öğrenciyim, paraya ihtiyacım var ne yapacağım bilmiyorum

belki burdan söylemesi kolay ama

annenin yüzü o diplomayi elin aldiginda sonsuza kadar güler...

ben senin yerinde olsam kendimle gurur duyarim. bir cok kimsenin yapamadigini yapiyorsun! su an belki tonlarca kiyafetim var ama öldügümde hepsi burda kalicak. telefonunla gurur duy ezikleme kendini ben buyum kardesim istegen kabul eder istemeyen defolup gider!

Yukarda Allah var ben okurken arkimla masa altinda kuruslari sayardim bizim sinif management bölümü oldugu icin hepsi holding sahibi cocugudu bi kere bile halimden gocunmadim... pijamayla bile okula gittigim oldu... sinifca hop tarz yapmis olduk.

ne giydigin degil neyi nasil sundugun önemli...

unutma seninkisi sonu görünen bi tünel sonu cok fena aydinlik.

kızın yalan söylediğini zannetmiyorum bizim zamanımızda da burs almak zordu ,yabancı bir şehirde okuyorsun üstelik bir arkadaşım durumu iyi olduğu halde üst üste burs almıştı..haksız yere bilmeden suçlamayın ...okumak bu zamanda zor ben kızı yürekten tebrik ediyorum

he bak aklima birsey daha geldi. telim kirilmisti babamin durumu yoktu. okula yatili bi yere gidilcek annem panik ya birsey olurda ulasamazsak. babam bi telefon bulmus ucuz diye hemen almis actim baktim körler icin tusa basiyorsun tel sana dogru bagriyor bir e mi bastin birrrrr diye bi ses cikariyordu. o telefonla gitmistim yatili kampa. telefon sayesinde nasil ünlenmistim ne eylenmistik... eziklensem onlarda kesin dalga gecelerdi baktilar hic kasmiyorum hop hepimize eglence cikmisti...

hayatimin en güzel teliydi o

yalan soyluyor demedim.. suclamiyorum da.. kafamda oturmayan seyler var dedim bu da gayet dogal. her acilan konu hakkinda milyon tane soru soruyoruz anlayana kadar.

Ödev ablalığı yapan üniversite öğrencileri var. Teklif sitelerine falan verin bilgilerinizi dönüş yaparlar belki. Hem ödev yaptıran aileler belki özel ders almalarını da isterler ki zaten pandemi zamanı çoğu çocuk derslerden geri kaldı şahsen özel dersin mantıklı olacağı düşüncesindeyim aileler açısından. İnşallah gönlünüze göre olur herşey. Siz ve anneciğinizin yüzü hep gülsün

hitabınızı beğenmedim körler ezikmi...sizce isteyerek mi kör olmuş oyuzden biraz düşünceli yazın msjınızı

Ataninca hepsinin iyisini alırsın uzulme

Öncelikle seni tebrik ederim hem başarından dolayı hem de annene olan tutumundan dolayı. Ne güzel.
Ben öğrenciyken hep özel ders verdim. Aynı anda 4 öğrencim olduğu da oldu. Gerçekten iyi para getiriyor. Özel ders sitelerinde kaydolabilirsin, onlar biraz komisyon kesiyor. Ama hem başlangıç hem networking açısından güzel. Ama kötü niyetli insanlara dikkat etmek de gerek. Özel ders ayağına sapıklık yapmak isteyen çok. İngilizcen iyiyse ufak tefek çeviriler yapabilirsin. Çeviri sitelerine bir bak, ben bir ara bir websitesine içerik üretiyordum öğrenciyken. Öyle bir şey olabilir. Ama bu tarz bir iş ilanına nereden ulaşabilirsin bilemedim.
Nüfusa kayıtlı olduğun ilin belediyelerine başvurdun mu? Belediyeler de başarılı öğrencilere burs veriyor. Okulunun burs ofisinden bir şey çıkmadı mı? Özel durumlarda kyk ve okul bursunu birlikte alabilirsin.
Reklama girer diye site adı veremiyorum ama benim öğrenciyken çok kek işler bulduğum bir app var. Onu sana özelden yazabilirim.
Köpek gezdirmeden tut da fotoğraf çekme işine kadar günlük veya birkaç saatlik işlerin olduğu bir site. Ben öğrenciyken yine bizim okuldan bir öğrenci start-up olarak başlatmıştı bu uygulamayı, şimdi şirkete dönüştü. Dilersen özelden yazabilirim adını.
Hakkında hayırlısı olsun..

hitabınızı beğenmedim körler ezikmi...sizce isteyerek mi kör olmuş oyuzden biraz düşünceli yazın msjınızı

begenmediysen begenmedim butonuna bas gec. bir engeli olan insanlarla en son ezik muamele yapicak insan benim. etrafimda bu durumda ailemde öyle insanlar var. türkcem bu kadarina yetmis düz anlatmaya calistim. lafi insanin agzinda evirip cevirip hayatini bilmeden yargilamaya kalkmayin!

eger eziklicek bi yanim olsaydi ayyyy bu nasil telefon diye surda utancimdan anlatmazdim. lütfen!

ben yazdığınıza hitaben cevap yazdım hayatınızı yargılayacak kadar bilgim zaten yok

Hangi ilde yaşıyorsun ?

ailenizde veya çevrenizde engelli biri var ise, en çok sizin empati yapmanız gerekir

Ne güzel tıp okuyorsun. Maşallah Senin en büyük zenginliğin sensin, senin bilgi birikimin. Çok rahat özel ders verebilir, bu yoldan seni idame ettirecek parayı kazanabilirsin.

nasıl para kazanabilirsin bilmiyorum ama o kadar tatlısın ki ve iyi niyetli umarım ilerde bu günleri yüzünde tebessümle hatırlayacağın bir hayatın olur ve inanıyorum ki olacak da, sen de inan ve üzülme

ailenizde veya çevrenizde engelli biri var ise, en çok sizin empati yapmanız gerekir

sizin derdiniz sadece durduk yere sorun cikarmak! burda zilyon kültürden insan var benim kullandigim dilden bire bir tercüme ettigimde kör diye konusuyoruz yada yürüyemiyor. düsünsenize basta neyi begenmediginizi anlamadim bile synoymlere bakarak sanirim tahmin ettim eger türkiyede kör küfür yerine geciyorsa ÖZÜR dilerim

görme engelli oluyor sanirim dogrusu.

sorun çıkaran biri değilim,kavga da sevmem sadece insanların engellilere daha duyarlı olunmalarını isterim...bu cümlenizdeki ifadeniz hoş değil (babam bi telefon bulmus ucuz diye hemen almis actim baktim körler icin tusa basiyorsun tel sana dogru bagriyor bir e mi bastin birrrrr diye bi ses cikariyordu. o telefonla gitmistim yatili kampa. telefon sayesinde nasil ünlenmistim ne eylenmistik... eziklensem) neyse konu sahibinin sayfasını meşgul etmeyelim

Öncelikle umarım okulunuzu vaktinde bitirebilirsiniz.
Ben 35 yaşındayım üniversite sınavına girdiğimde 1500. olmuştum. Burs falanda çıkmadı hatta başvurduğum hiç Bi yerden de dönüş olmamıştı. Ben bilg. Müh okudum bu yüzden 1. sınıfta tez yazarak para kazanmaya başladım. Sayfa başı para alıyordum. Sonra parttime işlerde çalıştım. Animatörlük yaptım. Sokaklarda kostümle el broşürü dağıtanlar varya öyle işte. Sonra ilerleyen zamanlarda tasarım programlama vs yaptım. Öyle böyle üniversiteyi bitirdim. Ahhh ahhh

Şimdi online eğitimle evden saati 30-40 tlye özel ders verebilirsiniz. Bazı Yayın evlerine tashih yapabilirsiniz. Soru çözümü yapmayı yayın evlerine teklif edin. Onlar sesli soru çözümü isteyebiliyorlar. Özel ve küçük kliniklerde giriş müşteri hasta karşılama olarak çalışabilirsiniz.
Ben birde para ile çeviri yapıyordum öğrenciyken. Sizde dil biliyorsanız deneyebilirsiniz. Bazı özel okul ve kreşlerde part-time sağlık personeli belki denenebilir.

Zaten onlineda fakülteler rahat rahat çalışırsınız. Hatta geçen yıldan beri çalışabilirdiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…