Oğlumun yasını tutuyorum ama nişan var?

payedar

Cennet Kuşum Can Oğlum 👼
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2024
2.024
2.197
29
Kızlar merhaba bilen biliyor yakın zamanda oğlumu kaybettim(12 eylülde) Ben kendimi hala toparlayamadım. Sürekli ağlama modundayım. Aynı zamanda lohusayım zaten.
(Bilmeyenler için 20+3te erken doğum yaptım oğlum canlı doğdu ama ciğer gelişimi olmadığı için yaşamadı)
Şimdi ise eşimin kardeşinin nişanı var. Onlarda adetler biraz farklı 3/4 gün eğlence olacak. Sürekli bir müzik oyun. Farklı farklı kıyafetler giyiniliyor. Benim psikolojim zaten iyi değil. Oğlumu toprağa gömeli ne kadar oldu kabullenemedim hala kalkıpta orada göbek atamam ama bu mümkün değil gidersem gelinim oynamam vs bekleniyor. Ve çook kalabalık olacak. O yüzden gidesim yok ama gitmesem bir türlü laf olacak gitsem ben zaten sürekli ağlama modundayım. Bilmiyorum eşimi de üzmek istemiyorum. Siz olsanız ne yapardınız?

Güncelleme
Kızlar mesajlarınız için teşekkür ederim. İçinde bulunduğum konumdan dolayı sağlıklı düşünemiyordum. Nedense gitmek zorundaymışım gibi gelmişti ama bir tane bile tabi ki gitmelisin yorumu yok. Evet bencede bu durumda gitmek mantıklı değil. Eşime de gitmek istemediğimi söyledim.
Yani öyle bir durum ki bebek normal zamanında doğsa yaşasa vefat etse cenaze sayılıyorda erken doğum olunca sanki evlat değilmiş gibi halbuki can parçamdı benim. Neyse öyle işte netice de gitmemeye karar verdim sağolun desteğiniz için

Son düzenleme:
Bu kadar kısa zamanda böyle bir acı yaşadığınız halde sizden göbek atmanızı bekleyen herkese ittiri çekerdim.
Her şey bu kadar tazeyken eşinizin üzülüp üzülmemesini mi düşünüyorsunuz? Bebeği eşiniz istemiyordu heralde o kalkıp göbek atmayı normal bulduğuna göre üzgün değil.

Yok eşim sadece kardeşinin özel gününde orda olmak doğru olan olarak bakıyor göbek at demiyor ama ortam öyle bir ortam olmadığı için ben istemesem de sürükleneceğim tuhaf bir ortam ya

Eşiniz insansa sizin zaten o nişana gelmenizi beklemez. Hatta olayı bilen herkes sizin orada olmanızı beklemez ama tabii ki de bunları insan olanlar için söylüyorum. O yüzden kendi acınızı yaşayın boş verin eşiniz üzülüyor mu üzülmüyor mu. Kimse sizin acınızı yaşıyor mu yaşamıyor siz de onların mutluluğunu paylaşmayı verin ne olacak.

Saçmalamasınlar.
Ben olsam ya bir saat ugrar tebrik eder dönerim. Ya da hiç gitmem. Ya ne kadar o emsiyorsunuz el alemin lafını, düşüncesini.

Saçmalamasınlar.
Ben olsam ya bir saat ugrar tebrik eder dönerim. Ya da hiç gitmem. Ya ne kadar o emsiyorsunuz el alemin lafını, düşüncesini.
Uzak yere gideceğiz malesef 1 saat uğratabileceğim bir yer değil ve 3/4 gün sürecek evin içinde de devam edecek

Evet haklısınız işte bende o yüzden gitmek istemiyorum ama sonuçta yakın eşimin kardeşi yarın öbür gün nişanıma bile gelmedin vs gibi şeyler yaşansında istemiyorum ama cidden şu an düğün dernek kaldıracak halde değilim sürekli ağlıyorum zaten. Gitsem orada ki insanlarında belki morali bozulacak bilemiyorum. Sağlıklı düşünemediğim için bir fikir almak istedim buradan

Yok eşim sadece kardeşinin özel gününde orda olmak doğru olan olarak bakıyor göbek at demiyor ama ortam öyle bir ortam olmadığı için ben istemesem de sürükleneceğim tuhaf bir ortam ya
İstemeden göbek atmaya nasıl sürükleneceksiniz? Kusura bakmayın ama bahane üretiyosunuz. Ortama bu kadar güvenmiyosanız gitmezsiniz olur biter, eşinizde sizi zorlayıp manipüle ederse bu konuda bir daha hamile kalıp baba yapmayın böyle bi adamı.

Ortam biraz farklı bir ortam o yüzden gelinler ortada sürekli oynuyor vs değişik bir ortam Türkiye gibi düşünmeyin

Çok net olacak ama gitme. Eşine de kız kardesine, kaynanana falan da söyle. İster istemez soracaklar. Patavatsızlık yapacaklar. Kırılabilirim. Ya da tam tersine acım görmezden gelinebilir. İnsanları kırabilirim. Kimseyi kırmak da istemiyorum. Güzel bir ortam. Surat asıp oturmak da istemiyorum. Lütfen altında farklı bir sebep, bir art niyet de aramayın. Yeni bebeğimi kaybettim. Ona dokundum. Onu gördüm. Acım çok taze. Lütfen anlayış gösterin. Benim başkalarının sözleriyle, bakışlarıyla kırılmama müsade etmeyin. Zorlamayın beni. Allah nasip ederse düğünde en güzel şekilde telafi ederiz olur mu ? Şimdi gerçekten çok kötüyüm de… bunun üzerine bir şey diyeceklerini sanmıyorum

Ortam biraz farklı bir ortam o yüzden gelinler ortada sürekli oynuyor vs değişik bir ortam Türkiye gibi düşünmeyin
Türkiye gibi düşünmedim, evrensel düşünerek yazdım bunu. Hangi dil din ırk olursa olsun evlat kaybetmiş birinin böyle ortamda işi olmaz.

Ben olsam görümceyi arayıp konuşurum durumu söylerim Eşşek değilse zaten gelme, önemli değil der. Ama yok derseniz ki eşim de ailesi de eşşek , o zaman zaten gitmeyin öyle tipleri mutlu etmek için.

Allah razı olsun kayınvalidem de görümcemde beni düşünüyor ama kayınpederim çok ısrarcı gelmem konusunda bakalım artık eşim ne diyecek son olarak. Ben gitmek istememekle haksız mı düşünüyorum diye fikir almak istemiştim ama demek ki herkes böyle düşünüyor içim rahatladı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…