Öğretmenler günü hediyemiz.fikriniz?

Olay şu aslında. Öğretmen hediye kabul edebilir ya da etmeyebilir, bana kalırsa ayrımcılık olmaması adına bireysel hediye kabul etmemelidir. Sınıftaki herkesin eşit bir miktar ödeyerek aldığı bir hediyeyi kabul edebilir ama sınıftan bir kişinin bile katkısı olmadıysa öğretmen o hediyeyi almamalıdır, bireysel hediyeye girer. Diğer hediye alamayan çocuğun mahcup olmasına, utanmasına, üzülmesine sebep olur. Ha ettiyse de dediğiniz gibi gönlünü okşamak, emeklerinin karşılığı olarak alırsa alır ama hediye veren çocuğa ekstra bir ilgi göstermemelidir. Gösterirse diğer çocukların hakkını yemiş olur. Bunu bir velinin beklemesinden dehşete düştüm yani. Bu yüzden adı rüşvettir. Rüşvet niye verilir, menfaatin vardır karşı taraf onu yapsın diye verirsin. Yoksa dediğiniz sebeplerden iyi niyetle verilebilir, kabul edip etmemek öğretmene kalmıştır.

Bence hediye alinmali.fakat bu mantik dogru degil.ozel ilgi sacmalik.fakat ogretmenlere ozel bir gunu kutlamak adina bence alinsin.ben ornegin kadin ogretmenimize panco aldim.esini kizim cok seviyor ne alalim dedim kus lokumu alalim cok seviyor dedi.lokum aldim susledik kartlar hazirladik resimler cizdik.maddi olarak bir degeri yok.yuzleri gulsun yeter.7 yasindaki cocugum ogretmeninin neyi sevip sevmedine dikkat ediyorsa bu bilinci %50 ben verdiysem %50 mutlaka 2 ay da olsa o ogretmen vermistir eminim.gununuz kutlu olsun bu arada sevgiler

Sonuna kadar katiliyorum soylediklerinize.rusvet oluyor elbette.simdi gelip size kocaman sarilsam mutlu olsaniz.sonrada astoria benim soyle soyle bir isim var bak sana sarildimda bu kucaklamanin hatrina hallediver desem ne olur.ayni duygular o ogretmen icinde gecerli bence.once bakin size hediye sonra cocugumla biraz daha ilgi .ilgileniyorsa bile icinden gelirmi.biraz empati yapmak lazim.

Bize terapi sonrası hediye vermek isteyenler oluyor. Yani öğretmenler için değil sırf, psikologların başına da çok geliyor bu durum. Amaç aradaki ilişkiyi dengelemek oluyor burada, yani "Siz bize bir şey yaptınız biz de size bir şey yapalım". Rüşvet olmayan hediye de bu, yani ilişkiyi dengeleme ihtiyacı. Sizde de aynı şey var. Ben kabul etmiyorum çünkü onlar verdikleri para karşılığı benden hizmetlerini aldılar. Zaten ilişki dengede yani. “Ben bir şey yapmadım, ben sadece size formatı öğrettim, bilgi verdim. Geri kalan her şeyi siz kendiniz yaptınız.” diyerek sonlandırıyorum terapiyi. Öğretmenler için de benzer bir durum geçerli bence, ama bizim durumla tam bir olmayabilir çünkü terapide arada oluşan bir terapötik bağ oluyor, o biraz zorluyor insanı.

Öğretmen tabi birşey görmemiş insan ya sizin başmühendis eşinizin 1500 liralık cekinden alınan 70 liralık cantaya çok sevinip çocuğunuza daha fazla hizmet verecek sizin yüce gönlünüzden kopan bu heduye ye kim hayır diyebilir

Öğretmen karakter sahibiyse hediye aldı diye çocuğunuzla fazla fazla ilgilenmez zaten. Güme gider sizin hediye yani, anlayacağınız.

Ayrıca yeni nesil annelerin ve çocukların hepsi çok hassas, psikolojiler ise kelebek kanadı mübarek, hemen bozuluyor. Çocuklar tarafından dışlanma hepimizin başına 1 kere bile olsa gelmiştir. Ne kadar dramatize ediyorsunuz bazı şeyleri. Neredeyse ağlayacakmışsınız falan. Sizin bir ileri versiyonunuz da, çocuğu ilkokula başlayan anneler. Çocuğu okulda ağlar, anası okul bahçesinde ağlar. Sanırsın savaşa göndermiş çocuğu. Gelir buralarda okul travması diye konu açarlar. Neymiş, çocuk okula başladı diye psikolojisi bozulmuş. Bu çocukları niye böyle çıtkırıldım büyütüyorsunuz? Çocuğunuzun başına dışlanmak da gelecek, iteklenmek de gelecek, alay edilmek de gelecek... çocukların dünyası böyle bir şey. kendinizi şimdiden alıştırsanız iyi olur. Çocuğunuzu hassas diye etiketleyip dünyayı çocuğunuza uydurmanız da mümkün değil. Çantayla falan olmaz yani. Çocuğunuzu gerçek dünyaya uyduracaksınız. Her şeyden de travma geçirmeyiverecek artık.

Çocuk okula başlayalı 20 gün olmuş daha. 20 gün için 70 liralık "rüşvet" fazla değil mi? İleriki yıllarda zorlanırsınız, bu kadar yüksekten başlamasaydınız keşke.

Aldıgınız hedıye cok abartılı bir hedıye degıl ben de olsam bır vanta almayı dusunebılırdım ogretmene. Burda sizin eleştırılmenızın sebebi pahalı hedıye alınca ogretmenın çocuğunuza daha iyi davranmasını dusunmek. Ama soyle bısey var her ogrencı sizin gibi canta alabilecek maddıyatta degıldır. Arkadasları mahcup olabılırler ben alamadım arkadasım aldı diye. Çocuklar böyle seylerı anlıyorlar. Ben birinci sinıfa giderken bır arkadasımızın annesı öğretmenimize saat almıştı ogretmenımız erkektı. Hedıyeler açılırken üzülmüştüm açıkcası cunku o zamanlar maddi durumumunuz sadece bir tane karanfıl almaya yetmıstı hiç unutmam kırmızı karanfıldı. Çok üzülmüştüm o anı hiç unutmuyorum. Cocuklar hassastır ve sızın hedıyenız dıger cocukları üzebilir. Sınıfca ortak hedıye almak daha mantıklı.

Hediye iptal arkadaşım.hatamı anladım ama oğlum benim ilk çocuğum.ilk öğretmenler günümüz.hediye vs ne alınır bilmediğimden.

bir hediyeye ne kadar cok anlam yuklemissiniz, vermediginiz iyi olmus cunku siz hediye aldiginiz icin ekstra ilgi bekleyeceksiniz, hic bir ogretmen de velilerin hediyesine muhtac degildir, sizin mantiginiza gore 500 tl lik hediye alan daha fazla ilgi bekleyecek.
hediye ogretmeni mutlu eder mi eder, ama hic bir seye gebe birakmaz,samimiyetle maddi degeri cok kucuk olan bireysel hediyeler cok daha makbuldur ve amacina ulasir.
ben hamileyken velim bebek mendili işlemişti, bir baskasi patik örmustu.beni asiri derecede mutlu etmisti.ogretmenler gununde ogretmene sevgimizi gösteriyoryz.ihtiyaclarini karsilamiyoruz.

Ayrıca bişeye benzeyen 70 tl’lik çanta var mı hakkat ya. Ne hesaplar yapmışsınız

70 tl’lik çanta hediye edilmesindense 70 tl’lik cüzdan hatta kartvizitlik hediye edilmesini tercih ederdim hahaha.

Dipnot öğretmen değilim

hangi ünlü ayakkabıcı 70 liraya çanta satıyor ya. Bu arada heralde çok zor ve yoksulluk içinde bir hayat geçirmişsiniz sanırım. maddiyat konusuna aşırı anlam yüklüyosunuz. çok detaylı detaylı 1500 lük çekten 70 liralık çanta aldım paketlettim vs. hermes değil sonuçta ne olacak bambi'dir, flo'dur 70 liraysa.

ben bu konuyu açacak olsam ki açmam da;
arkadaşlar öğretmenler gününde öğretmenimize 70 liralık çanta aldım sizce ayrı olarak vereyim mi yanlış anlaşılır mı?

yazardım bırakırdım. çantanın tarihçesi eşimin ne iş yaptığı ve maaş promosyonları, hediyeyi asıl ne iç niyetle verdiğim falan...vaktiniz çok fazla, keşke gün size 12 saat olsaymış yetermiş.

Her anne ister öğretmenleri kendi çocuğuyla daha fazla ilgilensin.. Ama unutmayın sizin çocuğunuz da diğer çocuklarla aynı hiç bi üstünlüğü yok, bir öğretmenin gözünde hepsi aynı kefede değilse o zaman sorun vardır... sizin cocugunuz icin istediğiniz şeyi öğretmen başka çocuğa yapsa cıngar çıkar değil mi? Rüşvet odakli hediye vermeyi birakin insanlar IQ seviyesi ne olursa olsun bir hediyenin hangi amaçla verildigini anlarlar...

Ağzınıza sağlık,yazdıklarınızın tamamına katılıyorum bir okul öncesi öğretmeni ve anaokulu idarecisi olarak.

Yani bana maddi olarak hediye alabilecek öğrenciye ekstra ilgi göstereceğim ve benim adım "öğretmen" olmaya devam edecek...Başka bir şeydir o.

Hem anneyim hem eğitimci,uzun yıllardır okul öncesi kurumlarda çalışıyorum.
Bir büyüğünüz olarak insan ilişkileri ve sağlıklı iletişim konusunda kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim.
Sizi tanımıyorum elbette ama ilk mesajınızda yazdıklarınızdan ve özellikle bu mesajınızdan böyle bir sonuç çıkardım.

Bugüne kadar her verdiğiniz hediyenin ters tepmesi sizin hediyelesmek için değil tabiri caizse bir çıkar için vermeniz oluyor. Bence siz hediye vermeyin bu da ters gelecek muhtemelen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…