2000 kişinin yağdanlık ile ilgilenen komiteniz yeni gelenlerle de ilgilenir

Sevgiliniz ile tanıştırın yeter

Bir de yeni gelenlerin içeri alkol almıyorlar diye sizi arayabildikleri bir sisteminiz varsa kuzene de bu hususlarda az bilgi verseniz diliniz yorulmaz

hahahah :KK70::KK70:merak etmeyin hallettim onu o da artık kulübümüzün bir üyesi ama fakülte farkı sebebiyle mentorü farklı. yine de ihtiyacı olursa hallederim sadece devamlı olmaz.

Çok üstünüze gelirlerse kıskaca kız kendi bölümünden arkadaş edinmesi lazım yoksa uyum sağlayamaz falan dersi. Abartırlarsa he he der geçersin. 1 ararlar 2 ararlar arada sen de açmazsın. Okul başlayınca da zaten bölüm dersleriniz ağırdır sizin. Çok yoğunum dersiniz olur biter. Sırf akraba diye birilerinin sorumluluğunu üstlenmemiş gerekmiyor bence de. Evi de paylaşmak istemeyebilirsiniz doğal olarak herkesin bir özel hayatı var.

Halan laf soksa kaç yazar

komşular babana sevgilisi ile kalıyor diye telefon açınca size ne diyen baban ona da cevap verir

Kaldı ki bacan sevgilinle oturup içebiliyorsa aile yapın buna uygunsa halan Nasıl laf sokacak ki

aile yapımın her konuda ortaya getirilmesi can sıkıcı olmaya başladı fakat yine bir açıklama yapayım. kimseden gizlim saklım olmadığı için paylaşıyorum fotoğrafları. halamın bakış açısı farklı olduğu için kendince yorumluyor ama cevabını veriyorum da. ama keşke konunun özüyle ilgili bir yorumunuz olsaydı. Yine de teşekkürler :)

Sonuçta neredeyse kardeş kadar yakın bir genç akrabanız bulunduğunuz şehre tek başına geliyor. Genç kız, okulun yabancısı, bölgenin yabancısı, içine de kapanık. 40 kat yabancı bile tanıdığı birine insanlığından göz kulak olur, en azından bir şeyler yerine oturana kadar. Yani böyle şeylerin gelip de buralarda lafını yapmanız bile ayıp, kusura bakmayın. Kimse size kızı sırtında taşı, annelik yap dememiş. Alt tarafı biraz ilgilen demiş. Büyütmeye gerek yok bu durumu.

Sokaktan geçen biri olsa daha fazla yakınlık hissederdiniz herhalde.
Alışana kadar en azından bir iki hafta ara ara ilgilenmelisiniz, kim tüm vaktinizi ayırmanızı bekliyor ki?

ara ara tabiki ilgilenirim mesela haftasonu vs eve götürürüm,yurtta çamaşır sorunu var çamaşırlarını alıp götüreceğim mesela. kızı kendimden soyutlamam asla. sadece halam üst üste çok kez aynı hatırlatmayı yaptı ben de devamlı yapamayacağımı düşünüyorum.

Tüm vaktinizi ona ayırmanız, dip dibe takılmanız gerekmiyor. Sanırım hafiften bir gıcıklık da var biraz kıza, ondan soğuksunuz. :) Ne olursa olsun kuzeniniz tek başına bilmediği etmediği bir şehre, okula geliyor. Elinizden geleni yapmalısınız, Pazartesi buluşun beraber bir yemek yiyin, okulu gezdirin, dikkat etmesi gereken şeylerden bahsedin işte küçük ipuçları verin, servislerin nereden kalktığından bahsedin falan filan. Zaten o da kendi arkadaş çevresini edinecektir.

aile yapımın her konuda ortaya getirilmesi can sıkıcı olmaya başladı fakat yine bir açıklama yapayım. kimseden gizlim saklım olmadığı için paylaşıyorum fotoğrafları. halamın bakış açısı farklı olduğu için kendince yorumluyor ama cevabını veriyorum da. ama keşke konunun özüyle ilgili bir yorumunuz olsaydı. Yine de teşekkürler :)

Konunun özü ise bunları takman garip

Yani bu kadar yenilerle ilgili birisi bunları takmamalı

İlk gün selam der geçersin

Biz ne mentor gördük ne kuzen gayet de okuduk

Sonuçta neredeyse kardeş kadar yakın bir genç akrabanız bulunduğunuz şehre tek başına geliyor. Genç kız, okulun yabancısı, bölgenin yabancısı, içine de kapanık. 40 kat yabancı bile tanıdığı birine insanlığından göz kulak olur, en azından bir şeyler yerine oturana kadar. Yani böyle şeylerin gelip de buralarda lafını yapmanız bile ayıp, kusura bakmayın. Kimse size kızı sırtında taşı, annelik yap dememiş. Alt tarafı biraz ilgilen demiş. Büyütmeye gerek yok bu durumu.

bilmediği şehir değil ki kendisi de ankarada doğup büyüdü sadece biraz uç kesimde,okula gidip gelmesi uzun sürecek diye yurtta kalacak hem de kendisi istedi ailesinden ayrılmayı. Aslında onun iyiliği için istedim biraz kendisi arkadaş edinir vs diye. yoksa kızı kaderine terk etmem tabiki :) halam çok evhamlı sürekli arıyor vs ben de sanırım hep onunla ilgilenmemi istiyor diye düşündüm.

Bu arada ben aile yapını eleştirmedim hatta onayladığım bir durum

Ama senin bu konudaki kaygın garip

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X