Öğretmenler Günü Hediyesi Belası

Fazlasını bile hakkediyor çünkü öğretmen. Kolay mı ? Bence değil, biz bir iki çocukla basedemezken onlar 30 40 çocukla uğraşıyorlar. Hele de anaokulu öğretmenleri o yaş aralığı ile ilgilenmek sabır işi. Valla bizim öğretmenimiz hakkediyor Allah razı olsun.

Gönül ister ki enn güzel şeyleri alalım verelim. Hediyelesmek çok güzel bence. Tabi manevi değeri olan hediyeler de çok değerli.
İnşallah milli eğitimde öğretmenlere gerektiği değeri verir.

Düzenleme: Öğretmen arkadaşlar yanlış anlamasın bela yazmamın sebebi başlığın dikkat çekmesi içindi 😁

Merhaba arkadaşlar;
Birinci sınıf öğrencisi annesiyim. Bugün grup kurulmuş anneler arasında. Altın alalım topluca dendi. Ben de uyarım dedim. Böyle bir şey bekliyordum çünkü. Kızıma da ufak bir kartondan kart hazırlatırım yollarım diye düşündüm.

Eşime sordum, gıcık oldum dedi 😁
Çocukların öğretmenleri için içinden geleni almaları gerekiyorken hocaya altın alıp vermek o heyecanı baltalamak gibiymiş. Yok sanki hoca fakirmiş de al sana altın diyecekmişiz. Manevi değeri olacak bir şeye maddiyat yüklemek doğru değilmiş. Yarın güzel bir cevap yazalımmış gruba. Ay beni sinir etti akşam akşam.

Tamam bence de haklı kesinlikle bu işlerin suyu çıktı ama cidden uğraşmak istemiyorum bu konuyla. Bir ton laf dalaşı geçecek. Bir de önce uyarım dedim sonra kocam böyle böyle dedi demek ağırıma gider 🤪😂 Bir de çok mu uyumsuz gözükürüz yani herkes tamam dedi çünkü 🥲 Bir ben itiraz edeceğim.

Off ne yapayım? Neler düşünüyorsunuz.

Gerçi ben de gıcık oldum bu işe bir kaç veli belli ki gruplaşmış bu mevzuyu düşünüp sonra grup açmışlar. Yani veliler arası gruplaşma var. Bu hediye hocaya nasıl takdim edilecek mesela o da bir soru.
Öğretmenim ve öğretmenler günü yaklaştıkça çok geriliyorum.Ben şahsen bir çiçekle daha az mahcup olurum sanırım.
Yalnız şunu ekleyeyim:Bugüne kadar en anlamlı bulduğum hediye bileklik oldu bir de ismimin baş harfi olan kupa.

Düzenleme: Öğretmen arkadaşlar yanlış anlamasın bela yazmamın sebebi başlığın dikkat çekmesi içindi 😁

Merhaba arkadaşlar;
Birinci sınıf öğrencisi annesiyim. Bugün grup kurulmuş anneler arasında. Altın alalım topluca dendi. Ben de uyarım dedim. Böyle bir şey bekliyordum çünkü. Kızıma da ufak bir kartondan kart hazırlatırım yollarım diye düşündüm.

Çocukların öğretmenleri için içinden geleni almaları gerekiyorken hocaya altın alıp vermek o heyecanı baltalamak gibiymiş. Yok sanki hoca fakirmiş de al sana altın diyecekmişiz. Manevi değeri olacak bir şeye maddiyat yüklemek doğru değilmiş. Yarın güzel bir cevap yazalımmış gruba. Ay beni sinir etti akşam akşam.

Tamam bence de haklı kesinlikle bu işlerin suyu çıktı ama cidden uğraşmak istemiyorum bu konuyla. Bir ton laf dalaşı geçecek. Bir de önce uyarım dedim sonra kocam böyle böyle dedi demek ağırıma gider 🤪😂 Bir de çok mu uyumsuz gözükürüz yani herkes tamam dedi çünkü 🥲 Bir ben itiraz edeceğim.

Gerçi ben de gıcık oldum bu işe bir kaç veli belli ki gruplaşmış bu mevzuyu düşünüp sonra grup açmışlar. Yani veliler arası gruplaşma var. Bu hediye hocaya nasıl takdim edilecek mesela o da bir soru.
Yani henüz okula giden çocuğum yok sadece yorum yapmak için geldim, önceden tamam deyip sonradan dönmeniz ters karşılanabilir bu seferlik ses etmeyin imkanınız var ise.

İlk okul anımı hatırlıyorum, öğretmenime Fenerbahçeli kravat alıp yanında çiçekle vermiştim. Veriş anım, elini öpmem, beni öpmesi, fotoğraf çekilmemiz hepsi dün gibi aklımda.

Bana kalırsa çocuklar bire bir hediye takdimi etmeli, çorap, gomlek, çiçek şeklinde hediyeler bütçeye göre şekillenmeli. Ama işte günümüzde, bu şekilde olmuyor sanırım 😂

Bizim de 3 sene boyunca öğretmene hem öğretmenler gününde hem de doğumgününde maddi değeri olan hediye alındı. Hatta bi keresinde çeyrek mi yarım mı ne alındı. Aslında toplu halde hediye almak maddi olarak zorlamıyor sorun o değil ama kötü olan tarafı hediyeyi sınıf annesi ve okulda takılan Bi kaç veli veriyor, çocuklar değil. Daha da kötüsü öğretmen gruptan Bi teşekkür etme tenezzülünde bile hiç bulunmadı. Böyle toplu halde olduğu için kimse çıkıntılık da edemedi. Sadece Bi keresinde Bi veli yazdı ama yazdığıyla kaldı çünkü öğretmen kendi grubundan havalı Bi şekilde hediyeyi umursamadığını önemli olanın hatırlanmak olduğunu söyledi?!?! Hatta bi nevi ortaya yazarak o veliyi azarladı. Buna kim inanır kadir inanır tabi. 😂😂 Madem öyle manevi değeri olan hediyeler iste değil mi?
Yani neticede istemeyen öğretmen kesinlikle belirtiyor demek ki... İş bizim için iyice tuhaf hal aldı, grubu sessize alıp arşivledim. Parayı da yolladım ne kadarsa teşekkür edip bitirdim konuşmayı. En son tüm branş öğretmenlerine hediye vs konuşuldu hatta kat görevlisine bile. Sonra grubu kuran kadına çok iyi düşündünüz harika vs diye mesajlar atıldı. Anlamadım ben mi tuhaf ve uyumsuzum her zaman. Yani bu kadar müthiş olan nedir bilmiyorum bu kadar övecek ne var 🧐 Cringe oldum aşırı.

Ogretmen hic birsey istemiyor da bizim velilerimiz bu hale getirdi nedir ya dügünemi gidiyoruz ceyrek takiliyor
Bizim ogretmene marka saat alindi bir de cicek
Tabi herkes verince mecbur veriyorsun
Bir arkadaşimizin ogretmenine yarim altin aliniyor
Sacmalik
Güzel hediye al ver ceyrek nedir ya oldu kirmizi kurdele gotürüp boynuna asalim ceyregide kurdeleye asariz töbe töbe
Bazi velilerimiz gercekten cok sacmaliyor nasil yag yapicaklarini şaşiriyorlar

Ben kızıma öğretmenine ozel bir resim cizdiricem içinden geldiği gibi. Seçtiği çiçekle de hediyesini götürecek. Yani bu daha anlamlı değil mi ? Ben öğretmen olsam asla hediye kabul etmiyorum sakın para toplayıp almayın diye önceden duyururum. Çok ayıp değil mi böyle çiçek dışında hediyeleri kabul etmek?

Merhaba arkadaşlar;

Valla bizde de özel.okulda okuyor oğlum zaten bi ton para veriyoruz veliler iyj bir hediye alalım, çiçek ekstra pasta yaptırılması. Okul yonetimi ise daha hediye mevzusu olmadan lösev tema gibi kuruluşlara bağış yapılsın demişti ama illa hediyeler konusunda veliler tutturdu. Katılmasam çocuğum dışlanır mi korkusu. Valla bu.para harcama yarışını anlamıyorum

Merhaba arkadaşlar;

Bir öğretmen olarak esiniz haklı diyorum. Kizim birinci sınıfa giderken toplu hediyeye katılmadım, çünkü hediye ve çiçeği sinif annesi ve birkaç veli öğretmene verecekti, çocukların ise durumdan bile haberi olmayacaktı. Sınıfa pasta yaptırdılar, ona katıldım. Kızımla da çiçek yolladım.

Simdi kizim 6. sınıfa gidiyor, sinif adına çiçek yaptiracaklarmis öğretmenler odasına, fikirleri bence çok güzel. Oglum kreşe gidiyor, onunla da canlı bir çiçek yollamayı düşünüyorum...

Yıllardır öğretmenler günü hediyemiz Darüşşafaka'ya öğretmen adına bağıştır. Yanına da bir çiçek. Çok da mutlu oluyorlar.
Ben de öğretmenim ve çocuk kendisi yapmadıysa kurabiyeyi bile kabul etmiyorum. Biz hediye gelmeyince kendimizi kötü hissetmiyoruz, endişe etmeyin.
Yani siz hediye kabul etmiyor olabilirsiniz de genel geçer bir şey değil. Hocamız 4 yıldır zaten aynı hediyeyi kabul ediyormuş. Kendine bunu layık görüyorsa benim endişe edecek bir şeyim yok.

Valla bizde de özel.okulda okuyor oğlum zaten bi ton para veriyoruz veliler iyj bir hediye alalım, çiçek ekstra pasta yaptırılması. Okul yonetimi ise daha hediye mevzusu olmadan lösev tema gibi kuruluşlara bağış yapılsın demişti ama illa hediyeler konusunda veliler tutturdu. Katılmasam çocuğum dışlanır mi korkusu. Valla bu.para harcama yarışını anlamıyorum
Abartıyorlar maalesef ben şaşkınım 😁 Sadece veli mi suçlu burada? Öğretmen en büyük etken.

X