öğrenciyim, paraya ihtiyacım var ne yapacağım bilmiyorum

Merhaba evet basvurdum bu yıl çıkmadı. Ama ordan umutluyum belki gelecek yıllarda çıkabilir. Teşekkür ederim

Hayatında başarılar ve güzellikler hep seninle olur inşallah. Ailen çok güzel bir evlat yetiştirmiş,inşallah doktor olup daha fazla güldüreceksin zamanla yüzlerini. Yapacağın en güzel şey derslerine çalışıp zamanında okulunu bitirmek. Hem iş hem tıp fakültesi seni çok zorlar,derslerin aksar. Bırak telefonun eski olsun,kıyafetlerin temiz olduktan sonra iki günde bir aynısını giysende olur. Bikaç sene sonra istediğin herşeye çok daha kolay ulaşabilir olacaksın.

Güzel dileğiniz için teşekkür ederim. İnşallah. Evet diyorum ya buna binlerce şükür olsun. Sağlık olsun eski olsun az olsun önemi yok.
Zorlansam bile çalışmak istiyorum işte. Birkaç ay bile olsa. Ama evden el emeği bir şeyler yapıp satma fikrine yöneldim burdaki yorumlarla. İnşallah güzel olacak

Merhaba evet basvurdum bu yıl çıkmadı. Ama ordan umutluyum belki gelecek yıllarda çıkabilir. Teşekkür ederim
Eğer tek maaşsa aileniz Başka burs yoksa ve okuyan kardeşiniz varsa çıkması lazım. Notlarınız mı düşük isterseniz bana özelden adınızı soyadınızı yazın bir araştırayım neden çıkmadığını

Devletten kredi alıyorum geri ödemeli başka bursum yok

Güzel kalbinden öperim

Öncelikle sizi başariniz ve azminiz için tebrik ederim inaniyorumki ileride hersey gönlünüzce olacaktir.
Üniversite kütüphanelerinde ihtiyaci olan ögrencilere iş imkani sunulabiliyor özellikle özel universitelerde. Ayrica tıp ögrencisi oldugunuz icin tabipler birliginin verdi burslar olabiliyor onlara bakin derim birde üniversite ile görüsüp size okul disinda is imkani saglayip sağlayamacaklarini ögrenin. mezunlar bagişçılar imkan sağlayabilir diye düşünüyorum. Birde ilk 15 bine girdiginizi yazmişsınız mezun oldugunuz lise eminim sizinle gurur duymustur. Okulunuz veya öğretmenlerinizle bir irtibatiniz varsa onlara çalişmak maddi sebeplerden dolayi çalişmak istedinizi söyleyin. Bu sekilde derslere yardimci olabilecek bir abla şeklinde birseyler bulabilirsiniz belki hatta belki burs bile. Ayrica kılık kiyafet arkadaslariniz arasinda ne dikkat cekiyordur nede mevzu oluyordur çünkü arkadaslarinizda eminim ki sizin gibi akli basinda insanlar ve önemli olanin görünüs olmadigini biliyorlar.lütfen umutsuzluga kapilmayin .sizin gibi parlak zeki gençlere toplumca cok ihtiyacimiz var.

Çok teşekkür ederim. Tüm burslara başvurdum bu yıl olmadı malesef belki seneye olur inşallah.
Evet öyleymiş ama benim derslerim nerdeyse her gün 8-5 olduğu için nasıl çalışırım üni kütüphanesinde bilmiyorum başka bölümlerden alıyorlardır sanki ama araştıracağım hemen yarın.
mezun olduğum lise fen lisesiydi zaten öğrencilerinin yarısı ilk 20bindeydi diyebilirim. o yüzden onlar için özel bi anlamım yok
evet hepsi aklı başında insanlar ama ben kendimi kötü hissettiğim için belki öyle utanıyorum arada işte. yine de şükür çok önemli bi faktör değil benim için.
çok teşekkür ederim. aileme sizlere ülkeme faydalı olmak için çalışacağım hep

Fen lisesinden mezunsaniz okulunuzun varsa mezunlar dernegi ilede iletisime geçebilirsiniz part time iş konusunda .ayrica egitimci olarak yaziyorum eger okulumuzdan universiteyi kazanmis ancak maddi sıkıntı nedeniyle çalismak isteyen bir ögrencinin bilgisi gelse emin olunki ögretmen arkadaslar kendileri bir imkan sağlayamasalarda eşe dosta tanidiklara mutlaka duyurulur.aklinizda bulunsun

Mezunlar derneği var mı bilmiyorum ama hiç duymadım mezunlar gecesi yapılıyor ama dernekten bağımsız galiba.
Çok eski bir lise değil. Eminim öyle olur hiç aklıma gelmemişti çünkü mezun olduğum lise batıda ben ise doğudayım şuan ve ordaki öğretmenlerimin tamamı zaten %90 oralılardı buralarda çevreleri olacağını hiç düşünemedim. Yine de mantıklı iletişimi kaybetmediğim 2 öğretmenim var onlara söylemeyi deneyeceğim

sabredin hiç eziklik duymayın inşaALLAH görevinize başlayınca annenize de kendinize de istediğiniz telefonu hatta bir çok şeyi alırsınız :) bi kaymakamlığa gidip durumu anlatırsanız yardımcı olmalarını isterseniz belki yardımcı olabilirler fikrim yok ama

Sizi çok iyi anlıyorum. Burslar konusunda da sonuna kadar haklısınız. İnsan konduramıyor ama başına gelince veya çevresinde görünce anlıyor. Tanıdığınız biri olmadan burslardan pek bir şey beklemeyin. Benim aklıma okul kütüphanesi geldi. Şuan kapalı ama açıldığında değerlendirebilirsiniz. Döneminden biri görevlidir, hem ders çalışıyordu hem de kitap düzenlenmesi vs yapıyordu. Ayrıntısını çok bilmiyorum ama 300-400 tl civarı alıyordu sanırım. Aynı şekilde yemekhanede de görevli öğrenciler oluyor. Başarılar dilerim. Her şey çok güzel olsun sizin için

herkes bir degil tabiki ama tip okuyan bir tanidigim ikinci yili onun da.. burs almadigi yer yok. paraya para demiyor. siz basvurmadiniz mi kurumlara, derneklere? tip okuyan ogrenciye vermeyip kime verecekler. kredi degil burs cikmasi gerekmiyor mu sizin sartlarinizda?
size okulunuz icin lazim annenize tel almaniza gerek yok idare ediyorsa.

Son düzenleme:
Koskoca konuda bu şekilde yaklaşan bir tek sizsiniz farkında mısınız? Tamam etrafta sahtekarlık yapıp suistimal eden insanlar var ama bu kardeşimiz kimseden ne para istemiş ne başka bir şey. Sadece yol gösterilsin istemiş, akıl danışmış. İçinizde tereddütunuz varsa keşke içinizde tutsaydiniz, ben bile üzüldüm konu sahibi kardeşim adına. Biz kendisiyle özelden konuştuk detay vermek istemiyorum ama tüm kalbimle referans olabilirim kendisine, çok temiz ve iyi yürekli, fazlasıyla merhametli bir insan. Amacı yardım istemek değil, amacı kendi emeğiyle ailesine destek olmak buna hiç şüpheniz olmasın.

Gidin dekanınızla görüşün. Size burs ayarlayabilir. Bunda utanılacak birsey yok.
Hocaların baglantıları vardır mutlaka ilgilenir insan evladı ise. Ya da iş ayarlar size. Ufak klinik lerde asistanlık vs yaparsınız h sonları falan. Böylece okulunuza dair tecrübe de olur.
Diliniz varsa cevirmenlik olabilir. Bilimsel arastırma lar için ufak calışmalar (anket vs) gibi seyler olabilir.
Bulundugunuz ilçe kaymakamlığı ve veya belediyeye gidebilirsiniz. Valıliğe gidebilirsiniz.
Cevreniz deki çocuklara ders verebilirsiniz. Netten bulamasanz da etraftan bulunur elbette. Mahalle esnafına söyleyin mesela o belki öneride bulunur.

insanları kafana takarsan hiçbir yol kat edemezsin...her şeyden önce okulun önemli...okul bitince rahata ereceksin...herkes kısmetindeki ekmeği yer ,gençsin özeniyorsun...sanki benim gençlik halimi anlatmışsın...okurken 2.el kıyafet giydim ve tuşlu telefon kullandım...ilk telefonumu işe başladığım 6 ay sonra aldım dokunmatiği, 7.5 sene kullandım onuda...kıyafet hiç birşey ifade etmiyor meslek herşeyden değerli kendi elin ekmek tutmaya başlayınca daha iyi anlayacaksın...hayatında sahip olduklarına şükretmelisin...benimde ailem okurken çalışmama izin vermediler..okumayı hiç bırakma ve gördüğün ,duyduğun için şükret hatta ana dilin haricinde yabancı dil öğrenin...hakkında her şey kalbindeki gibi olmasını dilerim

bu sitede bazi gercekler sevilmiyor. aklindan geciren olsa bile yazmamis. bu uye yazmis bence sadece. butunuyle supheci degilim bu konuya karsi ama kafamda oturtamadigim noktalar var benim de. bu sartlarda burs cikar kredi degil. bir de tip ogrencileri her yerden burs alabiliyor. cok yogun dersleri calisarak okumalari mumkun degil. aile yaninda.. kira yemek gideri de yok.. bilgisayarsiz zaten ogrencilik olmaz. telefondan notunu ogrenememesi vs.. bilemedim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…