Öğretmenler günü hediyemiz.fikriniz?

Öğretmeni önceden tanıyor olursunuz aranız çok iyi olur içinizden gelir o zaman verirsiniz ama şuan öyle bir durum göremedim ben.Biz anaokulundayken küçük saksıda çiçek götürürdük öğretmenimize ne güzeldi o zamanlar:KK16:

Sirf cocuguna daha iyi davransin diye hediye alinmaz. Ayrica daha baslayali cok az olmus, biraz zaman gecince zaten arkadas edinir ve kaynasir.

Benim oglum da 4 yasinda anaokuluna basladi bu yil. Ogretmenimiz hepsine icten yaklasiyor ve cok emek veriyor. Birkac ayda oglumdaki degisimin farkindayim. Tum veliler de ayni dusuncede ve ogretmenler gunu icin altin kolye aldik. Ama cocuklarimiza daha iyi davransin diye degil. Evlatlarimizda emegi buyuk oldugu icin.

Siz de hediyenin rusvet olmadiginin farkina vardiginiz gun, emin olun kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Ünlü bir ayakkabıcıdan 70 liraya indrmde bir kol çntası aldım siyah, büyük, çok güzel.paketlettim.Çanta için cebimden para çıkmadı.eşimin 1500 liralık çeki var.iş yeri giyim için veriyor.başmühendis ya.bu çantayı 4 yaşındaki oğlumun öğretmenine vermek istiyorum.

oğlum öğretmeni seviyor.öğretmenimi çoook seviyorum diyor.kucaklamış öğretmenini vs.çok memnun, okul müdürümüz çok babacan biri, ilk girişte oğlumu çok iyi karşıladı, yardımcı personeller süper.herşeyden memnunuz.çok iyi.bişiler öğreniyor.güzel.

oğlum ana okuluna başlayalı 20 gün oldu.iki kez gördüm hocayı, pek konuşmadık öyle.ilk gün hocam çovuğun sınıftaki uyumuna bakabilir miyim dememle, çocuklar annelerini özlüyor deyip kapıyı kapamıştı...ben çıkıp gitmiştim...bir kez de durumunu sordum o kadar.annem götürüyor öğleden sonra okulu çünkü ve annem alıyor oğlanı.

kafama takılan birkaç şey var.şimdi herşey yolunda ya, oğlan bu çantayı götürünce,yanlış anlaşılır mı, açıkçası bunu neden alıyorum.biraz daha ilgilensin hoca.arkadaş edinmesine yardımcı olsun vs.aslında herşey iyi ama biraz daha çok ilgilensin istiyorum.ama öte yandan bu çantayı verirsem, herşey iyiyken ters de tepebilir, hatta kabul etmeyebilir.
kime ne hediye aldıysam bugüne kadar hep ters tepti.en son iş arkadaşıma düğünde yüz lira taktım.alay edildi.menfaat için yapmışım vs.kız yüzüme bakmadı.o yüzden artık birilerine bişi vermekten korkuyorum.
siz ne düşünüyorsunuz.fikirleriniz çok değerli benim için.

Bence,guzel birkactane gül yaptirin.oğlunuzun eline verin.sarilsin öpsün versin.en guzeli.bu yaşta o hediye ye gerek yok ki.ama sinifca para toplanip ortak hediye olsa neyse.

Ünlü bir ayakkabıcıdan 70 liraya indrmde bir kol çntası aldım siyah, büyük, çok güzel.paketlettim.Çanta için cebimden para çıkmadı.eşimin 1500 liralık çeki var.iş yeri giyim için veriyor.başmühendis ya.bu çantayı 4 yaşındaki oğlumun öğretmenine vermek istiyorum.

oğlum öğretmeni seviyor.öğretmenimi çoook seviyorum diyor.kucaklamış öğretmenini vs.çok memnun, okul müdürümüz çok babacan biri, ilk girişte oğlumu çok iyi karşıladı, yardımcı personeller süper.herşeyden memnunuz.çok iyi.bişiler öğreniyor.güzel.

oğlum ana okuluna başlayalı 20 gün oldu.iki kez gördüm hocayı, pek konuşmadık öyle.ilk gün hocam çovuğun sınıftaki uyumuna bakabilir miyim dememle, çocuklar annelerini özlüyor deyip kapıyı kapamıştı...ben çıkıp gitmiştim...bir kez de durumunu sordum o kadar.annem götürüyor öğleden sonra okulu çünkü ve annem alıyor oğlanı.

kafama takılan birkaç şey var.şimdi herşey yolunda ya, oğlan bu çantayı götürünce,yanlış anlaşılır mı, açıkçası bunu neden alıyorum.biraz daha ilgilensin hoca.arkadaş edinmesine yardımcı olsun vs.aslında herşey iyi ama biraz daha çok ilgilensin istiyorum.ama öte yandan bu çantayı verirsem, herşey iyiyken ters de tepebilir, hatta kabul etmeyebilir.
kime ne hediye aldıysam bugüne kadar hep ters tepti.en son iş arkadaşıma düğünde yüz lira taktım.alay edildi.menfaat için yapmışım vs.kız yüzüme bakmadı.o yüzden artık birilerine bişi vermekten korkuyorum.
siz ne düşünüyorsunuz.fikirleriniz çok değerli benim için.

Konuyu defalarca okudum ama bu cumleyi anlamadim. Hediyenizle alakasi nedir?

Sanırım siz her zaman hediyelerinizi menfaat amacıyla veriyorsunuz.
Ayrıca alakasız olmayan yerde "1500 tl hediyr çeki var,baş mühendis ya." diye araya sıkıştırılmış bir cümle var.
Eşiniz baş mühendis olmuş ama adam olamamış,sizde sürekli insanlara menfaat amacıyla birşeyler yapan bir annesiniz. Ne mutlu size birbirinizi bulmuşsunuz.
Siz birbirinize müstehaksınız da,o yavrucak sizin yüzünüzden pasif garip büyüyecek,ona üzülüyorum. İleride oğlunuzun her arkadaşına ona iyi davransınlar diye hediye verirsiniz artık.

Konuyu defalarca okudum ama bu cumleyi anlamadim. Hediyenizle alakasi nedir?
E-postamı değiştirdim diye hesabım aktif değildi, günlerdir üşengeçlikten aktivasyonu yapmıyordum. Yeminle şu yorumu yazmak için uğraştım aktive ettim. Hakikaten konuyla ne ilgisi var paranın cebinden çıkmaması, başmühendis olması, hediye çeki ile?

özel hediye olayını doğru bulmuyorum.henüz 20 günlük bir anaokulu deneyimiymiş zaten.ne hediyesi şimdi bu.verin eline bir dal çiçek götürsün oğlunuz ya da resim yapsın.

Hediyeyle varolmaya calismaktansa dogal olun yeter.Bir öğretmen olarak söylüyorum en sevdigim veli modeli doğal olan veliler.Sanki cocuk ikimizin de çocuğuymuş gibi konusabildigim övgüyü de yergiyi de sagduyu ile dinleyebilen veliler ,onlar can can ve en güzel hediyeleri de sevgiyle bakan , "örtmeniiimmmm örtmenlerrr gününüz kutlu olsuuunnn" diye kosarak sarilan cocuklari...Ayrica 70 liralik çanta icin ne hesaplar yapmissiniz kafanizda ekonomiden haberiniz yok galiba.Bugun bir magazaya girdim basit bir cerceve bile 100 liraydi dandik süs esyalari 150-200 liraydi kolyeler 90 _150 liraydi..Neyse benden soylemesi 70 lira o kadar da büyük bir rakam degil haberiniz olsun istedim.

Hediyeyle varolmaya calismaktansa dogal olun yeter.Bir öğretmen olarak söylüyorum en sevdigim veli modeli doğal olan veliler.Sanki cocuk ikimizin de çocuğuymuş gibi konusabildigim övgüyü de yergiyi de sagduyu ile dinleyebilen veliler ,onlar can can ve en güzel hediyeleri de sevgiyle bakan , "örtmeniiimmmm örtmenlerrr gününüz kutlu olsuuunnn" diye kosarak sarilan cocuklari...Ayrica 70 liralik çanta icin ne hesaplar yapmissiniz kafanizda ekonomiden haberiniz yok galiba.Bugun bir magazaya girdim basit bir cerceve bile 100 liraydi dandik süs esyalari 150-200 liraydi kolyeler 90 _150 liraydi..Neyse benden soylemesi 70 lira o kadar da büyük bir rakam degil haberiniz olsun istedim.

E-postamı değiştirdim diye hesabım aktif değildi, günlerdir üşengeçlikten aktivasyonu yapmıyordum. Yeminle şu yorumu yazmak için uğraştım aktive ettim. Hakikaten konuyla ne ilgisi var paranın cebinden çıkmaması, başmühendis olması, hediye çeki ile?

Hayir bir de 1500 liralik cekle 70 liralik canta hic olmamis :63: O kadar arada derede havasini atmis konu sahibi bari 1500un ceyregiyle falan hediye almis olsaydi :halay: yakistiramadim hc koskoca bas muhendis yani :KK12:

aslında aklımda hediye yoktu.dün bir konu okudum, çocuk okula kasım başı yazıldı.diğerleri gruplaştılar.çocuk onlar eski ben yeniyim arkadaşım yok deyince ağlıcaktım az kalsın.çözüm arıyorum...anne olsan anlardın.zaten kalp hastası ve hassas bir çocuk.
Demogoji yapmayin lutfen.hasta olsun yada olmasin herkes cocugunu onemsiyor.hediye almak ince bir davranis fakat niyetiniz hos degil

Iyiki her sene hediye istemedigimi , karsi oldugumu belirtiyorum. Yoksa yanmistik yani bu sekilde ozel ilgi isteyen velilerin elinden :) ben meslege basladigimdan beri kuzucuklarimin o gun icin bana cizdigi resimlerini sakliyorum. Sizin aldiginiz milyarlik cantalar o resimlerin yaninda toz kadar degerli bile degil.
Iste boyle anne babalar yetistiriyor o herseyin fiyatini bilen ama degerini bilmeyen cocuklari. Komik ama uzucu de..

Demogoji yapmayin lutfen.hasta olsun yada olmasin herkes cocugunu onemsiyor.hediye almak ince bir davranis fakat niyetiniz hos degil

Cidden ya aklamak uğruna ne diyeceğini şaşırdı konu sahibi. Bir çocuğumla ilgileniyorlar memnunum dedi, bir ilgilenmiyorlar ondan aldım bu hediyeyi falan dedi. İlgilenseler de ilgilenmeseler de rüşvet yani adı, kusura bakmasın. 70 liralık çantaya tamah edip de bir tane çocuğu diğerlerinden ayıracak öğretmen de benim nezlimde öğretmen falan değildir.

Cidden ya aklamak uğruna ne diyeceğini şaşırdı konu sahibi. Bir çocuğumla ilgileniyorlar memnunum dedi, bir ilgilenmiyorlar ondan aldım bu hediyeyi falan dedi. İlgilenseler de ilgilenmeseler de rüşvet yani adı, kusura bakmasın. 70 liralık çantaya tamah edip de bir tane çocuğu diğerlerinden ayıracak öğretmen de benim nezlimde öğretmen falan değildir.
Cok ayipladim ve utandim.bende aldim hediye fakat tamamen icimden geldigi icin sirf ogretmen azda olda degisik guzel bir gun gecirsin diye.cunku yeri gelip bizim bile tahammulumuzu azaltan cocuklarimiza egitum veriyor sabir gosteriyor ne alsak odenmez haklari.minik bir gulumseme olursa yuzunde ne mutlu.

X