Öğretmenler Günü Hediyesi Belası

Evet öyleymiş yukarıda biri yazdı, şaşırdım gerçekten.

Ben de onu diyorum öğrenciden gelen ve maddi değeri olmayan her şey kabul edilmeli.
Ajanda artı dolmakalem şeklinde gelen bir şey velinin hiç düşünmeden çocuğuna da öğretmenini düşünmesine alan bırakmadan seçilen bir şeydir ve hiç gerek yoktur.
Zaten onu yazan kişide öğretmene fix ajanda+dolmakalem diye belirtmiş yazdığınız mesaja bakarsanız.
Öğrencimizin bizi sevip sayıp düşünerek yaptığı bir durum değil yani o olay baya öylesine yapılmış bir şey. Gereksiz.
Seve seve kabul edeceğimiz tek şey öğrencilerimizin yaptığı şeylerdir kendi çabası ile.
Zoraki olan şeyler değil.
Bu arada ajanda ve dolmakalem de parayla satılıyor baya maddi bir şey ödüyorsunuz yani nasıl maddi değeri olmayan şeyler kabul edilir dedim dediniz anlamadım:)

Devlette var sanırırım ama kalkmış diye duymuştum. Hala devam eden var demek ki.

İlk bize iban attı sınıf annesi şu kadar para dedi resmen
Ya bu sınıf annesi saçmalığı ne allasen. Velilerin bu konuda ayaklanıp bu düzeni değiştirmelerini istiyorum. Bazı hocalarımızın da hoşuna gidiyor belli ama iş çok saçma bir yere evrilmeye başladı.

Geçen gün sosyal medyada bir sınıf annesi denen kişinin öğrenciyle tartıştığını gördüm. Ne hakla diye sorarlar adama.

Onure değil onore bir de sona yazacaktım unutmuşum

Evet sınıfa gidip çocuğu videoya almış ne hakla?!

Çok saçma bir hediye altı almak nedir ya kendimi öğretmenin yerine koyuyorum kabul edilmesi için ısrar edilecek ve etmek durumunda kalıcam bu çok rahatsız hissettirecek kendimi. Hediyeyi verilirken hayal ediyorum komik geliyor buda bizden size gönlümüzden koptu TAM ALTIN e bide kurdeleyle boynuna takın. Alın bi çiçek tatlı ve normal hediye verin.

Yakasına takarız iğneyle be ya neden öyle dedin Dilan Polat'ın sınıfı dkdkdkdk

Sınıfta bir toplantıyla veliler kendisi bir sınıf annesi seçiyor. İşte bir etkinlik yapılacağında alınacakları alıyor ve düzenliyor vs , sınıfa alınması gerenler oluyor onlarla ilgileniyor, işte böyle para toplayıp gidip hediye alıyor gibi bir şeyler.

Öğretmene altın almak mı? Birde bu meşhur oldu. Durumu olan var olmayan var öğrenciler arasında bile sıkıntı yaratabilir. Bence çok yanlış bir hareket. Öğretmene çiçek, çikolata, küçük hediyeler alınır. Yeter ki sevildiğini, hatırlandığını hissettirin.

Ben okeyim altınımı gönder. Hemi de hiç rahatsızlık duymam, vallaha kız.

Sen süss velilerden iyi mi bilecen

Bazı okullarda 24 Kasımda ders işlenmiyor. Okulda ögretmenler kutlama yemeği yerken, öğrenciler boş boş sınıfta oturuyor. Çocuklar o gün okulda boş oturacaklarına evde otursalar daha iyi.
Bunu hiç duymadım ve görmedim. Genelde okul bittikten sonra yemeğe gidilir veya il/ilçe organize ediyorsa ona katılınır (ne biçim edilgen oldu bu da).

Eskiden bu kadar cılkı çıkmamıştı. 2 senedir şaştım kaldım. Bir de mecbur değilim bırakır giderim havaları oluyor. Kapında yatan yok, gönüllü çıkan sen değil miydin? Hem bir işe soyunup hem de uğraşamam nazları niyazları var. Ve her hediye konusunda en lüks en iyi şeyi alma peşindeler niyeyse. Geçen sene anasınıfında da aynı şeyler oldu az çok. Öğretmen evlenecek diye çeyiz bakmak istemişlerdi. Çok münakaşaya girmek istemiyorum. Kendilerinden başka haklı yok ve hep mağdurlar. Söyleyeceğimi söyleyip tartışmaya katılmıyorum.

Hani belki iyi niyetli düşünüldü bir ihtiyacını karşılar vs diye. İyi niyetli düşünürsek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…