Oğluşumu yatılı götürmeye ve Velayetini almaya hakkı var evli olmasına rağmen?

Yatılıya yeni Karar çıktı baba da yeni evlenmiş o yüzden evham yaptım yaa çocuk babayı biliyor anne yi biliyor babanın yanındaki görünce ne hissedecek ve açıkçası bende istemiyorum eşiyle oğluşumun birlikte olmasını. Babayla vakit geçirsin gezsinler eğlensinler
6 yaşında bir çocuk anne babasının artık boşandığını, bir çift olmadıklarını, ayrı hayatları olduğunu biliyordur zaten. Boşanırken konuşmuşsunuzdur. Ya da bilmiyorsa da anlatmalısınız, zamanı gelmiş. Bir gün sizin de hayatınıza başkası girebilir. (büyük konuşmayın bence bu konuda)

Evladınız hep sizi anne bilecek. O hanımefendi babasının eşi olacak sadece. Eğer oğlunuz şanslıysa, o hanımefendi ile iyi anlaşırsa da onu iyi davranan, sevdiği bir abla olarak bilecek. Kimse onun kalbinde sizin yerinizi dolduramaz zaten.

İkisinin vakit geçirmesinden korkmak yerine iyi anlaşıp güzel ilişkiler geliştirmesini dileyin bence. Bu oğlunuz için de sağlıklı olur. Babayla yatılı kalmak, onun evinde vakit geçirmek, gece beraber bir film izleyip mısır keyfi yapmak her çocuk gibi oğlunuzun da hakkı.

Ay yok gitsin tabi çocuk babasını bilsin birlikte vakit geçirsin de evlendiği kişiyle değil benim sıkıntım o 🫣😂😒

Eski eşin öküzoğlu öküz değilse, oğluyla düzgünce oturur, bu konuyu anlatır. İnşallah yeni evde çocuğa yatak odası yapmıştır.

Şuan iletişiminiz nasıl bilmiyorum ama evlendiğini şak diye söylemesin düzgünce gerekirse destek alarak söylesin. Sen kendin konuşmuyorsan bile avukatına söyle o karşı tarafa iletsin.

O da babasının eşi sürekli iletişim halinde olacaklar ayrıca çocuk yaparlarsa kardeşlerinin annesi olacak. O kadınla mı aldattı sizi
Hayır aldatma yoktu da annesinin ağzına bakıp dağıtmıştı yuvasını inşallah 2.yi öyle yapmaz 😒. Eşinin çocugu değil ama babasıyla benim çocugum onun eşini ilgilendiren durum yok

Çocuğa bakılıp bakılmadığı nerden anlaşılır. Tekrardan eve pedagog mı geliyo çocugun odası yaşantısı vs ona mı bakılıyor ki
Maddiyattan, odadan ziyade şiddet, madde kullanımı, uygunsuz birliktelikler, çocuk istismarı gibi ciddi konularda velayet anneden alınabilir. Aksi bir duruma ben çevremde hiç rastlamadım. O konuda içiniz rahat olsun.

6 yaşında bir çocuk anne babasının artık boşandığını, bir çift olmadıklarını, ayrı hayatları olduğunu biliyordur zaten. Boşanırken konuşmuşsunuzdur. Ya da bilmiyorsa da anlatmalısınız, zamanı gelmiş. Bir gün sizin de hayatınıza başkası girebilir. (büyük konuşmayın bence bu konuda)

Evladınız hep sizi anne bilecek. O hanımefendi babasının eşi olacak sadece. Eğer oğlunuz şanslıysa, o hanımefendi ile iyi anlaşırsa da onu iyi davranan, sevdiği bir abla olarak bilecek. Kimse onun kalbinde sizin yerinizi dolduramaz zaten.

İkisinin vakit geçirmesinden korkmak yerine iyi anlaşıp güzel ilişkiler geliştirmesini dileyin bence. Bu oğlunuz için de sağlıklı olur. Babayla yatılı kalmak, onun evinde vakit geçirmek, gece beraber bir film izleyip mısır keyfi yapmak her çocuk gibi oğlunuzun da hakkı.
İlkinden ne hayır gördüm de ikinciden hayır görücem kendi hayatımı kendim şekillendireecem bende oğlumun arada yazık olmasın istiyorum sadece inşallah olmaz eşi kötü davranmaz ya da cocukları olursa ayrımcılık yapmaz

E siz evlenirseniz babası evlenirse napsın çocuklar sokakta kalsın o zaman. Neden yeni eşiyle zaman geçirmesin diyorsunuz ki neden talebiniz bizim artık yolumuz ayrıldı iyi bir kadındır inşallah ve oğlumlada iyi geçinirler yönünde değil ki? neden sevmesin babasının yeni eşini zamanla onuda sevsin insan olarak,oğlunuzda rahat etsin gittiği yerde diken üstünde kadından uzak durarak mı büyüsün o evde. Öyle uzak soğuk büyüsünde dolabı açıp kadının yaptığı birşeyden canı çekince ağzına atma lüksünü bulmasın mı kendinde biraz farklı pencerelerden bakın.

İlkinden ne hayır gördüm de ikinciden hayır görücem kendi hayatımı kendim şekillendireecem bende oğlumun arada yazık olmasın istiyorum sadece inşallah olmaz eşi kötü davranmaz ya da cocukları olursa ayrımcılık yapmaz
Oğlunuz anlatmaz mı size kötü bir muamele görse?

Kadın ayıracak ya da kötü davranacak olsa bence yatılı da kabul etmezdi çocuğu.

Kendisi ile evliyken. Benden boşanıp başkasıyla evlenirsen haberini alırsam çocugu elinden alırım başka adama baba dedirtmem diyordu da o yüzden bende ona göre önlem almak istiyorum 🙄😂😒😒
desin,lafta kalır anca. kim aliyormus cocugu anne evlendi diye. aslinda oyle diyen eski kocaya "aa cok isterim. ben de yeni kocamla biraz basbasa zaman geçiririm. sen zaten bakarsin oğluma, haftasonu da alirim psikolojisi bozulmaz" dese kadinlar bu tehditler son bulacak ama ille gosteriyorlar yumuşak karinlarini. adam da buradan vuruyor.
ayrica hakim velayeti verecekse mantik olarak babanin yalniz yasayip bakicilara baktirmasindansa nikahli esinin olmasi daha iyi degil mi? ha alir mi? alamaz bence ama alacak olsa da yeni bir aile kurmasi kötü degil iyi bir sey olur hakim tarafindan heralde

Daha cicim ayları ya 3 günlük evlilik eder niye etmesin bakacak nası çocuk babasının huyuma gitmeye eder.
Zamanla kendisi de istemezse yatılı kabul etmez zaten. Oğlunuz o kadar da küçük değil. Daha yeni tanışacaklar. Biraz zaman verin. Oğlunuz gidip gelince nasıl zaman geçirdiğini sorar öğrenirsiniz. Hoşunuza gitmeyen bir durum olsa çocuğun tavrından konuşmasından anlarsınız zaten.

Hayır aldatma yoktu da annesinin ağzına bakıp dağıtmıştı yuvasını inşallah 2.yi öyle yapmaz 😒. Eşinin çocugu değil ama babasıyla benim çocugum onun eşini ilgilendiren durum yok
e "benim cocugum degil, beni ilgilendiren bir sey yok" deyip cocugunuzu dislasa, "benim cocugum degil" hissini verse daha kötü degil mi?
"keske kadin iyi biri olsa da cocukla guzel ilgilense, kendisini sevdirmeye, iyi bir abla olmaya calissa" diye dua edin bence

Yok yatılı kalsın çocukla ilişkisi gelişir de. Olur da yaşı gelince tekrar velayet davası açarsa evlendiği halde mahkeme babaya verir mi anne bekar olsa bile.
Çocuğa soruyorlar belli bir yaştan sonra çocuk isterse verilir yani
Bu o günkü şartlara vs göre değişir babasının alacağına almak isteyeceği kanısına nasıl vardınız
Bazı anne-babalar anne-baba baskasiyla evlenince acı olsun vs diye almaya çocuğu kışkırtmaya çalışıyor

e "benim cocugum degil, beni ilgilendiren bir sey yok" deyip cocugunuzu dislasa, "benim cocugum degil" hissini verse daha kötü degil mi?
"keske kadin iyi biri olsa da cocukla guzel ilgilense, kendisini sevdirmeye, iyi bir abla olmaya calissa" diye dua edin bence
En önemlisi bu zaten bide kötü davransa daha kötü

Bence çocuğun üzerinden saldırmaya yer aramayın. Velayet konusunda zaten arkadaşlar gerekeni söylemişler. Ancak bakış açısınız zarar verir çocuğa. Neden kadın uzaylı gibi soğuk nevale iletişimsiz kalsın çocuğa? Babasının eşi. İnşallah onlar da mutlu olsun, kadın da çocuğa bir abla olsun o eve gittiğinde. “Oğluş” sizin tek başınıza babanızın evinden getirdiğiniz bir eşya değil. Adamın da oğlu

Çocuğa soruyorlar belli bir yaştan sonra çocuk isterse verilir yani
Bu o günkü şartlara vs göre değişir babasının alacağına almak isteyeceği kanısına nasıl vardınız
Bazı anne-babalar anne-baba baskasiyla evlenince acı olsun vs diye almaya çocuğu kışkırtmaya çalışıyor
Evlendiğinden velayet almak istediğini anladım şimdiden evlenip bikaç sene dolduracak düzen var eş var düzgün hayat var diye oğlumu almaya çalışacak gibi hissediyorum. Kışkırtma benden yana olmaz anne huyum aksine baba sevgisinden mahrum kalmasın gitsin gezsin ilişkileri gelişsin isterim ama velayet durumu farklı

Bence çocuğun üzerinden saldırmaya yer aramayın. Velayet konusunda zaten arkadaşlar gerekeni söylemişler. Ancak bakış açısınız zarar verir çocuğa. Neden kadın uzaylı gibi soğuk nevale iletişimsiz kalsın çocuğa? Babasının eşi. İnşallah onlar da mutlu olsun, kadın da çocuğa bir abla olsun o eve gittiğinde. “Oğluş” sizin tek başınıza babanızın evinden getirdiğiniz bir eşya değil. Adamın da oğlu
Bu tavırlar çocuğu daha çok babaya bağlar hani insan neyin yokluğunu çekerse onun delisi olur diye birşey var ya o misal
Ben aldatilip boşandım o dönem çok hasta idim bu yüzden çocuğuma hicbirsey anlatmadım asla babasını o kadını kötülemedim babası o kadınla gezip tozarken ben merdiven yıkayıp bulaşık yıkayıp evden iş yapıp oğluma baktım 2 2.5 yıl sonra çocuğu elimden aldılar (oğlumu hediyeler oyuncaklar vs ile gözünü boyadılar)
Sırf bana acı olsun diye (ailem de destek vermiyordu tek kalmıştım aldığım yetmiyordu bir eve çıkmak eşya almak.hayatimi idame ettirmek çok zordu
O dönem babasına ben sigortalı bir iş buldum bir kaç ay çocuk sende dursun ben evimi ayarlayıp çocuğu alacağım dedim kimlik de onda idi hasta olursa vs diye vermiştim dava açmış çocuğu bana bırakıp gitti çocuk bende 1.5 aydır çocuğa bakacak durumu yok deyip dava açtı çocukta babamı isterim deyince gitti elimden
O dönem gelip evi vs gören görevliler odamiz evimiz olmayınca annemde ben bakamam deyince gitti elimden
Bende o dönem nisanlandim amacım çocuğu almaktı ama olmadı vermediler çocuğu soğuttulsr benden
Şimdi de pişman çocuğu geri vermeye çalışıyor
Ama nafaka vermek istemiyor
Ben boşanıp çalışıp çocuğu alacağım onlarda özledikçe alıp görecekler planları bu
Çok zor zamanlardan geçtim hâlâ da geçiyorum
Bence çocuğu doldurmanın hiçbir manası yok

Evlendiğinden velayet almak istediğini anladım şimdiden evlenip bikaç sene dolduracak düzen var eş var düzgün hayat var diye oğlumu almaya çalışacak gibi hissediyorum. Kışkırtma benden yana olmaz anne huyum aksine baba sevgisinden mahrum kalmasın gitsin gezsin ilişkileri gelişsin isterim ama velayet durumu farklı
Karısının isteyeceği belli mi ? bunlari düşünüp kaygılanmayin belki yarın bir gün birşey olacak siz kendiniz mecbur kalıp vereceksiniz

Zamanla kendisi de istemezse yatılı kabul etmez zaten. Oğlunuz o kadar da küçük değil. Daha yeni tanışacaklar. Biraz zaman verin. Oğlunuz gidip gelince nasıl zaman geçirdiğini sorar öğrenirsiniz. Hoşunuza gitmeyen bir durum olsa çocuğun tavrından konuşmasından anlarsınız zaten.
Hoşuma gitmeyen tavır olup söylesem avukata o zaman da karşı taraf annesi dolduruyor falan der

Kendisi ile evliyken. Benden boşanıp başkasıyla evlenirsen haberini alırsam çocugu elinden alırım başka adama baba dedirtmem diyordu da o yüzden bende ona göre önlem almak istiyorum 🙄😂😒😒
İstediğini yaparsın bu arada evlenirsen alma gibi bir hakkı yok. Adama kızıp karısına laf söylemeyin. Sizin sorununuz babayla çocuk zaten birşey görse onlardan söyler tedirgin olmaya gerek yok o da babası sonuçta.

X