Öğretmenler Günü Hediyesi Belası

Eskiden bu kadar cılkı çıkmamıştı. 2 senedir şaştım kaldım. Bir de mecbur değilim bırakır giderim havaları oluyor. Kapında yatan yok, gönüllü çıkan sen değil miydin? Hem bir işe soyunup hem de uğraşamam nazları niyazları var. Ve her hediye konusunda en lüks en iyi şeyi alma peşindeler niyeyse. Geçen sene anasınıfında da aynı şeyler oldu az çok. Öğretmen evlenecek diye çeyiz bakmak istemişlerdi. Çok münakaşaya girmek istemiyorum. Kendilerinden başka haklı yok ve hep mağdurlar. Söyleyeceğimi söyleyip tartışmaya katılmıyorum.
Çeyiz mi🧐

Hani belki iyi niyetli düşünüldü bir ihtiyacını karşılar vs diye. İyi niyetli düşünürsek 🥲
İyi niyet olarak başlasa bile gidişatı kötü bence :) Birde bunu çok sık duyuyorum. Rüşvet olarak görülebilir de. Öğretmen ihtiyacını zaten karşılıyordur B Burhan Burhanitto dimi örtmenim sizlerin villası var diye biliyorum :KK53:

Tamam şimdi kafamda bazı düşünceler belirdi.

-Hoca bu hediyeyi kabul edecek mi?
-İlla toplu alınacaksa altın çok kaba kim düşündü bunu ne kadar görgüsüz 🤪 başka bir şey alalım.
-Baktım ters yapıyorlar çocuğum kendi seçecek verecek diyeceğim.

İyi niyet olarak başlasa bile gidişatı kötü bence :) Birde bunu çok sık duyuyorum. Rüşvet olarak görülebilir de. Öğretmen ihtiyacını zaten karşılıyordur B Burhan Burhanitto dimi örtmenim sizlerin villası var diye biliyorum :KK53:
Şuan villamda viskimi yudumlarken yazıyorum 🧿

Yok ya o topa girer mi ? İşgüzar bir veli çıkıp şikayet ediyormuş 🧐

Normal düşünceler değil 😂 Bir ara kafamdan 5 i bir yerde takalım en iyisi ya da yılan derisi çanta olmadan olur mu diye manidar şakalar yapmak geçiyordu da hadi vazgeçtim sonradan.
Ev dizemeye kadar gider bu iş.

Konudan bagimsiz ajanda+dolma kalem benim standart hediyemdir. Cok mu sıkıcı oluyor?
bence gayet iyi
çok hoş ajandalar var
dolma kalem ise ayrı bi dünya zaten, kalite kalite çeşit bol ve aşırı cool duranları var
hatta üzerine isim soyisim yazdırmak da mümkün oluyor
ben çok değer verdiğim birine üzerinde ismi yazan şık bir dolmakalem hediye etmiştim
uzun süre de kullanmıştı çokta mutlu olmuştu

bence eşiniz haklı
kalkıp da altın almak çok ayıp geliyor bana
hayır yani üzerine takacak hali yok e kullanabileceği bi eşya da değil
hayatını kolaylaştırmayacak
geriye sadece maddi yönden değerli olması kaldığı için evet sen fakirsin ben sana acıdığım için
aha da bu altını hediye ediyorum anlamına geliyor bence
öğretmen değilim ama olmam da gerekmiyor zaten biri bana bunu hediye etse
aşırı ezik hissederdim ve gururuma dokunurdu
burada altın tarzı hediyeleri kabul eden öğretmenlere duyurulur
veliler hediye adı altında size altın veriyorsa kendinizi ezdiriyorsunuz demektir, haberiniz olsun
ne münasebet çünkü...

Açıkcası ben öğretmenin aracını gördüm baya eski bir model, hatta boyaları filan dökülmüş hani gelir seviyesini belki oradan tahmin edebiliriz. Belki devletteki kadar yüksek maaş almıyor olabilir. Yanlış anlaşılmasın hani kötü bir anlamda demiyorum ama tahmin yürüttüm yalnızca. Diğer veliler de böyle düşünmüş olabilir mi bilemedim.

Bu arada ben de dubai prensi değilim yani ortalama gelirliyiz, 98 model araç kullanıyorum. Ama çok çok çok zengin veliler de var sınıfta.
bu bildiğiniz ezmek ve acımak mesela
siz eziyorsunuz demiyorum yanlış anlamayın
siz mevzuyu anlatıyorsunuz sadece
ama veliler tamda bu söyledikleriniz gibi düşünüyorsa
yazık ya arabası eski, boyaları bile dökülmüş belli ki maddi durumu kötü
hadi altın alalım da sevinsin gariban diye düşünüyor olabilir

X