Oğlumun yasını tutuyorum ama nişan var?

Sizde nasıl bilmiyorum ama bizde yakın akrabanın kaybı olursa düğün vs ertelenir. Hadi ertelemediler ki bu onların ayıbı, size karşı onlar mahçup olmalı. Daha taptaze acınız varken kimse sizden 3 gün eğlencenin olacağı bir yere gitmenizi beklemesin. Eşinize de söyleyin. Kendi erkenden gidiyorsa gitsin. Siz ya telefonla tebrik edersiniz. Ya da gidip kısa bir zaman durup gelirsiniz.

oncelikle kaybiniz icin gercekten cok uzuldum,basiniz sagolsun :KK43: boyle bir durumda sizden eglenceye katilmanizi bekleyeceklerini sanmiyorum anlayisla karsilayacaklardir. siz zaten acinizi yasiyorken boyle bir davete katilmanizi bekliyorlarsa bencillik ederler bence gonlunuzden ne geciyorsa onu yapin

oncelikle kaybiniz icin gercekten cok uzuldum,basiniz sagolsun :KK43: boyle bir durumda sizden eglenceye katilmanizi bekleyeceklerini sanmiyorum anlayisla karsilayacaklardir. siz zaten acinizi yasiyorken boyle bir davete katilmanizi bekliyorlarsa bencillik ederler bence gonlunuzden ne geciyorsa onu yapin
Alalh razı olsun :KK43:

Elbette gitmezdim. Evladımı kaybetmişim kimse umrumda olmazdı. İnsanların anlayışlı olması gerekiyor, teklif etmeleri bile yanlış. Yas sürecindesiniz. İsterseniz gidin ve erken ayrılın. Başınız sağolsun.

Ortam biraz farklı bir ortam o yüzden :KK43: gelinler ortada sürekli oynuyor vs değişik bir ortam Türkiye gibi düşünmeyin
Başınız sağolsun öncelikle. Normal zamanda ortam öyledir ama sizin özel durumunuz var. Kimsenin sizi bir yere sürükleyeceğini sanmıyorum. Kimse bebeğini kaybedeli bir ay olmuş kadından oynamasını beklemez. Gitmek istemezseniz telefon açın gerekli açıklamayı yapın. Yok içim rahat etmez derseniz geçin bir köşede oturun.

Ben gidemezdim ya sanırım daha çok yeni. Bende oglumu kaybettim. 2 ay sonra zorunlu çiktim düğüne. Ordada hiç mutlu olmadım

Aklı başında insanlarsa seni anlarlar zaten, gelmedin diye küsmezler. Aklı başında degillesede ne dedikleri umrunda olmasın. Bırak konuşsunlar arkandan.

Kızlar merhaba bilen biliyor yakın zamanda oğlumu kaybettim(12 eylülde) Ben kendimi hala toparlayamadım. Sürekli ağlama modundayım. Aynı zamanda lohusayım zaten.
(Bilmeyenler için 20+3te erken doğum yaptım oğlum canlı doğdu ama ciğer gelişimi olmadığı için yaşamadı)
Şimdi ise eşimin kardeşinin nişanı var. Onlarda adetler biraz farklı 3/4 gün eğlence olacak. Sürekli bir müzik oyun. Farklı farklı kıyafetler giyiniliyor. Benim psikolojim zaten iyi değil. Oğlumu toprağa gömeli ne kadar oldu kabullenemedim hala kalkıpta orada göbek atamam ama bu mümkün değil gidersem gelinim oynamam vs bekleniyor. Ve çook kalabalık olacak. O yüzden gidesim yok ama gitmesem bir türlü laf olacak gitsem ben zaten sürekli ağlama modundayım. Bilmiyorum eşimi de üzmek istemiyorum. Siz olsanız ne yapardınız?
Ben olsam takımı takar evime gelirdim , tek laf edenin de anlını karışlarım, acınıza saygı duymalılar, eşinizi kısıtlamayın ama siz istediğiniz şekilde davranın, evladının yasını tutan bir anneye kimse gel düğünde boy göster, göbek at diyemez! Lütfen bu konuda hassas davranın ve sınırlarınızı net çizin...

Kızlar merhaba bilen biliyor yakın zamanda oğlumu kaybettim(12 eylülde) Ben kendimi hala toparlayamadım. Sürekli ağlama modundayım. Aynı zamanda lohusayım zaten.
(Bilmeyenler için 20+3te erken doğum yaptım oğlum canlı doğdu ama ciğer gelişimi olmadığı için yaşamadı)
Şimdi ise eşimin kardeşinin nişanı var. Onlarda adetler biraz farklı 3/4 gün eğlence olacak. Sürekli bir müzik oyun. Farklı farklı kıyafetler giyiniliyor. Benim psikolojim zaten iyi değil. Oğlumu toprağa gömeli ne kadar oldu kabullenemedim hala kalkıpta orada göbek atamam ama bu mümkün değil gidersem gelinim oynamam vs bekleniyor. Ve çook kalabalık olacak. O yüzden gidesim yok ama gitmesem bir türlü laf olacak gitsem ben zaten sürekli ağlama modundayım. Bilmiyorum eşimi de üzmek istemiyorum. Siz olsanız ne yapardınız?
Öncelikle başınız sağolsun cok üzüldüm. Böyle bi durumda istemediğiniz hicbir sey yapmayın, istemediğiniz yere gitmeyin. Nişanda 4 gün eglenceyi de yeni duydum. Herkes sizi anlayışla karşılamak zorunda. Kimseyi memnun etmek zorunda değilsiniz. Eşinizi bile. Bir yakınim da aynı sizin gibi bir kayıp yaşadı. Bir süre kimseyi evine kabul etmedi kimseyle de görüşmedi. Herkes gayet anlayışla karşıladi. Olması gereken bu

Lafları gözlerine girsin yaa. Gitmeyin kesinlikle. Acınıza saygıları yoksa kendi torunlarına da mı sevgileri yok bu insancıkların

Allah razı olsun kayınvalidem de görümcemde beni düşünüyor ama kayınpederim çok ısrarcı gelmem konusunda bakalım artık eşim ne diyecek son olarak. Ben gitmek istememekle haksız mı düşünüyorum diye fikir almak istemiştim ama demek ki herkes böyle düşünüyor içim rahatladı

Kayinpedere ot yemek düser bu durumda. Erkekler ne anlar sanki, heleki o jenerasyondakiler baslar "bizim zamanimizda kadinlar tarlada dogrurdu" diye. Basiniz sagolsun. Allah sabir versin. Önemli olan sizin kendinizi toparlamaniz. Gerisini bosverin.

X