öğrenciyim, paraya ihtiyacım var ne yapacağım bilmiyorum

Benim binamdaki kütüphanede hiç görevli öğrenci görmedim ya acaba ben mi bilmiyorum zaten ekimden marta kadar gittim okula çok bir şey anlamadım. okul başlayınca araştıracağım martta gruplar halinde yüzyüze eğitime geçeceğiz inşallah.
Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için Allah razı olsun sizden

Başvurdum 20ye yakın kuruma. olmadı. Burs konusu çok tuhaf ne yazık ki. Tanıdığı olmayıp da alan tanıdığım yok benim. Burs da çıkmadı her aileden bir kişiye mutlaka çıkıyormuş sanırım zaten geri ödemeli olsun o sorun değil bir kardesim daha var ona çıkarsa daha iyi olur çünkü ben mezun olunca ödeyebileceğim kredimi ama o ne okur şartları ne olur bilemiyorum.
Nüfusa bağlı olduğum ilden üniyi kazandığım yıl tek seferlik 1000 tl burs almıştım o kadar oldu sadece bende. kısmet

Merhaba, burada durumun gerçekliğinden kaygı duyan arkadaşlara da hak veriyorum, lütfen alınmayın onlara. Eğer ihtiyacınız varsa anlattığınız durumlar gerçekse yardım yolları araştırmak burs almak vs ayıp değil. Ben de diğer arkadaşlar gibi tıp okuyan birinin daha kolay burs bulabileceğini düşünüyorum, ben de hep burslu okudum evet torpil olayları çok dönüyor ama belli ölçüde. Başarılı öğrenciler için hala imkanlar var.

özelden hangi şehirde yaşadığınızı hangi okulda okuduğunuzu yazarsanız hem potansiyel burslar için fikir verebilirm hem de ne yapabiliriz elimizden geldiğince beraber düşünürüz.

burada bir çoğumuz benzer sıkıntıları yaşamıştır, ileride bunlar sadece bir anı olarak kalacak, canınızı sıkmayın arabeske bağlamadan çözüm yollarına odaklanın. Herşey torpil diyerek umutsuzluğa kapılmanız saçma, torpilsiz de erişebileceğiniz kaynaklar var emin olun.

Diğer arkadaşlardan da yardımcı olabilecek, yönlendirebilecek olanlar çıkacaktır umarım.

Canım muhtemelen aynı mesaj defalarca yazılmıştır ama birkaç sene bu sıkıntıları çektikten sonra maddi olarak çok rahat olacaksın Biraz dayan yapacak bir şey yok

Biz de üniversitede hep kıt kanaat yaşardık Yurttaki oda arkadaşlarımla dönerciye giderdik, o kıytırık tavuk dönere bile verecek para olmazdı da ekmek arası patates kızartması ve ketcaptan oluşan bir şey vardı ondan yerdik Sırf bir iki TL az ödemek için Hey gidi günler

Bu sıkıntılar geçici Allah kalıcı dert vermesin

Her zaman şükrediyorum bu halime bin şükür zaten besbeter durumdayım da demedim hiçbir zaman her şeyden önce sağlık.
İnşallah sizin gibi geldi geçti diye hatırlarım bu zamanları. Teşekkür ederim amin inşallah her şey kalbimizce olsun

Gülümseyerek okudum yorumunuzu. Bunları uyduracağımı nasıl düşünebiliyorsunuz bunu neden yapayım nasıl bir kazancım olacak?
Siz bence kredi ve burs çıkma koşullarını iyi bilmiyorsunuz. Gerçi günümüzde koşullar çok bir şey ifade etmiyor. Burs ve kredi alırken başarı sıralaması değil maddi durum önemli. Yılda 17bine yakın tıp öğrencisi alınıyor kaçı burs alıyor? kaçına burs çıkmış? ben işin içinde olduğum için çok iyi gözlemliyorum ama size ordan öyle gelmiş olabilir.
Tıp sanıldığı kadar süper bir bölüm değil artık. İlk 5bindeki öğrencilere bahsettiğiniz burslar yağıyor ama ben onlardan değilim.
Bilgisayarsız öğrencilik yapıyorum malesef. evet olmaz diyorlar hatta bir akademisyen herkesin bilgisayarı yok zaten herkes okumak zorunda değil bile dedi onlar bile bunu diyorken sizi suçlayamayacağım. telefonumun sürümü çok eski olduğu için word ppt vb. dosyaları açmıyor. "bu dosyayı görüntüleyecek uygulama bulunamadı" bu yüzden bakamıyorum. internetten yoksunum demedim internetim var ama notlar belge şeklinde atılıyor gruba. hep canımı yakan bir detay olduğu için vermiştim takılacağınızı bilsem vermezdim.ailemin yanındayım diye giderim nasıl olmuyor onu anlamadım. ailemin geliri gideri zaten benim derdim kendi gelirim mi var Allah aşkına.her neyse gerçekten Allah herkesin kalbine göre versin diyorum

Merhaba. Ben de okurken büyük zorluklar çekmiştim. Ailem neredeyse hiç para gönderemiyordu. O zamanlar elimden geldiğince garsonluk kasiyerlik yaptım. Tabii pandemi olmadığı için daha kolay bulunuyordu iş. Tabi çalışmaktan dolayı kendimi yeterince geliştiremedim. Ben tercümanlık okudum keşke o zamanları dile ayırabilseydim diyorum. Ama çok iyi bir bölümde okuyorsun. Üniversite sınavına girecek öğrencilere ders verebilirsin bence iyice araştır. Hem derslerini etkilemez, çok fazla vakit ayırmayacağın için.
Bir de şunu söylemek istiyorum. İstersen her gün aynı kıyafeti giy, kimsenin ne düşündüğü önemli olmasın senin için. O insanlar yarın hayatında olmayacaklar.
Sen sadece sabırlı ol, zaten göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor üniversite yılları.

İkinci el giysi vb. satılan uygulamalar var mesela D...p.Ben harçlığımı oradan çıkartıyorum sizinde elinizde giymediğiniz kıyafetler kullanmadığınız çantalar aksesuarlar vs. varsa orada satabilirsiniz.

Yaşayan biliyor işte burs durumlarını. benim de durumu çok çok iyi olan hatta abartılı derecede hangi telefon çıksa koşarak onu alan kendisine babaannesi tarafından araba alınan ( yani kızın üzerine araba var resmen) arkadasım burs alıyor. yapabileceğimiz bir şey yok. dışardan konuşması çok kolay

Çok teşekkür ederim. Belki ben de zamanla öğrenci bulabilirim ders verecek okula çok az gittim çok az çevrem oldu pandemi olunca. İnşallah olur çünkü gerçekten lise derslerine hala fazlaca hakimim faydam da olsun istiyorum.
Evet memleketimden bir seferlik verilen bursu aldım 1000tl. ilk yıl veriliyor sadece.
büyükşehirde değilim ama belki burda da vardır o uygulama lütfen yazar mısınız çok teşekkür ederim size

Ay yok maalesef keşke olsa yani ama cidden şimdi çok şey yapmiyim burda yanlış anlayanlar oluyor ama kendime yetesi anca var diyeyim..

Ne güzel tıp okuyorsun. Maşallah Senin en büyük zenginliğin sensin, senin bilgi birikimin. Çok rahat özel ders verebilir, bu yoldan seni idame ettirecek parayı kazanabilirsin.
çok teşekkür ederim o çevreyi edinsem çok güzel başaracağımı biliyorum ama ucundan yakalayamadım henüz işte. İnşallah olacak

Geçen yıl ekimden marta kadar gittim okula. o dönemden bahsettim. martta da başlayacağız yüzyüze eğitime ve yine aynısı olacak çünkü yeni bir şey almadım.
kimseyi dolandıramam
çünkü tavsiye hariç hiçbir talebim yok

Ya iyi ki yaptınız bu yorumu.
Bana 15bine girip nasıl burs alamadın diye sorup durdular. Siz benden kat kat iyi sıralamayla da alamamışsınız. Demek ki hiç alakası yokmuş içinde olmayanlar bilmiyor da. online ders verecek sistemim yok malesef ama tez yazma işine nasıl girebilirim belki yapabilirim onu.
yayın evleri hiççç aklıma gelmemişti teşekkür ederim ya.buraya yazma amacım buydu. ama birkaç kişi onları dolandıracağımdan korktu. sadece böyle tavsiyeler istiyordum. çok güzel bir fikir. çok da güzel yaparım soru çözümünü deneyeceğim mutlaka çokkk teşekkür ederim size.

Burs konusunda aslında gerçekten ihtiyacı olanlarla burs vermek isteyenleri buluşturacak güvenilir bir yer yok malesef. İnternet sosyal medya artık ihtiyacım var zor durumdayim diyen insanlardan geçilmiyor. Öte yandan bizim milletin belescilik huyu malesef öyle ileri ki.. gerçekten ihtiyacı olanlar o yardımlarla buluşamıyor bazen

Burda sosyal medyadan yardım isteyen insanların inandırıcı olmadığından bahseden arkadaşlara o yüzden ben de hak veriyorum

İhtiyacı olmayıp devletten olsun şahıslardan olsun burs alan çok İşte güvenilir bir kurum kuruluş vs yok bunları buluşturan

Konu sahibi arkadaşım, önceki mesajımda da yazdım bunlar geçici sıkıntılar Şuan pandemi nedeniyle uzaktan eğitim görüyorsan yani evindeysen zaten giderlerin çok daha azdır Seneye normale dönünce iş bulma durumun daha kolay olur inşallah Ben de üni boyunca her yaz çalıştım harçlık çıkarmak için Allah kolaylık versin

Ama ben burdan kimseyi dolandıramam. Bana inanan şu ibana para göndersin falan demedim ki.
Zaten yardım talebinde bulunmadım sadece tavsiye istedim ve çok güzel tavsiyeler geldi aklımın ucundan geçmeyen.
Burs konusunu yaşayan bilir evet malesef.Teşekkür ederim

çok teşekkür ederim o çevreyi edinsem çok güzel başaracağımı biliyorum ama ucundan yakalayamadım henüz işte. İnşallah olacak
O çevreyi edinebilmek için ilk önce okulunda ki arkadaşların geliyor benim aklıma. Onların çevrelerinde özel derse ihtiyaç duyan çocuklar olabilir. Birde sosyal medyadan ilan edebilirsin. Ancak yabancı, hiç bilmediğin evlere gitme sakın. Online da yapabilirsin özel dersleri. Kendi derslerini zorlamayacak kadar haftalık birkaç ders bulsan seni idare eder

Online ders verecek sisteme sahip değilim. Arkadaşlarım bulsa kendileri verir ders bana gelmez sırahepsi istiyor zaten. sosyal medya kullanmıyorum. Teşekkür ederim tavsiyeniz için gitmem tabiki kimselere. inşallah zamanla olacak

Belediyelerin vakıfların bazı kurumların da bursu oluyor hepsine başvurun bence. Sürekli araştırın. Bazı alışveriş sitelerinde kıyafetler uygun olabiliyor bir de 4-5 günde bir aynı kıyafeti de giyebilirsiniz temiz düzgün olduktan sonra çok da önemli değil. En önce bir cep telefonu almaya çalışın derim. 1500 civarında bir telefon işinizi görür. Telefon kampanyalarını takip edin, taksitli alırsınız çok zorlamaz. Bir de çevrenizde yok mu kıyafet verecek kimse? Mesela benim bir sürü kıyafetim vardı, giymediklerimi gecen sene komşumuzun lise öğrencisi kızına gösterdim hepsini aldı çok sevindi dua etti. Ben de üniversitedeyken teyzelerimin verdiği kıyafetleri kullanıyordum.Çalışmanızı pek önermiyorum tıp zaten zor online dersler var ve uygulamalı dersler de başlayacak daha da zor olur. Ailenize ise şu aşamada çok da düsünmeyin. babanız bir şekilde evi geçindirir, bursla krediyle ev gecindirilmez.ileride doktor olunca düşünür,bakarsınız ailenize.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…