Öğretmenler günü hediyemiz.fikriniz?

Bence bukadar buyuk bir hediyeye gerek yok daha kucuk kalem gibi bir hediye verin bunuda ona kibarligindan verin cocugunuzla daha cok ilgilensin diye degil.Zaten fazlasiyla ilgileniyodur cocugunuzda sevdiyse.

Bacım bundan da rahatsiz olduysan çeneni tut kavga etme milletle. Ediyorsan da sonuçlarına katlan. Karşındaki de insan nihayetinde. Hem kavga ediyim hem her sey iyi olsun diyorsan da al çocuğunu baska okula ver.
( Yalnız her yerde de tartışmışsin burda diger anaokulundan bahsediyorsun. Kendini sorgula derim.)

Bir de çocuğu kasımda okula başlatan sensin

Zamanında başlat dedik başlatmadın

Bir süre geçecek ki çocuk da alışacak

Hemen Nasıl kırk yıldır tanıyor gibi yapsınlar

Mesela oğlum sessiz sakin bir çocuktu bir de ona benzeyen arkadaşı vardı sınıfta

Ben isterdim ki öğretmen bunları oynatsın ikisi de ayrı ayrı takılacaklarına öğretmen köprü kursun benziyorlar da iyi anlaşırlar vs

Bunu öğretmene söylemedim öğretmenler gününde bunu yapsın diye hediye de almadım

Oğlum ve o çocuk bir süre sonra kendileri gözlemleyerek arkadaş oldular

Zorlamaya araya girmeye gerek yok bir süreç bu

Terapi daha da fazla hakediyor bence hadiyeyi.cunku bir insan sayenizde kendini iyi hissediyor.yasama katiliyor.ben kizimin doktoruna aliyordum oda sizin gibi soyluyordu.simdi kizimla yaptigimiz zaytinlerden goturuyorum.kabul ediyor .maddi degeri yok sadece ona minnet duyuyoruz.bir sekilde onunla paylasma istegi.bag olusuyor kesinlikle.

bak bana tepki göstermeni anlamıyorum.insanların çoğu benim gibi düşünüyor ama sadece dile getirmiyorlar.suçlu benmi oldum şimdi
ne yalan söyleyeyim sizin gibisini hiç duymadım
7 ye giden kızım var o kadar veli gruplarından vs geçtim yani

bu arada kalp hastası olduğunu kreşe bildirmeniz gerekiyordu çocuğunuzun iyiliği için
ısrarla soruyorlar çünkü bir hastalığı var mı diye

Son düzenleme:
Pahalı hediyeleri alanlar zaten sevgisinden almıyor. Tepki vermeye gerek yok. Konu sahibi açıkça demiş.

Siz bir şey almayın mümkünse. Öğretmenin "hmm bu veli bana hediye almış çocuğuyla daha çok ilgileneyim" dediği nerede görülmüş. Siz hediyeleşmeyi yanlış anlamışsınız.

bence sizin hediyeniz 70 tl lik tek kişiye giden çantadan daha iyi

yerler ne güzel

o gelen bir çok garip hediyeyi kabul etseler bir dert etmeseler bir dert

Bu gercek mi ya

Gerçekten ,her öğretmen , kaba tabirle yagcilari tanıyor mu ? Ya da pahalı hediyelere her öğretmen aynı tepkiyi mi veriyor sanıyorsunuz.

Maalesef ki , canım öğretmenimiz sizi çok seviyoruz deyip duran, ustunede hediyeler yağdıran veliler var ve buna hiç prim vermeyemlerin yanında tav olanlarda var.

Bence engüzel hediye çiçek ,çocuklar öğretmenlerine çiçek verirken ne kadar mutluluk duyuyorlar.Ben de bugün oğluma öğretmenine vermesi için güzel değişik bir saksı çiçeği verdi.Öğretmeni çok mutlu olmuş

Hediye vermeyi çok severim. Kuzımın öğretmenine de her zaman hediyeler alırım ama bunu rüşvet olsun diye yapmam. Hediye dediğim çok çok özel şeyler değil. Mesela bazen ufak bir buket çiçek,gittiğimiz seyahatlerden magnet,anahtarlık,Türkiyeden nazar boncuğu ,yemeni vs Her öğretmenler gününde mutlaka kocaman bir tencere kısır götürüp öğretmenler odasına koyarım, bayıla bayıla yerler. Sürekli damak tatlarına uyacak Türk lezzetleri götürürüm. Çok memnun olurlar. Yani diyeceğim o ki her hediye rüşvet değildir. Gönülden verilen hediyeler önemlidir. Bence çanta da verilebilir ama tek bir velinin altın kolye alıp vermesini etik bulmuyorum. Sınıf olarak para toplayıp altın alınırsa kabul ama diğeri gerçekten çıkar içinmiş gibi duruyor.

çocuğu biraz daha kaynaştırsın diğer çocuklarla istiyorum
Bunu öğretmene açıkça anlatıp yardım isteyin, rahatsızlığını ve üzülmemesi gerektiğini, dışlanmaması için arkadaş edinmesine yardımcı olursa sevineceğinizi söyleyin.
Bir de gerçekten veliler sınıfa girince diğer yavrular üzülüyor.

Asıl bunu söylemelisiniz. Merak etmeyin, sizin yönlendirmeniz dışında çocuğu kısıtlamazlar. Bizim de kalp hastası öğrencilerimiz var, sadece diğer öğretmenlere bu çocukların üstüne gitmemeleri için bilgi veriyoruz. Üstüne gitmekten kastım, bir problemi tetikleyecek davranışlardan kaçınmak

tedirginliğiniz gereksiz ,benim de kızım birinci sınıfa gidiyor ve bi sınıf annemiz var sınıf velileri olarak para topladık ve güzel bi çanta aldı sınıf annemiz 150 tl falan bide çiçek ... bugünde kutlamaya gidicez :)sizde öyle yapabilirdiniz kimse rüşvet algılamazdı

çocuğunuza ayrı bi muamele edilmesi, onunla fazla ilgilenilmesi için aldıysanız yanlış bi düşüncedesiniz. sınıfta bir sürü çocuk var öğretmen birine ayrı diğerine ayrı davranamaz ki. hepsine eşit mesafede yaklaşır. siz hediye aldınız diye öğretmenin sizin çocuğa farklı davranması karaktersizlik olur açıkçası. hediye alamayan çocuklar hiç ilgi görmesin bu düşünceye göre öyle değil mi? ya siz de alabilecek durumda olmasaydınız?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…