Oğluşumu yatılı götürmeye ve Velayetini almaya hakkı var evli olmasına rağmen?

ImaginePerest42

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2021
166
47
28
Babası yeniden evlenmiş mahkeme yatılı götürmeye hak tanıdı. Götürsün o sorun değil de evlenmiş başka kadının yanına göndermek istemiyorum oğlumu ve oğluş şimdi 6 yaşında. Belli Bi yaşa gelince velayet almak isteyebilir mi ve evli olmasına rağmen düzen var diye cocugun velayet babasına verir mi mahkeme kadın yabancı olsa bile...

Artik buyumus yatili olarak babasinda kalmali bence de. Sonucta babayla da iyi iliskiler gelistirmesi lazim.

Velayet ise siz vermek istemediginiz veya cocuk icin kotu bir durum (cocuga siddet, madde kullanimi vs) olmadigi surece babaya vermez.

Adamin evli olmasinin bu sureclerle bir alakasi yok. Eger karisi cocuga kotu davranmiyorsa siz de dert etmeyin.

Mahkeme eğer annenin kötü bir yaşam tarzı yoksa velayeti anneye vermeyi her zaman tercih eder. Baba velayet davası açsa bile kazanacağını sanmam.

Ama evli olması yatılı almasına engel değil diye biliyorum. Yatılı göndermek istemiyorsanız aranızda konuşarak çözebilirsiniz. İkna olmazsa mecbur yatılı göndermek zorundasınız.

Çocuğun iyi kötü bi baba görmeye de ihtiyacı var, her evlilikte boşanma riski var boşanınca karşı tarafın evlenme ihtimali var.

Bunları kabul edemiyorsanız sprem bankasından alıp anne olun.

O çocuk sadece size ait değil öteki türlü çünkü..

Mahkeme eğer annenin kötü bir yaşam tarzı yoksa velayeti anneye vermeyi her zaman tercih eder. Baba velayet davası açsa bile kazanacağını sanmam.

Ama evli olması yatılı almasına engel değil diye biliyorum. Yatılı göndermek istemiyorsanız aranızda konuşarak çözebilirsiniz. İkna olmazsa mecbur yatılı göndermek zorundasınız.
Yok yatılı kalsın çocukla ilişkisi gelişir de. Olur da yaşı gelince tekrar velayet davası açarsa evlendiği halde mahkeme babaya verir mi anne bekar olsa bile.

Babası ya hani, tabi ki yatılı alabilir. Siz de evlenebilirsiniz ve başka bir adamla da aynı evde kalabilir bu çocuk şartlar gerektirirse.
Kendisi ile evliyken. Benden boşanıp başkasıyla evlenirsen haberini alırsam çocugu elinden alırım başka adama baba dedirtmem diyordu da o yüzden bende ona göre önlem almak istiyorum 🙄😂😒😒

Bence siz baba oğul arasına girmeyin babayı kötülemeyin. Yatılı da kalabilir artık o da babasının eşi. Hadi eşi istemiyor olsa neyse. Şimdi 6 yaşında ama ileride siz kendiniz istersiniz 2-3 gün gitsin kafamı dinleyeyim diye
Ay yok gitsin tabi çocuk babasını bilsin birlikte vakit geçirsin de evlendiği kişiyle değil benim sıkıntım o 🫣😂😒

Yok yatılı kalsın çocukla ilişkisi gelişir de. Olur da yaşı gelince tekrar velayet davası açarsa evlendiği halde mahkeme babaya verir mi anne bekar olsa bile.
Velayetin evlilikle ilgisi yok. Siz bekar da olsanız evli de olsanız çocuğa bakamadığınıza kanaat getirilirse babaya verilir zaten. Ama öteki türlü çocuk kolay kolay anneden alınmaz.

Siz evlenseniz babası bekar olsa yine sizde kalır velayeti. Evlilik bir engel teşkil etmiyor ki.

Neden evli olunca yatili kalamasin ki kadin napiyor cocugunuza?? Yabanci olunca ne olmus 😀
Yatılıya yeni Karar çıktı baba da yeni evlenmiş o yüzden evham yaptım yaa çocuk babayı biliyor anne yi biliyor babanın yanındaki görünce ne hissedecek ve açıkçası bende istemiyorum eşiyle oğluşumun birlikte olmasını. Babayla vakit geçirsin gezsinler eğlensinler

Medeni halin velayetle alakası yok. Çocuğun velayetini alacak kişi bekar olmalı diye bir şart yok. Siz bu kanıya nerden vardınız bilmiyorum ama evlenirseniz çocuğunuzu sizden almazlar evlendiniz diye.

Babası yeniden evlenmiş mahkeme yatılı götürmeye hak tanıdı. Götürsün o sorun değil de evlenmiş başka kadının yanına göndermek istemiyorum oğlumu ve oğluş şimdi 6 yaşında. Belli Bi yaşa gelince velayet almak isteyebilir mi ve evli olmasına rağmen düzen var diye cocugun velayet babasına verir mi mahkeme kadın yabancı olsa bile...

Baba evli olmasa bile 6 yaşındaki çocuğuyla yatılı olarak iletişim kurabilir. Evli olup olmamasının bu durumla ilgisi yok. Başka kadın dediğiniz kişi de çocuğun babasının eşi. Çocuğun da bir bağı var artık.

Çocuğun velayeti şu an sizde. Siz çocuğa kötü muamelede bulunmazsanız, çocuğun güvenliğini veya sağlığı tehlikeye atılmazsanız çocuğun velayeti babaya verilmez. Ancak çocuk idrak yaşına gelmişse (kural olarak 8 yaş kabul ediliyor) velayet hususunda çocuğun görüşü de alınıyor. Babanın evli olup olmaması, evlendiği kadının hangi ırka veya dine mensup olduğu velayeti etkilemiyor. Aynı durum sizin için de geçerli, sizde evlenebilirsiniz.

Velayetin evlilikle ilgisi yok. Siz bekar da olsanız evli de olsanız çocuğa bakamadığınıza kanaat getirilirse babaya verilir zaten. Ama öteki türlü çocuk kolay kolay anneden alınmaz.

Siz evlenseniz babası bekar olsa yine sizde kalır velayeti. Evlilik bir engel teşkil etmiyor ki.
Çocuğa bakılıp bakılmadığı nerden anlaşılır. Tekrardan eve pedagog mı geliyo çocugun odası yaşantısı vs ona mı bakılıyor ki

Sizde evlenseniz aynı şey olacaktı.Babasının eşiyle de,olursa ilerde kardeşleriyle de bir arada olacak tabiki oğluşunuz.Öyle sadece babasıyla takılsın gibi bi durum olamaz.

Ay yok gitsin tabi çocuk babasını bilsin birlikte vakit geçirsin de evlendiği kişiyle değil benim sıkıntım o 🫣😂😒
O da babasının eşi sürekli iletişim halinde olacaklar ayrıca çocuk yaparlarsa kardeşlerinin annesi olacak. O kadınla mı aldattı sizi

X