Öğretmenler günü hediyemiz.fikriniz?

Bu arada bu genel olarak bir istek ya da mesaj diyeyim.

Öğretmenlerinize illaki toplu olarak, sınıfça bir hediye almak istiyorsanız altın kolye, pırlanta bilmem ne almak yerine öğretmeniniz adına LÖSEV'e bağış yapın, adına plaket göndersinler. Hem daha gurur verici hem daha hayırlı bir iş yapmış olursunuz. Çocuklara kattığı farkındalık da cabası.

ilk gün hocam çovuğun sınıftaki uyumuna bakabilir miyim dememle, çocuklar annelerini özlüyor deyip kapıyı kapamıştı...
Allah aşkına çocuğun sınıf uyumundan siz ne anlarsınız ki konu sahibi ? O öyle herhangi birinin bakıp anlayabileceği birşeyse ben neden 5.5 sene eğitim aldım ? Dalga mı geçiyorsunuz ya. Bir de anneyi gören çocuğun sınıfa uyumu mu kalır önce bunu hesap edebilin siz. Uyumunun ne durumda olduğu bakarak değil, öğretmenine sorarak anlaşılır.
açıkçası bunu neden alıyorum.biraz daha ilgilensin hoca.
Valla ne diyim Allah ıslah etsin. Bugün aldığım hediyelerden midem bulandı bu satırı okuyunca. Hakketen böyle düşünerek mi aldılar acaba benimkilerde. Ki o kadar asla istemediğimi söylememe rağmen hediyeler geldi, geri de çeviremedim o noktadan sonra. Yinede art niyetli düşünmek istemiyorum.
Bu arada eşinizin iyiki başmühendis olduğunu yazdınız. Yoksa 50 kere okusam konuyu anlayamazdım. Teşekkürler.
Fake misiniz ?

Kusura bakmayın ama düşünceniz çok çirkin. Çocuğunuz bi resim yapıp verse öğretmeni çok daha mutlu olur emin olun. Hiçbir öğretmenin sizin kendi çıkarınız için aldığınız hediyeye ihtiyacı yok.

Çiçek alın yeterli. Bu dusuncelerinizden sonra inanin öğretmenin sizin aldığınız çantada ihtiyacı yok.

Birine,menfaat için alınan hediye,hediye değildir bana göre.Hediye nin anlamı karşı tarafı mutlu etmek ,gönlünü hoş etmek ve bununla mutlu olmaktır.

Ünlü bir ayakkabıcıdan 70 liraya indrmde bir kol çntası aldım siyah, büyük, çok güzel.paketlettim.Çanta için cebimden para çıkmadı.eşimin 1500 liralık çeki var.iş yeri giyim için veriyor.başmühendis ya.bu çantayı 4 yaşındaki oğlumun öğretmenine vermek istiyorum.

oğlum öğretmeni seviyor.öğretmenimi çoook seviyorum diyor.kucaklamış öğretmenini vs.çok memnun, okul müdürümüz çok babacan biri, ilk girişte oğlumu çok iyi karşıladı, yardımcı personeller süper.herşeyden memnunuz.çok iyi.bişiler öğreniyor.güzel.

oğlum ana okuluna başlayalı 20 gün oldu.iki kez gördüm hocayı, pek konuşmadık öyle.ilk gün hocam çovuğun sınıftaki uyumuna bakabilir miyim dememle, çocuklar annelerini özlüyor deyip kapıyı kapamıştı...ben çıkıp gitmiştim...bir kez de durumunu sordum o kadar.annem götürüyor öğleden sonra okulu çünkü ve annem alıyor oğlanı.

kafama takılan birkaç şey var.şimdi herşey yolunda ya, oğlan bu çantayı götürünce,yanlış anlaşılır mı, açıkçası bunu neden alıyorum.biraz daha ilgilensin hoca.arkadaş edinmesine yardımcı olsun vs.aslında herşey iyi ama biraz daha çok ilgilensin istiyorum.ama öte yandan bu çantayı verirsem, herşey iyiyken ters de tepebilir, hatta kabul etmeyebilir.
kime ne hediye aldıysam bugüne kadar hep ters tepti.en son iş arkadaşıma düğünde yüz lira taktım.alay edildi.menfaat için yapmışım vs.kız yüzüme bakmadı.o yüzden artık birilerine bişi vermekten korkuyorum.
siz ne düşünüyorsunuz.fikirleriniz çok değerli benim için.
Şakamısınız siz ya. Eşim baş mühendis ya. İlgilensin diye hediye alıyorum falan. Kesin dalga konusu. Canı sıkılmış dalga konusu açmış

Ünlü bir ayakkabıcıdan 70 liraya indrmde bir kol çntası aldım siyah, büyük, çok güzel.paketlettim.Çanta için cebimden para çıkmadı.eşimin 1500 liralık çeki var.iş yeri giyim için veriyor.başmühendis ya.bu çantayı 4 yaşındaki oğlumun öğretmenine vermek istiyorum.

oğlum öğretmeni seviyor.öğretmenimi çoook seviyorum diyor.kucaklamış öğretmenini vs.çok memnun, okul müdürümüz çok babacan biri, ilk girişte oğlumu çok iyi karşıladı, yardımcı personeller süper.herşeyden memnunuz.çok iyi.bişiler öğreniyor.güzel.

oğlum ana okuluna başlayalı 20 gün oldu.iki kez gördüm hocayı, pek konuşmadık öyle.ilk gün hocam çovuğun sınıftaki uyumuna bakabilir miyim dememle, çocuklar annelerini özlüyor deyip kapıyı kapamıştı...ben çıkıp gitmiştim...bir kez de durumunu sordum o kadar.annem götürüyor öğleden sonra okulu çünkü ve annem alıyor oğlanı.

kafama takılan birkaç şey var.şimdi herşey yolunda ya, oğlan bu çantayı götürünce,yanlış anlaşılır mı, açıkçası bunu neden alıyorum.biraz daha ilgilensin hoca.arkadaş edinmesine yardımcı olsun vs.aslında herşey iyi ama biraz daha çok ilgilensin istiyorum.ama öte yandan bu çantayı verirsem, herşey iyiyken ters de tepebilir, hatta kabul etmeyebilir.
kime ne hediye aldıysam bugüne kadar hep ters tepti.en son iş arkadaşıma düğünde yüz lira taktım.alay edildi.menfaat için yapmışım vs.kız yüzüme bakmadı.o yüzden artık birilerine bişi vermekten korkuyorum.
siz ne düşünüyorsunuz.fikirleriniz çok değerli benim için.
Siz lütfen hediye vermeyin. Zaten açık açık yazmışsınız daha fazla ilgilensin diye. Bir çanta ilgiyi artıracaksa artırmasın daha iyi. Niyetiniz kötü iken hediyenin beğenilmesini beklemeniz ironik. Çocuğunuz niyetinizi bilmeden mutlu mutlu o hediyeyi götürecek

Bir veli olarak hediyeyi rusvet olarak gormenize cok uzuldum senelerdir ogretmenler gununde hediye alirim hic aklima gelmedi boyle bisey meslegine verilen deger icin verilir hic bir ogretmenden ay bu cocuk bana hediye almadi ilgilenmeyim demez bizim hediyemize mi kaldi allah askina siz o cantayi vermeyin bu dusuncenizide degistirin

Allah aşkına çocuğun sınıf uyumundan siz ne anlarsınız ki konu sahibi ? O öyle herhangi birinin bakıp anlayabileceği birşeyse ben neden 5.5 sene eğitim aldım ? Dalga mı geçiyorsunuz ya. Bir de anneyi gören çocuğun sınıfa uyumu mu kalır önce bunu hesap edebilin siz. Uyumunun ne durumda olduğu bakarak değil, öğretmenine sorarak anlaşılır.

Valla ne diyim Allah ıslah etsin. Bugün aldığım hediyelerden midem bulandı bu satırı okuyunca. Hakketen böyle düşünerek mi aldılar acaba benimkilerde. Ki o kadar asla istemediğimi söylememe rağmen hediyeler geldi, geri de çeviremedim o noktadan sonra. Yinede art niyetli düşünmek istemiyorum.
Bu arada eşinizin iyiki başmühendis olduğunu yazdınız. Yoksa 50 kere okusam konuyu anlayamazdım. Teşekkürler.
Fake misiniz ?
Abartmışsınız. Bır öğretmen üslubuna dikkat etmeli. Nefret dolu bir yoruma ne gerek var.

Çiçek götürsün ama hediye değil.
Bence çanta hediye etmek zaten saçma hani dolma kalem fln olsa yine anlarım bi derece.

sinifca para toplayıp tek tas alanlar biliyorum:olamaz:

ogretmene akillari sira ara gazi veriyolar daha iyi ilgilenirmismismis, sanki ogretmenlik ogretmenler gününde gelen hediyeye göre yapilirmis gibi

sevgililer günü yilbasi ve kadinin evlilik yıldönümünde de hediye aldilar sinifca

sosyal medyadan arastirmislar evlilik yıldönümü olduğunu öyle anlamislar

sinifca para toplayıp tek tas alanlar biliyorum:olamaz:

ogretmene akillari sira ara gazi veriyolar daha iyi ilgilenirmismismis, sanki ogretmenlik ogretmenler gününde gelen hediyeye göre yapilirmis gibi

sevgililer günü yilbasi ve kadinin evlilik yıldönümünde de hediye aldilar sinifca

sosyal medyadan arastirmislar evlilik yıldönümü olduğunu öyle anlamislar
Evlilik yıldönümünü takip edip hediye almak nedir?
Yaşadıkça neler duyacağız daha.
Hadi bu velilerin içinde bir tane aklıselim insan yok, öğretmene evlilik yıldönümü hediyesi alınmış diyelim öğretmen bunu nasıl kabul ediyor?
Sevgililer günü hediyesi de olur şey değil.
Şaşkınlıkla okudum yazdıklarınızı.
Öğretmen-veli hepsinin şirazesi kaymış...

Evlilik yıldönümünü takip edip hediye almak nedir?
Yaşadıkça neler duyacağız daha.
Hadi bu velilerin içinde bir tane aklıselim insan yok, öğretmene evlilik yıldönümü hediyesi alınmış diyelim öğretmen bunu nasıl kabul ediyor?
Sevgililer günü hediyesi de olur şey değil.
Şaşkınlıkla okudum yazdıklarınızı.
Öğretmen-veli hepsinin şirazesi kaymış...

napsin kadincagiz iste mecbur kalmistir, kac sene önce oldu bide. bu isler abartilmadan önce abartip zirvede biraktilar sanirim

hediyeyi kabul etmemis olabilir öğretmen gunahini almayim. ama hediye alindi eminim planlayan halamdi cunku:deli:

napsin kadincagiz iste mecbur kalmistir, kac sene önce oldu bide. bu isler abartilmadan önce abartip zirvede biraktilar sanirim

hediyeyi kabul etmemis olabilir öğretmen gunahini almayim. ama hediye alindi eminim planlayan halamdi cunku:deli:
Halanızın vizyonuna hayran kaldım.

Abartmışsınız. Bır öğretmen üslubuna dikkat etmeli. Nefret dolu bir yoruma ne gerek var.
Abartmışsınız. Nefret dolu bir yorum değildi. Düşünce özgürlüğüme mi karışacaksınız? Böyle bir hakkınız mı var? Ben size böyle bir hak verdiğimi hatırlamıyorum. Bir öğretmen olarak üslubum gayet düzgün. Bende size aynı öneride bulunacağım.

Sizde öğretmenlerin çıkar aracı olmadığını unutmussunuz hanımefendi !!!! Öğretmenler günün anlamını bi araştırın isterseniz !! Evet üslup önemli de sizde goremedim

Sanki herkes üslubuna çok dikkat ediyor da tek ahkaminiz sosyal medya da klavyeden yazabilmek keşke bu dusuncenizi gerçek öğretmene de beyan etseydnz o zaman belki buradan boyle konuşmak la arasındaki farkı gorurdunuz

X